Identifikacija rastlin

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

jume

Identifikacija rastlin

OdgovorNapisal/-a jume » 02 Mar 2015, 18:35

Zdravo, zanima me, če kdo pozna rastline na spodnjih slikah.
Hvala

rast1.jpg

rast2.jpg

neimenovano.png

Paracheirodon axelrodi 1.jpg

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Identifikacija rastlin

OdgovorNapisal/-a ICs » 02 Mar 2015, 19:10

Na prvi je Eleocharis, podobno parvuli ali pa vivipari, na drugi je po moje tudi, le da je tam acicularis ali pa carniolica. Je pa videti, kot da je tam vmes še ena druga rastlina, ki je sumljivo podobna rogolistu. Je pa Eleovharisov še več vrst, tako da je lahko kateri drugi. Rastlin s tretje in četrte slike pa ne poznam, videti je kot stebelnica, ki verjetno raste tudi nad vodo.

jume

OdgovorNapisal/-a jume » 02 Mar 2015, 21:30

Hvala. Se mi je dozdevalo, da na prvi in drugi sliki drugega kot eden izmed Elocharis-ov ne more biti.

Kar se tiče Elocharisov; ali ima kdo konkretne izkušnje s to rastlino. Če je v habitatu, kjer je voda mehka in kisla, potem mu takšen kemizem vode že paše? Kako pa je s svetlobo. V trenutnem akvariju imam Eleocharis parvula mini, ki pa je močno senčena s strani drugih rastlin in ne uspeva ravno dobro. Res pa je, da v vodo drugega kot Easy Carbo ne dodajam. V akvariju je še hranilna podlaga zemlja Substral Terra Magma.

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 02 Mar 2015, 21:56

Drugo rastlino od zgoraj navzdol imam.Potrebuje ogromno svetlobe - 0,8W/L, Co2, NPK + mikro elemente - uspeva v kisli vodi.
Pri meni raste srednje hitro.Lahko rečem, da ni težka za oskrbo.
Edino kar bi omenil, da se vanj zapletajo druge rastline kot so - riccia, ter odpadli listi rastlin, hrana.Problem je tudi, da novi stranski poganjki rastline niso preveč lepi "vsaj za aquascaping".
Oba imama zemljo za lončnice "Terra Magma".Tako, da tukaj ne vidim problema. Fino je slišati, da tudi tebi - "zemlja za lončnice lepo dela". :)
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

jume

OdgovorNapisal/-a jume » 03 Mar 2015, 09:02

Boysta, to misliš na Elocharis ali rogolistu podobno rastlino na drugi sliki? Lahko zaupas ime? Ja Terra Magma je super. Tako kot sem rekel, razen Eleocharis parvula mini (zaradi senčenja ostalih) vse ostale norijo. Še eno vprašanje; zemljo si pripravljal, se pravi spiral sušil, spiral, sušil... je kar zamudno :)

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 03 Mar 2015, 15:24

Imena "te visoke a zanimive travice ne poznam.Se bom potrudil izvedeti.Drugače pa podloga terra magma ja..Precej je bilo umazanega dela z omenjeno zemljo - a trud se na koncu le izplača, kot si rekel - OBVEZNO: spiral sušil, spiral, sušil, prebiral umazanijo,to sem naredil 5x zaporedoma, po nasvetih/navodilih - izkušenih rastlinskih akvaristov.

Moje izkušnje z terra magmo:
Vse kar je narobe pri tej zemlji, da vsebuje preveč kalija.Nekatere pri meni (3) vrste rastlin so se komaj - sedaj "pobrale".Najhujše je odnesla - prospinaca palustris cuba ob sejanju/pretikanju v podlogo jo zmeraj stopi - tudi sedaj.Druga izpostavljena, staurogyne repens - pomankanje magnezija in še tretja - hygrophila polysperma, ki je imela 8 mesecev ozke liste in počasno rast - otrdelo in lomljivo steblo.Vse ostale "nekatere tudi težje za vzrejo" - rastejo in so presenetljivo lepe -ne kažejo pomankanja ali presežkov.Moj nadaljni načrt je kupiti namenski - komplet kovček z testerji za "aquascaping" - najbolj potrebujem: (Mg, Ca, K).- https://www.aquasabi.com/brand/jbl/jbl-testlab-proscape
Nekaj slik in dejstev:
Priponke
DSCF7100.JPG
Pomankanje - Mg in konstantne težave z njo, zelo počasna rast.(Razlog pripisujem terra magmi).
DSCF7097.JPG
DSCF7098.JPG
Desna - prospinaca palustris cuba stagnira "gnije" (razlog pripisujem - terra magmi)
DSCF7102.JPG
DSCF7096.JPG
Rastlina za katero nevem imena - Je pa ta, ki jo išćeš.Vidni stranski poganjki.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

jume

OdgovorNapisal/-a jume » 03 Mar 2015, 16:51

Najprej on topic:

Res bi ti bil hvaležen, če izveš ime, namen imam namreč ustvariti čim boljši pribljižek habitata Paracheirodon axelrodi. Vem, da so na prvi sliki Paracheirodon simulans, ampak sem na slikah iz narave tudi zraven rdečih neonk že večkrat zasledil to travco.

Pa še off topic:

zanimivo kako nekaterim rastlinam paše zemlja Terra Magma, nekaterim pa ne. Moje izkušnje so sledeče:

1.jpg
cel nano --Alternanthera reineckii 'Mini' nori in ni nič kaj mini :) na levi strani

2.jpg
Ludwigia cveti

3.jpg

Med tem, ko mi ni nikakor uspelo z Rotala wallichii. Na začetku se je prijela, ko pa je enkrat (vsaj mislil sem) "prijela" je shujšala in odmrla.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 03 Mar 2015, 17:57

Tista za katero sem napisal, da je podobna rogolistu, je mogoče Mayaca fluviatilis.

Edit: Sem ravno zdaj dobil mail od Mikoljeva, napisal je, da ni nek poseben ekspert za rastline. Pravi pa, da je na nekaterih njegovih slikah iz omenjenega habitata po vsej verjetnosti Tonina fluviatilis. Pa tudi kabombe so, morda je tudi ta, za katero sem napisal da je Mayaca.

jume

OdgovorNapisal/-a jume » 03 Mar 2015, 20:37

ICs, hvala za poizvedbo, res izgleda kot Mayaca fluviatilis.

Boysta sem malo poiskal za tvojo rastlino, ki se tudi na sliki tvojega akvarija boljše vidi, ter ugotovil, da je najverjetneje Eleocharis vivipara...

...se strinjata?

Super torej z vajino izdatno pomočjo smo ugotovili dve iz omenjenega habitata. Seveda zraven ostalih Elocharis-ov

Fino no, se bom potrudil, da bom ustvaril nekaj takšnega; mix med tem:

6.jpg

7.jpg

8.jpg
8.jpg (19.52 KiB) Pogledano 907 krat

p.s. Če se kdo še spomni kakšno rastlino, ki je prisotna v habitatu rdeče neonke, prosim kar z besedo na dan :D

zlata

OdgovorNapisal/-a zlata » 13 Jul 2015, 11:02

Jaz bi lepo prosil, če kdo prepozna to rastlino, ki sem jo slikal.
Res bi bil vesel, da mi nekdo napiše naziv.

Hvala in lp.
Priponke
Rastlina.jpg

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 13 Jul 2015, 12:03

Mislim da je Hygrophila difformis. Trije nerazčlenjeni listi v drugi vrsti gledano od zgoraj navzdol sicer izgledajo netipični za to rastlino, vendar ostali (tudi spodaj) skorajda ne dajejo dvoma, da to vseeno je ta.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 13 Jul 2015, 16:25

Se pridružujem Igorju

zlata

OdgovorNapisal/-a zlata » 13 Jul 2015, 16:26

Hvala ti!
Niti sanjalo se mi ni, kako se imenuje ... tablico, ki pa jo je spremljala ob nakupu pa sem nekam založil oz. vrgel vstran.

girly

OdgovorNapisal/-a girly » 21 Nov 2015, 22:35

Živijo!

Zanima me katere rastline imam v akvariju. Kolikor sem brala ene ne smejo biti v pesku, ampak samo priterjene na dekoracijo in me zanima, če imam kakšne takšne. Hvala.
Priponke
2015-11-21 22.27.45.jpg
2015-11-21 22.27.38.jpg
2015-11-21 22.26.19.jpg

vanadium

OdgovorNapisal/-a vanadium » 21 Nov 2015, 22:59

1 in 2 slika zgleda kot neka vrsta javanskega praprota oz sulicasti anubias. Na drugi sliki vidim tudi v ozadju anubias prav tako je pa tudi na zadnji sliki anubias.

Malo poglej v bazi organizmov:

http://www.aquanubis.com/baza-organizmo ... n-praproti

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost