Gnojenje rastlin

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Guest

Odg: Gnojilo Nutrafin Plant Gro

OdgovorNapisal/-a Guest » 07 Jul 2007, 13:18

Ta gnojila so več al manj vsa enaka vsaj po mojih opažanjih,če pa hočeš nekaj res extra pa si ga pač sam nardiš.Jaz recimo gnojim vsak dan zdaj ,če piše tam v navodilih 10ml na 100l vode na tedn dam jaz malenkost več torej 2ml na dan....odmerek pa nardim z pipeto ali injekcijo.Nekdo je že nekje pisal ,da je recimo 10ml 1x tednsko prevelik šok za rastline in v določenih primerih tud za ribe plus tega nekateri pravijo ,da se jim motna voda nardi itd.Vsak ima svoje recepte in pri meni se je tako vsakodnevno dodajanje izkazalo za najbolj plodno :)

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dule » 07 Jul 2007, 15:15

Se strinjam da je vsak dan po malo veliko boljše saj so elementi vedno v enkem številu.

Žal pa ni dosti takih akvaristov kot je Krompir ki bi si vsak dan vzeli čas za gnojenje svojih rastlin ;)

lp Dule

ssam
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ssam » 08 Jul 2007, 10:20

jaz gnojim na 2 dni z dvojno dozo;) uporabljam pa aquavita floroton. Prej sem Plantgro za akvarije z co2, pa morm rečt, da mi je tale floroton bolj všeč!
Lurking for Spirulina tabs! ;)

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 08 Jul 2007, 10:46

Na dan vse skupaj vzame 1 minuto časa al pa še manj torej 7min na tedn kar ni nič  :D

Uporabniški avatar
apple71
Kraj: LJ-okolica

OdgovorNapisal/-a apple71 » 10 Jul 2007, 22:43

jaz gnojim z enim gnojilom vsak dan vsak dan, z enim na tri dni in enim na en teden :) Me pa res zanima zakaj skor nobena firma ne proizvaja NPK gnojil?
Vsi oglašujejo veselo da nič fosfatov nič nitratov. In vsi trdijo Da je to škodljivo. rastejo alge takšne in drugačne če je tega preveč. In nakoncu pravijo da je najbolje da fosfatov sploh ni ker raštejo črne alge in nitratov čim manj ali nič ker smo že pri zelenih algah. No jaz pa sem mel dejansko Po4 0 in No3 1 . Pa imam ALG ZELENIH ko dreka. Po 3mm na listih in ozadju. Na steklu skor nič. Nakar se mi je posvitalo da to nekaj ne špila kar pravijo in tud nekateri pišejo o tem. V glavnem prišel sem do zaključka zakaj alge UP in rastline DOWN. Ker ni bilo fosfatov nič in nitratov skoraj nič. Dans sem začel gnojit z fosforjem, nitrati pa so se sami po sebi malo dvignili v potrebno količino. ZDAJ ČAKAM IN OPAZUJEM. Če pa kdo ve kaj pametnega okoli tega naj pa kar napiše. Bom vesel kakega nasveta ali čarovnije. HIHIHI

Uporabniški avatar
AquaS
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AquaS » 11 Jul 2007, 08:37

apple71 napisal/-a:Me pa res zanima zakaj skor nobena firma ne proizvaja NPK gnojil?

Pri nas imamo dve "firmi" ki jih proizvajata  ;-)

NPK
NPK kapsule
Kalij
Dušik
Fosfor
NPK komplet

LP, AquaS

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 11 Jul 2007, 10:34

Saj tud Hagen ima NPK gnojilo če se ne motim :) bom pa jaz probal dat v podlago Plantela univerzalno gnojilo npk 15:15:15 mam en taki experimentalni akvarij :) pa čeprav se bojo nekterim tukaj dlake pokonci postavle :)

Uporabniški avatar
isshino
Kraj: Ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a isshino » 11 Jul 2007, 10:43

Pa tudi nutrafin ga ma NPK namreč
IsshREEF, I reef u 2 ?

Uporabniški avatar
isshino
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a isshino » 11 Jul 2007, 10:44

15:15:15 je prehudo razmerje sedaj točnega za nutrafin ne vem na pamet bom pogledal. mislim da je 1: 0,6: 0,3
IsshREEF, I reef u 2 ?

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 11 Jul 2007, 11:06

15:15:15 je prehudo razmerje

Ta podatek je mensezdi na 1kg ne na granulo nimam pa tak precizne vage da bi zračunal približno kolko je po tem takem v 1 granuli........ zdaj če jaz vtisnem v podlago tu in tam recimo 10 teh granul se pomojem ne more zgodit nič kaj katastrofalnega :)

Uporabniški avatar
isshino
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a isshino » 11 Jul 2007, 12:42

Jao jao bo treba malce pogledat definicije razmerij eno : drugo  v razmerju 1 : 0,6 : 0,3 za elemente NPK pomeni da je v 1 gramuli, 1 kilogramu eni enoti 1 del N 0,6 dela P in 0,3 dele K ali če hočemo z celimi številkami 10 enot N 6 enot P in 3 enote K

razumljivo
razmerje je vedno enako v 1 litru 1 granuli,.......
IsshREEF, I reef u 2 ?

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 13 Jul 2007, 09:28

Jaz ne bi reko da je to tak ne more bit taka koncentracija v eni 3mm granuli po tem takem bi bla ena granula dovolj za eno salato in če ma kmet njivo salate bi kupil samo 3kg vrečko pa bi blo dovolj za celo njivo :) ...........sem vtisnil v podlago par teh granul zdaj pa sledi čakanje :)

Uporabniški avatar
isshino
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a isshino » 13 Jul 2007, 12:07

Ah ne da se mi več.
IsshREEF, I reef u 2 ?

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 13 Jul 2007, 12:40

Krompir napisal/-a:Saj tud Hagen ima NPK gnojilo če se ne motim :) bom pa jaz probal dat v podlago Plantela univerzalno gnojilo npk 15:15:15 mam en taki experimentalni akvarij :) pa čeprav se bojo nekterim tukaj dlake pokonci postavle :)

Krompir, isshino ti je hotel povedati da je razmerje 15:15:15 premočno, zato bi bilo bolj verjetno razmerje 10:6:3. Količine ni omenjal ampak razmerje. Razmerje NPK elementov za podvodno (akvarijsko) uporabo ni enako uporabi za kmetijsko pridelavo izdelkov. Podvodne rastline drugače porabljajo elemente.
Če boš dodajal gnojilo 15:15:15 boš imel v vodi verjetno presežek fosforja in kalija, kar pa ni v redu. Količino pa seveda doziraš primerno velikosti in zaraščenosti akvarija.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 16 Jul 2007, 14:20

Kolkor sem jaz njega ruzumel je on napisal da 15/15/15 razmerje je neglede na količino torej tud na zrno no kakorkoli je že jaz sem dal par zrnc z pinceto v podlago od rastlin pa je v tem malem akvariju 1x vodna solata in 1x cabomba ....... v treh dneh razlik ni nobenih polži so živi 2 ribici tudi rastline rastejo naprej  tak da bom videl kaj se bo zgodilo v 1 mescu vrjetno pa kaj katastrofalnega nič ker ,če bi se že bi se to takoj ,ker kolkor sem sprobal prej je to gnojivo kr hitro topno v vodi :)

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost