Hemianthus callitrichoides “cuba”

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Aquanubis

Odg: Hemianthus callitrichoides “cuba”

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 23 Jun 2007, 16:39

O tem fenomenu, ki se je kot "zajedalec" naselil na mojo korenino lahko že kar nekaj časa prebiraš v niti o mojem 400l + akvariju ampak poleg tega fenomena na korenini, sem zadnje dni opazil še na iztočni PVC cevi. Izgleda, da ob primernih pogojih ta rastlina uspeva ko plevel.

Slika "cube" na korenini
Slika

in slika "cube" na PVC cevi
Slika

Povdariti moram še enkrat, da nisem načrtno usadil te rastline niti na korenino in niti na cev ne. Bila je le v začetku ciklanja akvarija v ospredju posajena v par grmičkih.

Uporabniški avatar
TeMpL
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a TeMpL » 26 Jun 2007, 07:33

ja samo oboje je vrejetno na vrhu akvarija tik pod lučmi. (da raste na podu pa pomoje rabiš žarnic kot toče)

Uporabniški avatar
Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 26 Jun 2007, 09:35

To je normalno, da je tik pod lučmi, saj raste izven vode ;D. Slabo pa mi ni rastla niti po pesku, ampka jo je takrat uničila "invazija" alg >:(

Uporabniški avatar
Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 16 Jul 2007, 18:12

Po mesecu dni, spet slika iste rastline, ki raste na korenini
Slika

In slika iste rastline, ki raste na pvc cevi
Slika

Razlika je kar očitna :D

Uporabniški avatar
UrOs
Kraj: Okolica Lenarta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a UrOs » 15 Okt 2007, 21:29

Denis lahko slikaš svojo Cubo , ker sem jo v tvojem opisu akvarija pogrešal?
lp
...................................:........................................

Uporabniški avatar
Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 15 Okt 2007, 21:56

Hjaaa... se bom potrudu, čeprav je tisti velik šop na korenini kar precej osmojen zaradi direktnega kontakta luči, ampak tega se v vodi ne vidi ;D.

Uporabniški avatar
nikicc
Kraj: okolica Celja - Mestinje
Kontakt:

Hemianthus callitrichoides "cuba"

OdgovorNapisal/-a nikicc » 16 Apr 2008, 15:06

Nikjer nisme zasledil teme o tej raslinci, zato odpiram novo. (link do opisa)

In sicer sem včeraj kupil 3 lončke te ''cube'' in me zanima kako jo naj posadim, saj v odspredju , kjer imam prostor za njo, ni skoraj nič podlage(je sam pesek). Posaditi sem jo mislil med kokosov oreh in kamen (glej mojo prikazno sliko) . Prodajalec pa mi je rekel, da  ne sme biti posajena v preveč peska.

Trenutno jo imam  še v teh lončkih v katerih se prodaja. Pa še to, ali rabim poleg co2-ja in sera florene še kaj druga za uspešno rast....?

lp, Niko :)
Nazadnje spremenil nikicc, dne 16 Apr 2008, 15:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

Odg: Hemianthus callitrichoides "cuba"

OdgovorNapisal/-a moto » 16 Apr 2008, 17:06

nikicc napisal/-a:Pa še to, ali rabim poleg co2-ja in sera florene še kaj druga za uspešno rast....?

HC ni preveč zahtevna, tako da z uspevanjem ne boš imel problemov :)
LP, Matija

Uporabniški avatar
nikicc
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a nikicc » 16 Apr 2008, 19:03

Jop cena je bla kr prevelika... če bi ne pozabil vprašti koliko stane, je najvrejtneje ne bi kupil, je pa res da sem imel enega večjih nakupov. Me je pa zelo šokiralo, ko sem doma neki gledal na račun... še dobro da sem imel nekaj popusta... je blo vsaj mal ceneje...

Skrbi me edino, ker je ''zemlja'' res globoko pod peskom na tem predelu akvarija , pa še malo je je tu.  Zato sem razmišljal kako bi lahko spravil zemljo tu spod, vendar do neke pametne rešitve nism prišel.

Mogoče kak nasvet?? Ker bi res rad, da se mi ukorenini in razširi po akvariju, ker mi je zelo lepa.

lp, Niko

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 17 Apr 2008, 14:52

jano, glede na to, da je rastlinica majhna, se pomoje ne ukorenini, tako, da bi bile koreninice velike... mislim da bi bilo tekoče gnojilo najbolje...

Uporabniški avatar
EatTheGras
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a EatTheGras » 17 Apr 2008, 22:18

spet same "pametne".

prvič glede podlage, lahko se sadi v pesek, se ukorenini brez problemov. Majnši kot je pesek,  teoretično lažje sadiš ker se lepše zasipa. Glede koreninic, verjemite, da ima cuba še kako dolge in močne korenine, ko se dobro zaraste. "zemlja" pod peskom niti ni važna.

sem že 3x razlago celotni postopek, pa še sedaj nihče ne pregleda starih topicov in sprašuje na novo.

Bo treba res nardit nek sticky...

Vsaka taka rastlina se razdeli na čimmanjše dele. Če imaš majn rasltine in velik prostor , lahko sadiš tudi individualne sadike. Je tudi veliko lažje sadit kot malo večje kupčke. Tako da jaz ti priporočam da "naflancaš" na posamezna steblca, potem pa to ročno navtikaš notri po nekem vzorcu (ja bo se treba malo potrudit pa zravem čepet , tudi če to pomeni 100 komadov na roko not zataknit.)

filmček kako se sadi posamezne (glossa , isto gre HC)
http://youtube.com/watch?v=cCkSMSyAob4

pa še slikca, če imaš veliko pa si lahko privoščiš malo večje kupčke. Pri tem bi opozoril, da je na suhem neprimerno lažje sadit, in se ti lahko pojavijo problemi pri večjih kupčkih kako jih pod vodo spravit v podlago da se obdržijo.
Slika
vir:ianiwane@http://www.aquaticplantcentral.com/

obstajajo tudi drugi načini, ampak se splača na začetku potrudit da imaš pol lepši rezultat.
lp
Nazadnje spremenil EatTheGras, dne 17 Apr 2008, 22:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nikicc
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a nikicc » 18 Apr 2008, 21:28

Se opravičujem ker sem načel novo temo, samo ko sem iskal nisem nič našel točno o cubi. Se bom drugič bolj potrudil.

Hvala za koristne informacije, bom probal nasaditi najbolje kar se bo dalo.

Lp, Niko ;-)

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 19 Apr 2008, 18:20

Jaz sem dobil tole cubo, sem si ravnokar 'pogledal' filmček, kako se sadi cubo... jaz sem je dobil kar nekaj in se ne da kaj dosti dobro razvideti koreninic... tako da sem lahko samo nekako razširil in ločil malo vse, pa dal na pesek in malo prekril. a je to kaj dosti narobe? upam da ne bo nič narobe in se bo rastlina razrasla, saj je težko da se nebi, ampak me vseeno zanima...

Uporabniški avatar
EatTheGras
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a EatTheGras » 19 Apr 2008, 19:03

rastlino lahko tudi narežeš na koščke brez korenin, ki se potem posadijo in poženejo nove korenine.
Problem kupčkov je samo v tem, da če hočeš imeti celotno ospredje posajene s cubo, bos za to porabil veliko lonckov in veliko €, kot rečeno se da zasadit večjo površino že z enim lončkom, pa še zasaditev je potem enakomerno-naravna ko se razraste, in ni vseskupaj kupčkasto (kupček se ponavadi širi v gostoto in višino bolj, kot pa po robovih navzven na nezasajeno področje)...

lp

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 19 Apr 2008, 19:19

saj nisem kupil v trgovini, ampak od Matrice...drugače pa sem tako pač 'razširil'  in dal na pesek in tudi malo obtežil s peskom. je tako vredu, ali morem kako drugače?

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost