Rdeča fantomska terta, bele pikice

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

thj

Rdeča fantomska terta, bele pikice

OdgovorNapisal/-a thj » 04 Apr 2019, 22:29

Zdravo,

Akvarij (54L) imamo dober mesec. Naš prvi akvrij. Z njim se ukvarjava z ženo. Otroci so pa tisti, ki so najbolj navdušenim nad ribicami. Tri tedne smo ga ciklali. Najprej voda potem rastline in na koncu ribice. Imamo 8 rdečih fantom tetr, 8 navadnih neonk, tri pikaste oklepne somiče ter zebra polža. 22. marca smo dali notri zadnje ribe (neonke). Vodo smo menjali 30. marca in sicer 1/3. Dodali smo Aquasana in Easystart bakterije. Temperatura je cca. 24 stopinj. PH je 7-8, merjeno ravnokar z lističi.

Imamo nekaj raslin. Ena nam je izgledala "slaba". Začela je rjaveti in sva jo ravnokar vzela ven.

Čez dan so kar živahne. Ješče in tekmujejo z neonkami za hrano. Hranimo 1x dnevno.

Zadnja dva dneva opažamo, imajo samo rdeče fantom tetre bele pikico po telesu. Mi je uspelo slikati:

http://shrani.si/?T/YR/434ASy69/img20190404220714.jpg

Trenutno se vse stiskajo v kotu in naju panika grabi. Lepo prosim za kakšen nasvet kaj lahko narediva.

Najlepša hvala.

Strm

Re: Rdeča fantomska terta, bele pikice

OdgovorNapisal/-a Strm » 05 Apr 2019, 12:43

Zgleda kot ihtija. Sem imel podobno situacijo na ototih. Sem rešil z eSHa Exit (kupljeno v FishBoxu), kjer ni bilo treba nič temperature dvigovat.
https://www.fishbox.pet/products/esha-exit-20ml#

Kakšna je pa podlaga? Na sliki izgleda samo pesek. Je spodaj kakšna hranilna podlaga? Če podlage ni mogoče zato rastline ne uspevajo, ker nimajo ustreznega substrata.

Uspešno zdravljenje želim in obilo mokrih rokavov :)

thj

OdgovorNapisal/-a thj » 05 Apr 2019, 13:34

Sem šel zjutraj v Fishbox. Dobil sem eSHa Exit in že imamo modro/zeleno vodo od njega. Upam, da se zližejo. Prodajalec je svetoval tudi menjavo vodo. Tako da sem 1/3 zamenjal in samo dodal novo iz pipe brez preparatov.

Spodaj je samo pesek. Pod korenine dodajamo hranilne palčke. Hkrati sem kupil še tekoče gnojijo. Ko se pozdravijo bomo še to začeli dodajat. Hkrati sem kupil še minerale za ribe. Preventiva.

Držimo pesti. Hvala!

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 05 Apr 2019, 14:13

Ja, je ihtija. Verjetno si jo od nekod prislepal, ali pa so bile ribe okuzene, ko si jih kupil. Je pa zadeva zelo nalezljiva in kot sam vidis, lahko so letargicne, se skrivajo, manj jesce, lahko tudi tezko dihajo, zdravljenje je uspesno, ce se zacne cimprej, jbl punktol dosega dobre rezultate zdravlj., seveda, zdravil je vec vrst, vir, fischkrankheiten24.de. Pa se nekaj, listice zamenjajte z kaplj. testi, so bolj zanesljivi ceprav je tudi pi njih lahko nekaj odklona +, -. Ph za te tetre ni dober - previsok, kot tudi za neonke ne, verjetno tudi kh in gh prevelik, se boste imeli probleme.

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost