Nakup akvarijskih rastlin

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

rok123

Re: Nakup akvarijskih rastlin

OdgovorNapisal/-a rok123 » 03 Feb 2014, 18:56

kako si pa kaj zadovoljen glede rastlin, čeprav so prispele v dobrem stanju k tebi, zanima pa me še tale travnati tepih ali bi to pri meni uspevalo, saj nimam co2-ja ?

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 03 Feb 2014, 20:04

Kako sem zadovoljen ti bom rekel čez 1 mesec :) Za enkrat izgledajo glede na razmere v katerih je potekal transport zelo zadovoljivo in verjamem, da si bodo v mojih akvarij hitro opomogle...

Za večino tepih rastlin rabiš veliko svetlobe in CO2, najdeš pa tudi take, ki so malenkost manj zahtevne. Najboljše, da pregledaš bazo rastlin na www.tropica.com/en/plants/plant-list-a-z.aspx, kjer imaš tudi napisane zahteve glede svetlobe in CO2...

Uporabniški avatar
Erythrocyte
Kraj: Ljubljana - Župančičeva jama

OdgovorNapisal/-a Erythrocyte » 03 Feb 2014, 22:43

Odlicno pakirano!!! Hvala ti za info. Cez kak mesec pa porocaj. Ce se ti da naredi se slike v vec casovnih obdobjih :)

Ko bom imel naslednjic namen kupovati in-vitro rastline jih bom definitivno tu. Ce se mi bo pa se kdo pridruzil se pa postnina deli :)

Ker pri nas sem zal obupal. V zooticu v city parku ze pol leta ni rastlin! Razn par po akvarijih (ne in-vitro)

Hvala se enkrat :)
"Eppur si muove"

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 03 Feb 2014, 23:16

Malenkost :)
Vsekakor bom poročal in naredil slikovni material ...

Me prav zanima, kako se bo odrazil 5 dnevni transport pri temperaturah v minus na tele rastline ...
Za enkrat izgledajo kar v redu, kar gre prav gotovo zahvala tako dobremu pakiranju ... Glede na to, da mi ostale rastline zadnji čas odlično uspevajo in imajo vse potrebne pogoje (svetlobo, CO2, gnojila...) verjamem, da si bodo kaj kmalu opomogle ...

Ja tudi jaz teh rastlin pa tudi ostalih in-vitro nisem zasledil nikjer pri nas... Od naših trgovin, kar sem jih obiskal v MS, Maribor, Celje in Ljubljana je imel še skoraj vedno največjo zalogo Mr. Pet v Mariboru, kjer se večkrat najde tudi kakšna zahtevnejša rastlina ... v ostalih, predvsem Zootic pa vsaj po mojih opažanjih drži manj zahtevnejše rastline.

Uporabniški avatar
kkaty
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kkaty » 03 Feb 2014, 23:42

Dobra tale madžarska trgovina :toja
Kakšna izbira kamnov :8-:
Dobro speri gel s korenin, prej kot jih posadiš v akvarij.
Sicer pa sem videla ob obisku italijanske firme Anubias, ki je med prvimi pričela s takšno vzgojo rastlin, da jih hranijo v posebnih hladilnikih. Kakšna je temperatura pa nam niso zaupali.
lp

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 04 Feb 2014, 05:54

Hvala ... sem spral ja...

Super izgleda tale trgovina. Razmišljam, da bi jih enkrat, ko se malo popravi vreme, tudi obiskal. Sem malo gledal njihovo facebook stran in imajo čudovite aquascape akvarije. Tudi na strani od tropice sem zasledil nekaj postavitev od lastnika tele trgovine (Viktor Lantos).

Uporabniški avatar
Bakl

OdgovorNapisal/-a Bakl » 04 Feb 2014, 09:10

gbauer napisal/-a:Poštnina v Slovenijo sicer ni majhna (16,2 eura) ampak glede na pakiranje se mi tudi ne zdi pretirana ... pa tudi mislim, da je nekje primerljiva z nemškimi trgovinami...

Res je. Jaz sem naročal na http://www.extraplant.de/. Od petih naročenih rastlin so mi poslali samo tri, čeprav je bilo za vse napisano, da so na zalogi. Niso me vprašali za morebitne menjave, tako da sem dal za poštnino več kot za rastline. Pakiranje pa je bilo slabše kot pri teh Madžarih; ena sama stiropor škatla brez grelne blazinice.

LP,
Bogdan

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 10 Feb 2014, 19:25

Obljubljeno poročilo, kako so rastline preživele 5 dnevni transport pri zunanjih temperaturah v minusu.

Nymphoides sp. ''Taiwan'' - 1 dan:
IMG_0843.jpg

Nymphoides sp. ''Taiwan'' - 7 dan (tale si je od vseh opomogla najbolj in zgleda že po 1 tednu odlično):
IMG_0849.jpg

Staurogyne repens - 1 dan:
IMG_0844.jpg

Staurogyne repens - 7 dan (od te na žalost po 7 dneh več ni sledu in edina ni preživela kljub odličnemu pakiranju):
IMG_0853.jpg

Alternanthera reineckii 'Mini' - 1 dan:
IMG_0846.jpg

Alternanthera reineckii 'Mini' - 7 dan (sicer ne zgleda še najboljše ampak bo zgleda s tole tudi vse OK, so opazne spremembe na boljše):
IMG_0851.jpg

Uporabniški avatar
Erythrocyte
Kraj: Ljubljana - Župančičeva jama

OdgovorNapisal/-a Erythrocyte » 10 Feb 2014, 19:33

Hvala za info!!! So kr kul tele in vitro rastlince :)
"Eppur si muove"

Uporabniški avatar
TINY30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TINY30 » 25 Dec 2016, 17:30

LP PO PARIH LETIH IMAM KONCNO MOZNOST AKVARIJA spet..PROSTOR je bil problem, vidim da ni vec oglasov me lahko kdo v okolici ljubljane kontaktira rabim rastline za akvarij razne vrste... cryptocorin, valisernij itd... upam da ni kaj narobe z mojo objavo po tem tu.
Lp Tine

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 25 Dec 2016, 18:12

TINY30 napisal/-a: vidim da ni vec oglasov

Zaradi varnostnih ukrepov so bili odstranjeni iz portala in premeščeni na forumski del, žal pa tam še niso zaživeli ker nismo še v celoti spisali navodil :)

TINY30 napisal/-a:upam da ni kaj narobe z mojo objavo po tem tu.

Ne nič ni narobe

Če potrebuješ kako valisinerijo jo imam jaz ti jo pošljem po pošti oz ti jo dostavim v roku 14 dni ko grem proti ljubljani. Je pa če mene uprašaš malo genetsko obdelana saj ne zraste več kot 7 cm v višino širi pa se kot plevel po tleh

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 03 Mar 2018, 00:25

kupim rastline za akvarij. Morajo bit primerne za akvarij z slabšo osvetljavo 240L (20w)... rad bi tudi nekaj nizkih rastlin za sprednji konec akvarija, malo višjih za srednji del ter višje za zadnji del. Če se da iz okolice novega mesta ali po pošti

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 03 Mar 2018, 01:42

pri malo svetlobe bodo rastline vse slabše rastle, nizke rastline potrebujejo veliko svetlobe, če pa že dobijo potem niso majhne ampak zrastejo da so bližje svetlobe običajno pa niso tako lepe

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 03 Mar 2018, 09:37

Ja se strinjam s tem. Ja nic treba bo kupit eno luč

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost