rastlina rjavi

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

Re: rastlina rjavi

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 31 Jul 2012, 15:08

Lepo pozdravljen in dobrodošel na forumu!

Priporočam ti, da korenino vzameš iz akvarija, rastlino pusti, da plava v vodi, ( katera pa je ? ), potem pa korenino namakaj v posebnem vedru, prekuhaj ali prelij jo z vrelo vodo.
Tako bo korenina barvo spustila.

Parametre pa le čimprej izmeri. Za cebrice je takšen akvarij definitivno premajhen, pa tudi za bojno ribico ni ravno primere.

Je pa pohvale vredno, da si se odločil zagotoviti ji boljše pogoje.

Lp, C

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 31 Jul 2012, 15:23

Voda se je rjavo pobarvala zaradi korenine. To rib prav nič ne moti, še prija jim, ker korenina v vodo izločuje neke njim prijetne snovi. Obarvanosti se pa lahko na hitro znebiš, če daš v filter aktivno oglje, drugače pa bo v parih mesecih izginila s tedenskim menjavanjem vode.

Da še jaz predstavim svoj problem z rjavenjem. V soboto sem v 190l akvarij nasadil rastline, zvezdasto travo in argentinsko vodno kugo sem vzel iz svojega 60l akvarija, in sedaj sta začeli rjaveti. Rdečkasto-rjav odtenek se opazi po steblu in pri zvezdasti travi tudi na glavni žili v listu. Izgleda mi, kot da bi rastlina hotela oleseneti.
Priponke
IMG_7020.jpg
IMG_7031.jpg

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 05 Avg 2012, 14:26

Hvala za odgovore. Sicer malo zamujam, vendar sem hotel namenoma malo počakati, da sem videl v katero smer bo šla zadeva. Tako je zdaj voda je po ponovni menjavi 1/3 le te še vedno obarvana, sicer morda za odtenek manj. Ker na splošno zaradi tega ni videt nobenih posledic, razen tega, da mogoče rastline dobivajo malo bolj švoh svetlobo, bom kar počakal, da se razbarva po naravni poti. Tudi tisti "prah" na listih počasi izgineva. Ribe so bp. Razmišljal sem, da bi na dno posadil še eno akvarijsko rastlino, ki je zelo podobna družinski sreči, ki je sicer lončnica, he, he. Me pa bega še ena stvar, ti dve rastlini, ki ju imam sedaj v akvariju, sta navezani na korenino, tako, da so njune koreninice v vodi in ne v pesku (podlage iz šote ali podobno nimam v akvariju). Opaziti je, da se nekatere koreninice oprijemajo teh večjih korenin, na katere so privezane. Ali bodo kljub temu, da niso v podlagi, vseeno rastle? Za zdaj (v akvariju so cca 3 tedne) je videti, kot da jim nič ne manjka. Bi dodal samo tekoče gnojilo, s katerim se hranijo preko listov? Je to tekoče gnojilo povsem neagresivno do rib?

Zgleda pa akvarij takole:

shrani.si/f/3U/tx/4Fw8EJnR/img2414.jpg

Uporabniški avatar
loka84
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a loka84 » 08 Apr 2019, 18:12

Pozdravljeni,

zanima me kasne alge so to in kako naj se borim proti njim, že 2h brskam po forumu in nisem našel nič podobnega.
vodo menjavam vsake 5dni.
Je mogoče kriv silicij? v vodi?
Hvala za odgovore.
Priponke
IMG_0574.jpg
IMG_0573.jpg
IMG_0571.jpg
IMG_0568.jpg
IMG_0566.jpg
IMG_0567.jpg

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 10 Apr 2019, 19:07

Isti problemi, gre sicer za vrsto nitastih alg, znebil se jih boš težko, sam se trudim zadevo čim bolj fizično odstranjevat ( tudi iz rastlin), zmanjšaj periodo osvetlitve po možnosti zamenjaj sijalke če so stare, zasadij hitro rastoče rastline in priskrbi dovolj hranil. Lahko pa poiskusiš preverjeno metodo ki pa ni vedno uspešna, Zatemnitev za 14 dni.

Sam se s to nadlogo borim vse od novega leta, ne pomaga niti dovoljšnja količina co2 ja niti dolgotrajno špricanje z vodikovim peroskidom. Če mi ne bi bilo škoda rastlin bi že zdavnaj zatemnil akvarij tako pa se borim z vsem možnim akvarij in rastline redno čistim in vodo filtriram preko vate da čim več delcev spravim vanjo. Tudi razno tokovanje oz povečan pretok vode naj ne bi ravno prijal tem algam, žal tudi rastlinam, ampak raje alge preč pa nove rstline not ;)

Uporabniški avatar
loka84

OdgovorNapisal/-a loka84 » 11 Apr 2019, 14:45

Hvala za odgovor. :toja

vodo redno menjavam na 5dni.....in spiram rastline .

preko spleta sem naročil tabletke CO2....bom videl če bo kaj pomagalo. akvarija pa nebi zatemnil.

bi mogoče pomagala deževnica? če jo uporabim ob menjavi vode. ta iz vodovoda je dokaj trda pri nas na obali

lp

Tomaž

bostjan_17

OdgovorNapisal/-a bostjan_17 » 12 Apr 2019, 15:26

Zdravo,

enake alge so se meni pojavile po malo manj kot letu dni, od zagona akvarija. Prej nič, potem pa kar naenkrat vse kosmato. Stanje je bilo bistveno slabše, kot na tvojihslikah. Pojavile so se po večjemu redčenju rastlinja, ki je do tedaj res bujno raslo. Rast rastlin se je v približno istem času upočasnila, listi so se na nekaterih rastlinah začeli "topiti"...

Alg sem se najprej poskušal znebiti tako, da sem začel dodajati gnojila za rastline v vodo, dodajal sem tudi excel, ki naj bi pomagal zatreti alge. V akvarij sem vložil dve siamski lisički. Vse skupaj ni kaj dosti pomagalo, alge so ostajale, lisički sta jih sicer obirali, pa niti pod razno ne zadosti.

Po kakih treh mesecih smo pa šli za dva tedna na morje. Na akvarij sem montiral hranilnik, časa osvetlitve nisem spreminjal, vedno je bil nastavljen od 14:00 do 21:00 ure.

Ko se vrnemo z morja, o algah ni bilo ne duha ne sluha. Niti nitke ni bilo več po listih, niti po kamenju, koreninah in steklu. Vse ribe žive in zdrave, NO3 manj kot 20 (po dveh tednih od zadnje menjave)...

Ko sem potem primerjal, kaj se je spremenilo v teh dveh tednih, sem prišel do zaključka, da moram v čas osvetlitve akvarija šteti tudi čas, ko so sicer akvarijske luči ugasnjene, v prostoru pa je še vedno prižgana luč, oziroma vanj sije sonce. Sedaj zvečer, ko se akvarijska osvetlitev ugasne, redno ugašamo tudi luč v prostoru. Dopoldne pa neke hude dnevne svetlobe v prostoru tudi ni, ker je okno dokaj majhno in obrnjeno na zahod. Po več kot letu dni, se alge niso več pojavile.

Vodo sedaj tedensko dodajam gnojila za rastline.

Jaz bi najprej preveril, koliko časa je akvarij res osvetljen. Potem bi pa poskusil akvarij zatemniti tako, da bi bil akvari zares osvetljen samo kakih 6 - 8 ur na dan, tako da rastline nebi začele odmirat. Pa redno bi dodajal hranila za rastline.

Lp,
Boštjan

Uporabniški avatar
loka84

OdgovorNapisal/-a loka84 » 14 Apr 2019, 19:17

Boštjan hvala za nasvet, že osvetlitev sem zmanjšal na 7h.

tudi sam imam avtom. hranilnik, ki hrani ribice 1x na dan.

ju3 grem v trgovino mr.pet po 3 nove rastline, poskusil bom z rogolistom.

lp

Tomaž

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 14 Apr 2019, 19:23

Po rastline pojdi h komu domov iskat nima smisla iskat rastlin v trgovino ker morajo te še zamenjati liste, če imaš čas lahko prideš do mene na Kras oz. uprašaj koga z obale ki jih gotovo ima viška

Uporabniški avatar
loka84

OdgovorNapisal/-a loka84 » 17 Apr 2019, 22:20

Kevin 17

hvala za info....se bom pozanimal.

lp

Tomaž

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta