Luknje v listih

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
lyteo
Kraj: Maribor

Luknje v listih

OdgovorNapisal/-a lyteo » 03 Feb 2013, 21:38

Pozdravljeni!

Imam sledeče vprašanje. Okoli oktobra sem preselil svoj akvarij z gorenjske (kjer je bil medtem ko sem bil zdoma) nazaj v Maribor. Živim blizu centra mesta, tako da sem priklopljen na mestni vodovod.

Od kar sem akvarij preselil sem, imam nekako bitke z algami (zelene, bradate). To se mi trenutno še ne zdi tak problem, oziroma imam občutek, da bom zadevo verjetno čez čas rešil. Predvidevam, da so se mi bradate začele pojavljati zaradi tega, ker je takoj po selitvi akvarij nekaj dni imel zelo nizek nivo CO2 (kvasovke so mi nekako protestirale, in mešanica ni hotela zlaufat)

Zelene (spot), glede na vse prebrano je težava v nepravilnem razmerju hranil, upam da mi bo tudi to uspelo rešiti z Easy Life gnojili.

Kaj pa me bolj moti je pa to, dokler je bil akvarij na gorenjskem, so rastline super rasle, niso imele nobenih težav, čeprav punca v pol leta ni delala drugega kot polnila CO2 (kvasovke) ter menjavala vodo. Ostalih gnojil ni dodajala. Zdej pa, ko sem akvarij preselil v Maribor, so se mi začele na starejših listih rastlin pojavljati luknje, kot vidite na priloženi sliki. V akvarij trenutno dodajam Fosfo, Potassium, Nitro, Pro-Fito, Easy Carbo ter seveda že prej omenjeni CO2. Je problem morda v mariborski vodi? Ali kakšna kombinacija gnojil (to ne bi smelo bit)? Aja, pa luč, 2x T5HO 24 W na 54L akvarij.

DSC_0517.JPG
Luknje

DSC_0519.JPG

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

Re: Luknje v listih

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 03 Feb 2013, 21:58

Imas pa kar mocno osvetljavo glede na litrazo, kar je lahko hitro posledica ce cesarkoli manjka v akvariju. Kako gosto pa imas porascen akvarij? Imas mogoce kaksno sliko?
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
lyteo

OdgovorNapisal/-a lyteo » 03 Feb 2013, 22:07

Evo sliko. Odrezal sem samo to rastlino na desni, ker mislim spredaj in tam po desni poseliti Staurogyne.

DSC_0472.JPG
Akvarij

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 03 Feb 2013, 22:45

Je pa kar gosto :) zakaj pa sedaj gnojis ce je prej stimalo vse kot more? :)

To je rastlina ki ne rabi ravno mocne svetlobe,...

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
lyteo

OdgovorNapisal/-a lyteo » 03 Feb 2013, 22:57

Sej pravim, ko se je akvarij preselil v Maribor, so se začele težave z algami, ter luknjami v listih. Zato sem pol začel dodajat tudi ostala gnojila, ker glede na to, da se je spremenila samo voda, (pa seveda fizično lokacija akvarija :D) Lukenj se ne morem znebit.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 03 Feb 2013, 23:13

V mb je voda kar trda in bazicna. Kaksna je voda na stari lokaciji?

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
lyteo

OdgovorNapisal/-a lyteo » 04 Feb 2013, 18:34

Nisem izvajal meritev, vendar pomoje bolj primerna. Je pa blo to na Brezjah na Gorenjskem, tam je pomoje voda mal drugačna kot v mestu :)

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 04 Feb 2013, 19:33

Vrjetno je tam voda bol mehka, kar rastlinam definitivno ugaja. Ob pravilnem "gnojenju" rastlin se bo to nehalo, vendar ne bi bilo slabo omehcat vode, saj je v MB kar trda voda.

Lp!

Moj 770l akvarij

OdgovorNapisal/-a top » 26 Dec 2015, 11:18

Pozdravljeni.Imam problem in ne morem ugotoviti,kaj mi je liste od rastil.Imam rastlino nekaj podobnega Hygrophila corymbosa in lističi imajo luknje posredini in nikakor nemorem ugotoviti,kdo to počne.Imam občutek,da odkar sem naselil mrenice se to dogaja.Noter so še Guliji,jabolčna polža,bronasta somiča,pritlikavi prisesniki,morda sem še kaj pozabu ja noter je tudi veliko tistih polžev komunalci,ki jim rečejo z rastlino sem jih dobil.Problem je prvo so luknje v listih potem pa dokler ne pojedo cel list samo steblo ne.

Uporabniški avatar
vberce1
Kraj: kranj

OdgovorNapisal/-a vberce1 » 26 Dec 2015, 12:02

kot vem ni nujno da ti nekdo je liste lahko primankuje tudi kako gnojilo peveri parametre
l.p.uroš :)
"Ko dosežeš bistvo življenja, boš odkrival lepoto v vseh stvareh, celo v očeh, ki so za lepoto slepe."

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 26 Dec 2015, 12:30

Kaj lahko je vzrok pomanjkanje kalija. Preberi tole temo in primerjaj simptome.
Fino pa bi bilo, če bi nam podal kakšno sliko tvoje rastline, saj bo lažje postaviti diagnozo.

OdgovorNapisal/-a top » 26 Dec 2015, 13:36

Pomoje jih nekaj je,ker so listki lepo ogriznjeni lepo vidno,nekateri so lepo od strani.To se dogaja odkar sem dal noter mrenice,sam odgovor v trgovini sem dobil,da ni možno.

OdgovorNapisal/-a top » 26 Dec 2015, 13:36

Stavim noter tud kalcijeve tablete.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 26 Dec 2015, 13:58

Kalcij (Ca), ni enako Kalij (K). Tudi pomanjkanje kalija je lahko videti, kot da bi nekaj grizlo liste: Pomanjkanje kalija.

Katere mrenice pa imaš? Rdečečrta mrenica se lahko ob pomanjkanju hrane spravi tudi na liste.

OdgovorNapisal/-a top » 26 Dec 2015, 14:55

Mrenice imam so cele rdeče.In mislim da imaš res prav.Ker dokler nisem jih imel je bilo vse uredu,ko sem jih enkrat naselu so se začele tele težave,zato sem tudi na njih pomisliv.Kaj mi svetuješ.

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost