Bradate alge

Nevšečnosti in preglavice iz strani alg.

Moderator: Ekipa Aquanubis

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

Re: Bradate alge

OdgovorNapisal/-a general74 » 15 Okt 2018, 15:01

Sicer nisem expert za alge, ker jih tudi sam nimam in se z njimi ne rabim ukvarjat, a kot govori prispevek, bb alge niso posledica nefunkc. akvarija, ampak, da smo to vrsto alg vnesli v akvarij na nek nacin sami, na youtubu je kar nekaj na to temo, ni vrag, da doloc. zadeva ne bo pomagala. Dejstvo je, da ena resitev nekomu pomaga, drugemu spet ne, mogoce komaj neka tretja resitev.....potrebno bo pac malo raziskovanja, experimentiranja.......

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 17 Okt 2018, 12:29

Bradate alge so lahko (ni pa nujno) posledica nihanja pH (kar je spet lahko posledica uporabe CO2!).
Tisti listki pa res izgledajo kot pojedeni... Morda kako melanijo v akvarij? Glede na to, da gnojiš očitno na polno...
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 17 Okt 2018, 23:41

Recept za BBA alge:

- Stabilizacija ph
- povečana vrednost co2 10mg/l +
- Vrednost hranil v akvariju ( Razmerje med mikro in makro hranili )
- škropljenje po algi z vodikovim prekosidom ( dovolj je 3 % mešanica ki jo kupimo v lekarni )
- nakup kakega organizma, ki delno lahko kot del svoje prehrane odstranjuje algo iz akvarija

Tale postopek je meni pomagal upam da bo še komu, naj bo jasno BBA pridejo zaradi nihanja ph, hranil, co2 ... v glavnem parametrov v vodi, tudi zanihanje temperature je včasih dovolj :) .

co2

OdgovorNapisal/-a co2 » 13 Feb 2019, 13:14

Sem imel vse kosmato... 240l Juwel. poskusil tudi z kemijo (algizit), ki pa ni več naprodaj. Sredi decembra sem ugasnil luči in prižigal samo za hranjenje (nekaj ribic Tetra). Sredi januarja sem dal osvetlitev 3 ure dnevno. Čopke sem ob menjavi vode okrtačil in polovil z mrežico. Sedaj čopkov ni več, še vedno pa so črne pike na ozadju, ki pa jih medeninasta krtača ne odnese. Ali je to potencialno soj za razvoj novih čopkov?

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 18 Feb 2019, 12:05

Tiste črne pike na ozadju bi sam preventivno pošprical z vodikovim peroksidom, ki ga dobiš v lekarni (3%). S tem bi se izognil morebitnemu novemu pojavu. Gre pa za to da je potrebna najprej ugotoviti razlog za njihov nastanek, kar sem že v zgoraj napisal. Brez odstranitve vzroka, se bodo te ponovno pojavile.

Vrni se na “Alge”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost