Gnojenje rastlin

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Re: Gnojenje rastlin

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 12 Apr 2013, 21:05

Uh, hrvaščina tu sploh ni problematična, sam se boš pa odločil ali boš kupil komercialna hranila (predlagam Aquashop) ali pa boš mešanico pripravil sam ;) .
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 12 Apr 2013, 23:17

MarkoK napisal/-a:Nebi mešal sam, ampak kaj pripravljenega že kupil.

Če ti mešanje dela problem ti lahko jaz natehtam gnojila v prahu po metodi PPS-Pro in ti samo streseš v 1l destilirane vode ter dodajaš 1ml/38l vode dnevno. Pride te pa 2€ (+poštnina), kar je mnogo ceneje kot komercialna gnojila. (upam da ne kršim pravil ker oglašujem, rad bi samo nekomu pomagal do poceni rešitve)

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 05 Nov 2013, 15:16

Si bom še jaz izposodil tole temo za svoje vprašanje: Zanima me ali je potrebno v akvarij postopoma dodajati kalij? Danes sem kupil easy life potassium ker imam velike probleme z rastlinami da skoraj nič ne rastejo,listi imajo luknje,mladi listi so nepravih oblik in so majhni...V načrtu sem imel,da bi v eno posodo,ki sem jo razdelil na 7 enakih delov dal 2 dl vode in potem noter količino potassiuma,ki se ga pač doda tedensko. V mojem primeru nekje 12 mL. Ali je bolje da začnem dozirati s polovično dozo? Hvala.

Uporabniški avatar
Erythrocyte
Kraj: Ljubljana - Župančičeva jama

OdgovorNapisal/-a Erythrocyte » 10 Dec 2013, 13:28

Pozdravljen!

Jaz bi začel s polovično dozo in potem postopoma zviševal... za vsak slučaj :)

Mene pa zanima sledeče:
V soboto sem si postavil 30L akvarij z kvalitetno podlago seachem flourish. Imam 20W žarnico. V akvarij dovajam CO2 in ga držim okoli 25-30... Rastline so cuba, javanski mah, stayrogene repens in pogostemon heliferi.

Ali začnem gnojiti kar takoj z mikroelementi ? NO3 in PO4 bom še zmeril (v vodovodni vodi jih ni oz. bore malo)

Sem v precepu ali naj takoj pričnem gnojiti (glede na to da mi luč gori 6h in Co2 na polno) ali naj še počakam kakšen teden/dva?

Najlepša hvala za informacije.
"Eppur si muove"

Uporabniški avatar
kkaty
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kkaty » 10 Dec 2013, 13:36

Jaz bi počakala, da se rastline prilagodijo in pričnejo s poganjanjem novih listov.
lp

Uporabniški avatar
Erythrocyte
Kraj: Ljubljana - Župančičeva jama

OdgovorNapisal/-a Erythrocyte » 10 Dec 2013, 13:44

Najlepša hvala! Bom storil tako! Ker nebi pa rad kakega pretiranega izbruha alg :D

Edino kar dodajam je minimalna količina EasyCarbota :)
"Eppur si muove"

Uporabniški avatar
Andromeda
Kraj: Kresniške Poljane

OdgovorNapisal/-a Andromeda » 10 Dec 2013, 17:27

Tudi jaz bi počakal in novi listi, oziroma njihova oblika ti bodo že v začetku povedali, kje si "švoh" in kje ne.....
Pregnojenje ti zna hitro poalgat sistem.

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 13 Jan 2014, 00:47

Mene zanima sledeče:Po logiki če mikroelementov in makroelementov ne moremo kupiti v enem komercialnem izdelku, ker med seboj reagirajo...kako je potem v profitu lahko železo?

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 13 Jan 2014, 02:07

Ker ProFito vsebuje mikro elemente, med katere spada tudi železo.

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 13 Feb 2014, 23:50

Je kaj narobe,če si zmešam profito in pa vodo iz pipe v plastični posodici in ju zmešam ter potem dnevno dodajam v akvarij? Hvala.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 14 Feb 2014, 05:37

Jaz si zmešam v eno posodico tedensko količino EA Profito in EA Ferro. V drugo pa makro gnojila EA Nitro, EA Fosfo in EA Pottasium. Zmešam tako, da je vsega skupaj v vsaki posodi 0,7 l in potem dnevno dodajam vsakega po 1 dcl.

Sicer jaz zmešam gnojila z RO vodo. Ne vem pa, če bi bilo kaj narobe, če bi uporabil vodovodno vodo. Razmišljam pa, da glede na to, da vodovodna voda vsebuje tudi makro elemente ... je verjetno vseeno boljše, da uporabiš destilirano ali RO vodo.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 10 Dec 2014, 10:44

Uporablja kdo ta Dennerle Dosator?
http://www.aquashop.si/Product-Dennerle ... 11191.aspx

Kako se zadeva obnese?

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 31 Jan 2016, 22:13

V akvarij dodajam tekoče gnojilo oziroma sem ga,a sem na internetu prebral,da valisneria,anubias,microsorum potrebujejo gnojila v obliki tablete. Je lahko to vzrok,da rastline ne rasteji normalno? Je oa res da nejatere anubije so v zraku oziroma niso v pesku,tiste pa najbrž lahko srkajo le tekoča gnojila,ali jih ta v tabletah tudi dosežejo?

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 31 Jan 2016, 22:56

Anubiasi in microsorumi vsrkavajo večino gnojil iz vode, medtem ko je valisineria rastlina ki vsrka 1/3 hranil iz tal in 2/3 iz vode

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 01 Feb 2016, 08:11

gilera napisal/-a:V akvarij dodajam tekoče gnojilo oziroma sem ga,a sem na internetu prebral,da valisneria,anubias,microsorum potrebujejo gnojila v obliki tablete. Je lahko to vzrok,da rastline ne rasteji normalno? Je oa res da nejatere anubije so v zraku oziroma niso v pesku,tiste pa najbrž lahko srkajo le tekoča gnojila,ali jih ta v tabletah tudi dosežejo?

Glede rastlinskih akvarijev zelo priporocam turo po tem forumu... http://www.barrreport.com/
Mi je blo marsikaj precej bolj jasno po tednu branja tega foruma :toja

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost