problem z rastlinami

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

alancek

problem z rastlinami

OdgovorNapisal/-a alancek » 09 Dec 2013, 19:45

Pozdrav

Akvarij je postavljem že 4mesece,pa imam težave z rastlinami..z anubijo in še z nekaterimi,ampak ne vem kak se ji reče.Dodajam gnojila,vendar se nič kaj ne izboljša,čeprau anubija ma nove listke in poganja ampak je zakrnela..pri drugi pa so listi čudni,in poganjajo ampak hitro odmrejo.isto z pritlikavo suličarko,porjavijo listi in je konc.korenine so vredu,poganjajo mlade in sveže korenine ampak listi pa odmrejo.,mam podlago in vse.malo težav imam z algami,ampak jih kr zatiram.

Parametri

Ph-7,2
Kh6-10
Gh-8
NO2-0
NO3-10

PO4-nekje do5MAX,ker nimam bolj natančnega testerja.
Osvetlitev 2x45 t5plus odsevnika.
Filter orginal od juwela in akvarij rio 180..
Prosim za pomoč.hvala

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

Re: problem z rastlinami

OdgovorNapisal/-a boysta » 10 Dec 2013, 04:23

alancek napisal/-a:Akvarij je postavljem že 4mesece,pa imam težave z rastlinami..z anubijo in še z nekaterimi,ampak ne vem kak se ji reče.Dodajam gnojila,vendar se nič kaj ne izboljša,čeprau anubija ma nove listke in poganja ampak je zakrnela..pri drugi pa so listi čudni,in poganjajo ampak hitro odmrejo.malo težav imam z algami,ampak jih kr zatiram.
Parametri
PO4-nekje do5MAX,ker nimam bolj natančnega testerja.

Kar mi najprej pade v oko, PO4- ki ga bo očitno preveč.
V sladkovodni akvaristiki, PO4 nad 1ppm - pomeni ustrezen in takojšen ukrep.
Če imaš 5 ppm PO4 - pa brez pomisleka, posložuj večje zaporedne menjave vode.Najmanj 40% menjave z sesanjem dna.Z starano a v naprej, ustrezno pripravljeno vodo - enake temperature - na 3 dni 3x zaporedoma.Z dodajanjem kultur bakterij.Ribe hrani s kvalitetno hrano, in le toliko koliko pojedo.Potreben bo nakup PO4 testerja in NO3 kapljični test.Navedi še gnojilo, ki ga uporabljaš in koliko krat ga uporabljaš - primer : (sera flurena - tedensko 2ml ali dnevno, mesečno).In na koliko časa, poteka menjava vode v akvariju ? Kako zatiraš alge in s katerimi sredstvi/preparati ?
Vsekakor priporočam branje člankov:
http://www.aquanubis.com/sam/sam-2013?time=1386647254
http://www.aqua-vita.si/phpbb3/viewtopic.php?f=40&t=374
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

alancek

OdgovorNapisal/-a alancek » 10 Dec 2013, 05:40

Pozdrav

Tedensko zamenjam vodo,torej 1/3vode menjam,vsak tedn in enkrat mesečno 1/2vode.
Gnojila uporabljam od easy life,torej
Easylife pro fito
Easylife fosfo
Easylife kalium
Easylife carbo

Torej,tedensko dodam kalium,po predpisu in fosfo ter fito.Carbo pa dodajam dnevno,po predpisu 1ml na 100l vode.
Alge zatiram z rednim čiščenjem stekla,in tebleti proti algam..

Torej glede testerjev pa tako,jaz bi kupil kapljičnega ampak v Slo se ga Ne da dobit zato,ce kdo ve oz kje bi ga kupil naj mi javi...

Uporabniški avatar
kkaty
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kkaty » 27 Dec 2013, 12:02

Dobrodošel na Aquanubisu alancek :wel
Jaz ti svetujem, da opišeš svoj akvarij v podforumu Akvariji naših članov po predlogi, kajti le tako ti bomo lahko ustrezno svetovali.
Vse ostalo je zgolj ugibanje.
lp

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 14 Jan 2014, 20:06

Mi lahko poveste katere znake pomanjkanja/presežka kažejo te rastline? Ph:8.5 KH:7,5 NO3:10 PO4:2 (porast zaradi nerasti rastlin) in GH:16. Dodajal sem pa profito in kalij.Vsalega 1mL na teden ker pri meni se hitro predozira.Delam namreč spet reset sistema in bi rad videl, da še vi podate mnenje, ker vem da ste tukaj na forumu res dobri akvaristi :) Rastline po resetu rastejo kak mesec dni ok, potem pa se rast samo ustavi in so težave...Prilagam slike. Mladi listi so nekoliko zgrbančeni in veliko manjši. Sem že pogledal kateri elementi so sicer
lahko v pomanjkanju. Hvala.
Priponke
7955-1.jpg
7953-1.jpg
To je hygrophilla.

alancek

OdgovorNapisal/-a alancek » 14 Jan 2014, 20:48

Zanimivo tole zgleda.
Imaš kar visok ph,gh in PO4*.
Ne vidim drugih hranil.železo??zakaj kombiniraš profito in kalij?kupi tester za železo.kalija imaš dovolj.
In ko resetiraš začneš takoj dodajat hranila?

alancek

OdgovorNapisal/-a alancek » 14 Jan 2014, 20:49

Ostale rastline uspevajo?

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 14 Jan 2014, 22:39

Ravno pred nekaj urami sem naročil Fe test. Nobena rastlina ne raste, s tem da nekatere mofoč malenkost, nekatere pa propadajo. Hygrophilla ina liste samo še na vrhu pa še ti so čist prelkunjani in nagniti.v preteklosti:Takoj ko sem resetiral vse,sem začel dodajat najprej kalij ker se je kazalo pomanjkanje tega in potem ko so začeli rasti listo sem dodal še profito in PO4 sem vedno držal od 0,25-0, 5 in se vidi sedaj, da se ne porabljajo. Kako bi vi začeli po resetu gnojit? Dokazal sem si že,da mi rastline pri svetlobi 0,27 lahko zelo lepo rastejo, ker imam tudi lorus rdeč notri,le da ta ni tako rdeč. Sicer bom pa prvo izmeril kolko je železa pa bom poročal :)

alancek

OdgovorNapisal/-a alancek » 15 Jan 2014, 05:29

Pomanjkanje železa!!!!
Rdeče rastline so občutljive na železo,in če ni rdeča tako bi mogla bit je pomanjkanje le-tega.

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 15 Jan 2014, 07:19

Verjetno res ja. To bo še test potrdil verjetno. Vem samo,da ko sem dodal tam kakšna mL profita na teden,je hygrophilla začela bledeti in je postajala rumenkasta, ko sem pa dozi zmanjšal,se je pa iuboljšalo, tako da bo potem potrebno dokupit železo, če se res tako izkaže...hvala :)

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 15 Jan 2014, 08:25

To mi nekako ni logično ... ProFito sicer vsebuje precej elementov ampak eden izmed najbolj vsebovanih je prav železo (spodnja slika, kaj vse se doda z 1ml ProFita na 100 L vode) ...

Prav tako, pa ti je že kkaty v predstavitveni temi tvojega akvarija napisala, kako je z železom pri tvojem PH.
Priponke
ProFito.jpg
ProFito 1 ml/100 L

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 15 Jan 2014, 15:26

Ampak če so mi rastle en mesec tako zelo,da sem jih mogel vsak teden rezati, potem mi ne bi rastle. Čisto možno je, da sem pa vseeno premalo profita dodal. 1mL na teden je vseeno zelo malo,glede na to, kolikor je predpisano v navodilih. Hvala za vaš trud. ;)

gilera

OdgovorNapisal/-a gilera » 16 Jan 2014, 00:14

Aja samo to še: Zdaj po resetu sistema me zanima,bi vi začeli najprej s profitom gnojit kajne? ČE bo kalija še naprej slučajno primanjkovalo bodo itak luknjice. Začel bom z dozo 1mL na teden,čeprav po tej tabeli je to zelo malo,glede an to,da je akvarij 150 litrski oziroma realno kakih 120.

alancek

OdgovorNapisal/-a alancek » 16 Jan 2014, 06:44

Ne vem,jaz nisem najbolj zadovoljen z profitom.imam izračunano za gnojenje,vendar mi porjavi kamenje in rastline.tak da počakaj z profitom.ne vem,jaz bom nabavil od drugeha proizvajalca gnojila.ni mi všeč fito.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 16 Jan 2014, 07:17

Jaz sem pa zadovoljen s ProFitom ... Če ti porjavi kamenje in rastline so to najverjetneje rjave alge ... sploh če grejo enostavno dol s kako krpico je to to ...

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost