Problem z anubijo

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

nikkita
Kraj: Brežice

Odg: Problem z anubijo

OdgovorNapisal/-a nikkita » 12 Mar 2007, 10:47

Zdravo. Bom kar primaknila svoj problem v tole nit. Pred 3 dnevi sem dobila annubias barteri. Ker je prišla po pošti iz Nemčije, so bili listi ob robovih malo stisnjeni. Privezala sem jo na korenino in listi ki so bili stisnjeni, so začeli propadati. Postajali so vedno bolj temni, ob robovih, kjer je bil stisnjen pa je začel razpadati. List sem odrezala. Zdajle pa sem videla, da se to pojavlja še na enem listu, ki pa se ne spomnim da bi bil stisnjen. A naj ga tudi odrežem al nej počakam? Naj odrežem samo en del lista?
Moram reči da je bila ratlina res izjemno lepa in izdrava, pa tudi na otip čvrsta.
Hvala in LP!

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 14 Mar 2007, 23:17

Odreži kar propada. Ta rastlina je doživela kar lep šok in še marsikater list je bil lahko prepognjen ali zvit.
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

marelca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marelca » 25 Mar 2007, 21:59

da tudi jaz ne odpiram nove niti glede anubije!

Torej problem je sledeci: v trgovini so mi prodali jabolčna polža, ki naj bi bila tista, ki ne jesta rož...in ko sem ju prinesla domov, sta mi v hipu pomalcala tri anubije do korenin...sedaj sem te anubije preselila v akvarij s kozicami, da bi si opomogle(od tega je ze vec kot mesec dni)...vendar od tega ni nic...sedaj me zanima kaj naj storim, da mi bodo ponovno zacele rasti..vem da rastejo počasi, vendar nimam pojma kako poskrbet zanje...do sedaj so vse rastline ki so se mi poskodovale in sem jih nazaj podtaknila, same zacele rasti..anubijam pa do zdaj nisem znala pomagat!!!torej rabim pomoč!!

hvala ze vnaprej za odgovore!

špelca
Sapere aude!

Uporabniški avatar
miro
Kraj: Britof pri Kranju
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miro » 26 Mar 2007, 17:41

Če ti je anubija pred tem rastla normalno in sta ti polža pojedla samo liste, steblo (korenika) in koreninice pa so ostale nepoškodovane (ne rumeni), je rastlina še pri življenju in je potrebno še nekaj časa, da ti požene nov stranski poganjek. Preveri steblo, da ni začelo gniti (odreži 1-2mm stebla (korenike) z ostrim nožem na debelejšem začetnem koncu in če je v sredini belo, je vse ok. Korenika ne sme biti pokrita s peskom! Preostane ti samo počakati.

lp
Zavedati se nevednosti je velik korak do znanja.
(Sybil, Disraeli, Benjamin, 1804-1881)

marelca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marelca » 26 Mar 2007, 20:58

aha..no super..rastlinice so vse ok, ne gnijejo..torej sem prav naredila, da sem jih postavila v mirnejsi akvarij...no pa bom cakala se naprej!

hvala za odgovor!
Sapere aude!

Saša27

Re: Problem z anubijo

OdgovorNapisal/-a Saša27 » 07 Jul 2010, 11:38

Tudi jaz imam problem z anubijo, in sicer, na listih in steblu so se najprej pojavile nekakšne črne pike, ki se širijo in sedaj so listi in stebla že popolnoma črna, ampak samo na vrhu, spodaj so lepo zelena. Verjetno je kakšna alga :? , sicer pa niso vsi listi črni, samo nekateri, rastlinica pa lepo raste naprej, cveti,... Preverila sem tudi parametre vode in so v mejah normale. Prejšnji teden mi je poginila SBR, ampak sem pripisala to starosti ribe, ker kot pravim, parametri vode so vredu, upam, da ni povezano.

Uporabniški avatar
dafo
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a dafo » 07 Jul 2010, 12:26

Zdravo. Kaj pomeni, da so paremetri vode vredu? predvsem vrednost fosfata zna biti nad željeno vrednostjo. Sicer pa v kolikor imaš možnost dodajanja co2 v akvarij (lahko tudi preko DIY sistema)- opis izdelave lahko najdeš na forumu, bo to pripomoglo k izboljšanju stanja prav tako bi se stanje znalo izboljšati z uporabo gnojil z nadomestkom organskega ogljika- npr. sachem excel (aquashop), ki ima podoben učinek kot dodajanje Co2. Glede na opis pa so to ti. črne pikaste alge oz. Black spotted algae.

Uporabniški avatar
dafo
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a dafo » 07 Jul 2010, 13:31

Zdravo. Pa še to. Ker so (če to so) te alge razmeroma počasi rastoče bi bilo dobro da liste, ki so najmočneje prizadeti odrežeš.

zore

OdgovorNapisal/-a zore » 04 Avg 2010, 00:46

Da še jaz ne odpiram nove teme. Imam anubias barteri in kar naenkrat listi rjavijo nekateri listi so tudi že odpadli , čezdalje bolj rjavi in potem od lista ostanejo še samo rjavi trakci oziroma tiste nitke ki so povezane s sredino na listu??
Kaj bi lahko bil vzrok. Imam pa tabletke CO2 ki se da v akvarij 1x tedensko na 50 l vode in če se ne motim mi je mama med tem ko sem bil na morjuj dnevno devala notri tabletke. Je možno da bi bilo zaradi tega in kaj naj naredim?
lp

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a LDDP » 04 Avg 2010, 01:20

ga imaš mogoče pregloboko posajenega? da je korenika v pesku? anubije ne prenašajo tega, ali so čisto plitvo, ali pa sploh niso v pesku, posebej korenika ne sme bit.

zore

OdgovorNapisal/-a zore » 24 Feb 2011, 21:48

Sedaj je že kar nekaj časa od tega posta takrat sem potem takoj potegnil koreniko ven iz peska.
Anubija mi lepo raste sedaj , sem jo že tudi razdelil in so sedaj 2 tudi druga je med tem časom že precej zrasla, vendar je zelo visoka do vrha akvarija raste mi samo v višino katera anubija je to , listi so pa tudi bolj bogi, bom poslikal ju3 in prilepim sliko. Rad bi kakšno anubijo , ki ne raste tako v višino ampak da se razcepi v širino.
hvala in lp

Uporabniški avatar
dihur
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a dihur » 24 Feb 2011, 21:59

Mogoče pa imaš Anubias gigantea.

zore

OdgovorNapisal/-a zore » 24 Feb 2011, 22:39

Evo to je ta anubija in pa ena manjša zraven ki sem jo razcepil od te tavelike.
Slike so slabše ker je slikano s telefonom ker nimam digitalca žal.

Slike:
24022011.jpg

24022011(001).jpg

24022011(003).jpg

24022011(004).jpg

Prosil bi strokovnjake če kdo ve katere vrste anubija je to, in kaj bi lahko bil vzrok takih listov?
lp

Uporabniški avatar
isht
Kraj: Mirna Peč

OdgovorNapisal/-a isht » 25 Feb 2011, 07:23

Anubija nana je manjša in gre bolj v širino kot v višino.

Listi pa izgledajo požrti. Imaš kake polže?
Moj akvarij - 100l V2.0
Moj akvarij - 112l - zadnja sprememba 21.6.2011
Moj akvarij - 495l - raj za zlate ribe

Uporabniški avatar
Lukasem
Kraj: Ljubljana - Šentvid

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 25 Feb 2011, 08:09

To jeAnubias lanceolata.
Za luknje v listih je pa v večini primerov krivo pomankanje kalija.
Tudi pri meni je na enem listu nastala taka luknjica in glede na to da ne dodajam gnojil v akvarij, lahko sklepamo, da je ta anubija občutljiva na pomankanje kalija.

lp luka

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost