valisnerija pomoč

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

Re: valisnerija pomoč

OdgovorNapisal/-a moto » 14 Mar 2010, 15:25

Za katere ribe pa gre? :?
LP, Matija

baucika

OdgovorNapisal/-a baucika » 15 Mar 2010, 09:10

Zaenkrat sem opazila nitkarje, pa tudi skalarke, ki mi cefrajo in jedo valsinerijo.
Valsinerije imam nasajene že od začetka - več kot pol leta, pa so jih vedno pustile pri miru.??!!

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 15 Mar 2010, 14:30

Kako pa hranis ribe? Poskusi 2x - 3x na dan po manso(!!!) kolicino. Skalarke niso ravno neke ljubiteljice rastlin ::)
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

keberus

OdgovorNapisal/-a keberus » 22 Nov 2011, 16:54

lep pozdrav.

Da še jst svoje prašam ;):

valisnerija mi je začela "rjaveti"...od začetka je še nekako poganjala zele liste,sedaj pa je tega vedno več.

še fotka( res slaba ampak se vidi bistvo)

valisneria.jpg
valisneria

Podatki :
akvarij 100 l(nekje 80cca dejanske :) )

2x 39w t5 HQ mediterranean blue(narva)
2x 39w t5 HQ nature superb (narva)

T:26-28 stopinj (variera glede na prožganost luči)

dodajam dnevno 20 kaplic florotona
Co2 iz jeklenke,1-2 mehurčka na sekundo(co 2 test sm nabavil ravno danes pa še ni pokaz :) )
podlaga :fertile plant-prodac

Nitratov pa teh zadev pa nism nč meril.

pa mislim da niso ribe krive ker sem jih dodal komaj par dni nazaj,rastlina pa je začela rjaveti kmalu po zasaditvi.

lp žiga

keberus

OdgovorNapisal/-a keberus » 22 Nov 2011, 18:08

ravno zmeril kh...15 stopinj :/

Bo treba znižat :)

lp žiga

Uporabniški avatar
kkaty
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kkaty » 22 Nov 2011, 18:09

Se bojim, da boš moral kaj več napisat o samem akvariju, da ti bo kdo lahko pomagal.
Če dobro razumem imaš 4x39W T5 na 80 litrov? :?
So bili tile listi, ki rumenijo predhodno porezani?
Novi so v redu?
Kdaj si jo posadil? Rastlina potrebuje kar nekaj časa, da se prilagodi pogojem v akvariju.
Koliko je star akvarij?
Predlagam, da ga predstaviš v niti Akvariji naših članov po predlogi in bo vse lažje ;)
Pa dobrodošel.
lp

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 15 Dec 2011, 13:13

keberus napisal/-a:valisnerija mi je začela "rjaveti"...od začetka je še nekako poganjala zele liste,sedaj pa je tega vedno več.
Imam enako rastlino.In upam trditi ,da si jo predoziral z gnojili.
Je ena prvih rastlin med ostalimi,ki nemudoma pokaže "zobe"
Predoziranje z železom Naprimer : Fe" jo definitivno spravi v - rjavenje ,saj zaradi tega ne absorbira drugih elementov.

Posledično imaš preveč svetlobe !V smislu W/L in s tem rastlina ter njeni bio /kemični procesi v nje, ki se izvajajo hitreje, poraba mikro/makro elementih ki jih pri tvojem preduziranju porabi samo nekatere na primer železo, dugih ne mora.(kalij,kalcij,itd.) K temu sledi Rjavenje listov !
2x 39w t5 HQ mediterranean blue(narva)
2x 39w t5 HQ nature superb (narva)

Temperatura na Tajskem = 26 c
Sepravi 28 je malenkost preveč !
T:26-28 stopinj (variera glede na prožganost luči)

Dnevno je sigurno preveč 20 kapljic - domnevno predoziral gnojila !
dodajam dnevno 20 kaplic florotona

Pa mislim ,da niso ribe krive ker sem jih dodal komaj par dni nazaj,rastlina pa je začela rjaveti kmalu po zasaditvi.

Pri zasaditvi je potrebno paziti ,da je čebulica nad podlago ,saj je nagnjena k gnitju !
Če je možno rastlino presadi v drug del podlage ,kjer še nisi Gnojil ! Porjavele dele listov odrežeš s škarjami,
,da ne boš imel preveč amoniaka in boš napredek lažje spremljal!
Drugače moja objava je spisana iz osebnih vozrcev.Ostalo znanje
in lep članek našega foruma je tukaj Klik
Lp Boštjan

lp žiga
Nazadnje spremenil boysta, dne 15 Dec 2011, 14:40, skupaj popravljeno 2 krat.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 15 Dec 2011, 14:05

Oftopic:"moto ,boško je Uletel iz gužve dogajanja"..Sicer gre za pomanjkljivosti ,primernejši razlagi moji zgornji "pocarji",k pomoči na zastavljeno vprašanje pri rastlini valisneriji.
Sigurno je vzrok gnitja jasen ,saj sem ta teden sam pretiraval z gnojilom sera florena in Tropica. :lol:
Efekt na Alternanthera reineckii Pink je Občudovanja vreden povsem rdeči Listi za prodajo ;) " Na valisneriji seveda načrtovano ter četrtič v 7- mesecih nadzarovano listi propadajo ("pustim jih do max polovice")..slika 02"
Sledi menjava vode 1/3.Za odpravo moje "pocarije" je pa seveda prepozno.Odpravim lahko še samo z prikazom slike stanja.jojojo :D
Priponke
DSCN4334.JPG
01.Lepe rdeče barve Alternanthera reineckii Pink
DSCN4337.JPG
02.Na valisneriji listi propadajo.
Nazadnje spremenil boysta, dne 15 Dec 2011, 15:13, skupaj popravljeno 4 krat.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

peroz

OdgovorNapisal/-a peroz » 07 Feb 2016, 21:16

Zivjo,
V betinem akvariju imam travo in na listih so se pojavili bele pikice, na otip peskaste, najbolj prizadeti listi pa zaceli odmirati. Zadeva res ne izgleda lepo. Poguglal sem, in taksni sedimenti naj bi nastajali, ce rastlina ne dobi dovolj co2. Po drugi strani pa omenjena rastlina menda ogljik dobi ven celo iz trde vode, in, kot povejo v reklami za nek prašek... "Voda v Sloveniji je zelo trda":) Torej bi moralo biti vse super. Samo ni. Kako lahko se postopam?
Prilagam sliko te žalosti.
Priponke
uploadfromtaptalk1454876055522.jpg

mannazslo

OdgovorNapisal/-a mannazslo » 08 Feb 2016, 13:42

Živjo.

Sišal sem, da Valisnerije dobijo ''vodni kamen'' na listih, če je voda pretrda. Verjetno bo kaj na temu glede na to, da rastlina domuje v Južni Ameriki, v vodah, ki je mehka. Sam nisem še imel te težave, ker uporabljam RO vodo. Verjamem, da so na forumu izkušeni akvaristi, ki ti bojo znali pomagat. Če pa potrebuješ valisnerijo giganteo in si blizu obale,ti lahko podarim nekaj sadik.

Lp, Danijel

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 08 Feb 2016, 14:19

Ta z vodnim kamnom se zdi mogoča varianta, sem ti želel odgovoriti že včeraj, vendar po prebiranju nekaj strani nisem dobil nekega pravega odgovora na te bele pike na valisineriji, nobena alga se ne kaže v taki koloraciji oz obliki, tako da sem že sam pomislil da gre za sicer čuden pojav da bi vodni kamen oz kalcijev karbonat nastajal na rastlinah. Da se prepričamo če gre res za kalcijev karbonat, lahko poizkusiš dve stvari, prvo poizkusi ročno odstraniti to zadevo, načeloma bi mogla brez težav stran, drugič pa lahko na del rastline kjer je ta bela snov zelo izrazita kapniti kapljico ph- oz kakšno kislino ter prisloni k ušesu če boš slišal šumenje gre gotovo a kalcijev karbonat

peroz

OdgovorNapisal/-a peroz » 08 Feb 2016, 16:36

Uff, gigantea bi bila lepa, ce bi bila posoda kaj vecja:) Tako pa pri globini 23cm... Vseeno lepa hvala za ponudbo.
Sem se malo raziskal in je valisnerija trdovodna rastlina. Razmisljal sem, da ji mogoce manjka kakih drugih snovi, ki jih pri vezanju ogljika potrebuje, zato sem ji dal celotno predpisano, namesto polovicno (kot so svetovali v trgovini), dozo Prodac Nutron Flore. Ce je kaj na tem, bi se moralo poznati v nekaj dneh. Sicer pa rastlina lepo dela nove poganjke ali kako se temu rece.

mannazslo

OdgovorNapisal/-a mannazslo » 08 Feb 2016, 17:30

Hmm. Moja gigantea (in druge valisnerije tudi) brez nekega dodajanja gnojil (tu pa tam EL profito in easycarbo) raste kot zmešana. Na 40dni je gre en zajeten kup ven, ker mi prekrije gladino. Imaš valisnerije posajene v hranilni podlagi? Nekje sem prebral, da dobijo 2/3hranil iz podlage, ostalo pa skozi liste iz vode. Na zadnje je nekdo v zootic Koper govoril o isti težavi. Slišal sem, da se listi lomijo oz. da so zelo krhki, sicer pa da rastlina normalno odganja novo rast...
Nazadnje spremenil ICs, dne 08 Feb 2016, 19:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Nepotreben citat.

peroz

OdgovorNapisal/-a peroz » 08 Feb 2016, 17:38

Aaaaha, to bi pa zlahka bila tezava. Sem jih po sistemu: simpl rastlina, simpl setup, zatlacil direkt v pesek...

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 08 Feb 2016, 19:27

Povsem zadovoljivo rastejo tudi, če so le v pesku. Po potrebi dodaš kakšno tableto s hranili. Ko razvije koreninski sistem, jo kar težko "ustaviš" pri rasti in če je v akvariju kolikor toliko nitratov na zalogi, potem ni problema, je namreč precej dober porabnik le teh. S podobnimi oblogami, le nekoliko bolj "finimi" sem se srečeval tudi jaz, ampak pri meni je bil vzrok za to dodajanje sredstva za povišanje KH, ki se je vedno znova obarjal. Na tvoji sliki pa je tudi na delu filtra videti neke obloge podobne vodnemu kamnu. In ne, tudi valisnerijam ne odgovarja ravno trda voda.

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost