rastlina rjavi

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

petruskasi

rastlina rjavi

OdgovorNapisal/-a petruskasi » 17 Apr 2012, 08:43

Pozdravljeni,
Prosim za kakšen nasvet kako naj se rešim tega rjavega na rastlinah. Nekaj sem o algah prebirala, pa si nisem najbolj na jasnem zakaj ne morem tega odstranit. Ko kupim rastlino je čudovito zelena, po 2 mesecih pa začne postajat taka rjava. kaj je narobe oziroma kaj delam narobe. Luči imam odprte od 8 ure zjutraj pa do 7 ure zvečer, ribe hranim malo 2x na dan, osvetljava je pa 2x18W. akvarij je 125litrski. povrhu vsega so mi začeli še jesti rastlino staurogyne.
prosim za nasvet, kaj in koko se tega rešit
hvala
Priponke
P1010875.JPG
P1010874.JPG
P1010873.JPG
P1010871.JPG

janip
Kraj: Žiri

Re: rastlina rjavi

OdgovorNapisal/-a janip » 17 Apr 2012, 08:45

Parametri vode ... ?

Uporabniški avatar
Gupijevsky
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Gupijevsky » 17 Apr 2012, 11:05

Očitno gre za pomanjkanje makroelementov. Luknjice v listih Staurogyne so jasen pokazatelj pomanjkanja kalija. Več pa ti ne moremo povedati brez meritev!

petruskasi

OdgovorNapisal/-a petruskasi » 17 Apr 2012, 11:45

PH vode je 7, ta tester imam doma, jutri pa ko pridem v Lj kupim testerje in napišem še ostale parametre. tu v našem kraju žal ne dobiš ničesar.

Uporabniški avatar
BullD
Kraj: Frankolovo

OdgovorNapisal/-a BullD » 17 Apr 2012, 19:25

Meni se vsake toliko časa zgodi isti problem. Snov sicer gre z drgnjenjem dol, vendar to ni rešitev problema. Prebral sem že temo makro in mikro elementi, vendar nisem našel vzroka za ta pojav.

Parametri:
NO2: 0
NO3: 5
PH: 7,5
kh: 7
gh:7

petruskasi

OdgovorNapisal/-a petruskasi » 17 Apr 2012, 19:51

jaz pravkar zmerila parametre vode,......in imam skoraj iste kot BullD
PH: 7
NO2: 0
NO3: 6
gh: 8
kh: 8
no, kaj zdaj,....res bi se rada rešila tega ker je videt zlo grdo,....
lp

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 17 Apr 2012, 20:29

Slike so zelo neostre, a izgleda kot kremenaste alge; premalo svetlobe, preveč silicija v vodi ipd.. Imaš kremenčev pesek na dnu?

Uporabniški avatar
BullD

OdgovorNapisal/-a BullD » 17 Apr 2012, 21:12

2x 30W na cca 130l vode oz mere akvarija 88x37x40.
Podlaga je pa kremenčev pesek.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 17 Apr 2012, 21:21

BullD napisal/-a:Podlaga je pa kremenčev pesek.

Svetloba je videti v redu, preveč silicijeve kisline v vodi; priporočam bolj pogoste menjave vode ali kak zeolit v filtru, ki veže silicij.

Uporabniški avatar
BullD

OdgovorNapisal/-a BullD » 17 Apr 2012, 21:45

Hvala za odgovor.

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 17 Apr 2012, 21:50

Tudi jaz sem opazil zametke kremenastih alg,ki so se najprej pojavile na tehniki kasneje na steklu,anubijah,cabombi.Z menjavo vode se jih rešiš,ampak imam živce napite, saj gre za drugo obliko pojava.Bela motna voda,ribe vključno z polži se obnašajo, kot bi bilo nekaj zelo narobe, voda nima vonja.Akvarij poganjata 2 biološka filtra. ? Mislim,da gre nekaj narobe z Mariborsko vodovodno ali pa sem spustil še kak faktor.Parametri so v redu,torej:
Morda bi bilo potrebno tudi pri meni vstaviti,zeolit,in oglje.
PO4=1.2
No3= 20
No2=0
PH=7
GH=13
KH=9
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

petruskasi

OdgovorNapisal/-a petruskasi » 18 Apr 2012, 08:05

kaj pa če ni kremenčev pesek?
jaz imam pesek ki sem ga kupila v zootiku pred letom dni,.....v prejšnjem akvariju mi tega ni nikoli delalo pa je bil filter slabši. zdaj imam tetratech ex700. vodo menjam 1x tedensko, malo manj kot polovico, po enem tednu so alge ali kakrkoli je že to, tudi na steklu,....
a lahko napišete kaj natanko ali vsaj približno storiti, ker z menjavanjem vode se problem ne reši edino če menjujem vsak dan
lp

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 18 Apr 2012, 08:15

Moraš zagotoviti, da bodo višje rastline v akvariju optimalno uspevale, to je redno dodajanje makro in mikrolementov, CO2 ja ali tekočega ogljika in podobno; ko enkrat višje rastline dobro uspevajo, alge "odidejo", ker niso več konkurenčne oz. jih rastline nadvladajo. Pa seveda čim bolj redna menjava vode in ustrezna filtracija.

petruskasi

OdgovorNapisal/-a petruskasi » 18 Apr 2012, 12:18

torej, kako se tega lotim? mislim te makro in mikro elemente, pa co2.....a je zračna črpalka alkaj drugega
mogoče je čudno vprašanje ampak do zdaj teh problemov nism imela in se ne znajdem najbolj
hvala za pomoč

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 31 Jul 2012, 15:03

Živjo! Sem popolnoma nov tukaj, kot tudi v akvaristiki. Seveda moram še prebrat kar nekaj na tem forumu, pa vseeno. Naj najprej priznam, da sem akvarij vzpostavil brez vsakršnega ciklanja, ker je sin za darilo dobil SBR - samčka. V trgovini so tistemu, ki je darilo kupil, vse skupaj "zapakirali" v manjši terarij skupaj z eno rastlino na korenini. Ker sem že takoj drugi dan spoznal, da zadeva pač tako ne bo "držala vode" sem - priznam, na vrat na nos nabavil akvarij z vsem potrebnim (luč, filter, grelec) in preselil ribo. Naknadno sem dokupil še 5 cebric, tako da je v tem mojem 40l akvariju 6 rib. Pa da ne bom preveč offtopic. Ko sem potem dokupil še eno rastlino na korenini (mislim, da je korenina mangrovovca) in to postavil v akvarij se je po cca dveh dneh začelo. Voda je postajala čedalje bolj rdečkasto rjava in ima sedaj že kar precej temen odtenek. Kljub menjavi tretjine vode, ni izboljšanja. Je pa voda popolnoma prosojna, le obarvana je. Ribe ne kažejo, da bi jih to kaj motilo, so zelo igrive (cebrice) SBR pa se pač skriva ob filtru in vsake toliko časa zaplava, ker ima pač rajši mirnejšo vodo, kot sem lahko dosedaj uspel izvedeti. No in zdaj končno k stvari. Na raztlinah sem opazil rdeče sledi, ki izgledajo tako bolj kot bi jih posul s prahom, tako da dvomim, da so alge. Predvidevam, da se nanje nalaga nekaj iz te obarvane vode. Tudi kakšnih "patoloških" sprememb na teh rastlinah ni opaziti. Steklo akvarija pa je tudi odznotraj popolnoma čisto. Je kakšna možnost, da se te obarvanosti znebim po hitrem postopku, ker se mi zdi, da se zna tole kar zavleči, dokler ne bo voda spet bolj brezbarvna. Po drugi strani pa, ker rib to ne moti, bi zadevo pustil, da se uredi po naravni poti, skrbi me le za rastline. Luč v akvariju gori 10 ur dnevno. Meritev ker sem pač nov, še nisem izvajal, bo pa to sigurno še prišlo na vrsto. Se oproščam, ker sem bil precej predolg in ker verjetno tudi nisem podal tega odgovora/vprašanja v pravi temi. Če pa mi kdo prijazno odgovori, pa bom seveda vesel.
Lp, Igor

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost