Česen – naravni antibiotik

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
htf_lover
Kraj: Ptuj

Re: Česen – naravni antibiotik

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 19 Jan 2009, 15:46

Jaz sem prebral članek o česnu in sem uporabil strok. Ta pa mi je pognal korenine in iz odrezanega dela je začelo gnati. Ne zgleda, kot da bo to gnililo
Shrimp, snail, clam and fish lover

Uporabniški avatar
Cyberddp

OdgovorNapisal/-a Cyberddp » 19 Jan 2009, 16:14

hehe..tko za info..v stroku imaš več končkov (listi ki so preoblikovani) in te končke morš uporabii. Torej uzameš en konček ven ga 3x ali večkrat zarežeš in vržeš v vodo..-> sok ki bo šel iz česna ima pa res antibiotski učinek :) LP!

Uporabniški avatar
htf_lover

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 19 Jan 2009, 16:16

jaz sem strok prerezal na polovico in plava tik pod površino

Uporabniški avatar
htf_lover

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 22 Jan 2009, 14:49

ta strok misli, da je vodna rastlina :lol: . Poglejte, kako dolge korenine ima
Slika

Uporabniški avatar
zstajerski
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a zstajerski » 20 Jul 2009, 21:47

po branju tega topica, sem kr odšel v kuhinjo po strok česna ga olupil, prerezal napol, polovičke še malo porezal (1mm globoki zarezi) in dal v vsak akvarij eno polovico..
upažam da ga kar pridno grickajo ribice, nekega vonja po česnu pa tudi zaenkrat ne zaznavam :)
hvala vsem za pozitivne informacije, upam da se bo tudi pri meni obneslo.. saj sem pred kakima dvema mesecema( ali tremi) imel izbruh bolezni pri gupijih, ki mi je terjala pribl 75-80% vseh gupijev (čudno so plavali, res čudno, par je bilo tudi rahlo skrivljenih in umrli v roku dneva dveh) in imam namen si spet malo "napolnit četo" (primanjkuje samic) zdaj ko se je situacija umirla..
upam da bo česen zdaj v pomoč preprečit kakšen ponoven izbruh ;)

lp
zstajerski

slasil

Re: Testerji za vodo

OdgovorNapisal/-a slasil » 28 Nov 2009, 17:04

A obstaja možnost predoziranja z česnom?

Uporabniški avatar
Silver

Re: Testerji za vodo

OdgovorNapisal/-a Silver » 29 Nov 2009, 23:12

Samo v obliki smradu! Nasmeh do ušes
Lahko se pojavi gnitje, sploh če je česna preveč. Vsekakor drži dozo v normalnih količinah, saj se učinki ne povečujejo s količino.

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 11 Jan 2010, 17:52

Pozdrav forum-internet, skratka vsi vi, ki še občasno kliknete na to temo.

Tudi sam sem po članku in nekaj listih te teme začel prakticirati s česnom. Vendar sem rahlo poenostavil vse skupaj.

Predvidevam da to deluje samo pri živorodkah (Gupijih:Poecilia reticulata in tanovih endlerjevih), sam imam samo te v svojih akvarijih. Uporabljam česen v prahu (tisti ki ga veselo stresam na solato, v gulaž, po pečenkah, skratka je na začetnih frontah kadar kuham), ga pa enostavno stresem v akvarij, kot, da bi ribe hranil. Ribice ga veselo pohrustajo, nekaj ga prispe do akvarijskega dna, tam ga pohrustajo polži, ali pa kozice, če pa še te zatajijo, pa pride na pomoč čistilec čisto tazadna fronta pa so bakterije, samo ne vem če jim tekne (antibiotik). Je pa res, da moji gupiji jedo resnično vse, od solate, do pečenega mesa, pred dnevi sem poskusil z banano, čokolešnik (lističi), stari dober kruh, izredno jim teknejo ličinke od komarjev. Lahko bi rekel da imam doma farmo plavajočih pujčekov :lol:
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

rok1

OdgovorNapisal/-a rok1 » 21 Mar 2010, 23:00

Meni je strok lepo pognal cca 10 cm poganjek in lepo dolge korenine. Potem sem si rekel da bo to pač nova rastlina v aquju. Pa ga lepo posadim v pesek :-) Japaja. Takoj se je ustavil v rasti in poganjek začel odmirati. Eh, nič ne bo s to genetiko. Če bi ga pustil na površju bi pa verjetno še rastel.

Skrinjar

OdgovorNapisal/-a Skrinjar » 07 Apr 2010, 13:31

Sam se česen dal v akvarij pred tremi dnevi, danes sem ga dal ven in to bom ponovil čez kakšne 2 tedna.
Pravijo da je najbolje ca. na 14 dni po en strok in lepo preprečuje nastajanje nepotrebnih bakterij.
V akvariju imam neonke, kresničke, somčke, golšarice in kozice, s česnom pa sem začel zato, ker so štiri
kresničke dobile bele pikice na gobčkih. Po dveh dneh te postajajo temne. Upam, da izginejo :) Bom poročal.

Uporabniški avatar
BabyLove
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BabyLove » 07 Apr 2010, 16:21

AquaMan napisal/-a:Predvidevam da to deluje samo pri živorodkah (Gupijih:Poecilia reticulata in tanovih endlerjevih), sam imam samo te v svojih akvarijih. Uporabljam česen v prahu (tisti ki ga veselo stresam na solato, v gulaž, po pečenkah, skratka je na začetnih frontah kadar kuham), ga pa enostavno stresem v akvarij, kot, da bi ribe hranil. Ribice ga veselo pohrustajo, nekaj ga prispe do akvarijskega dna, tam ga pohrustajo polži, ali pa kozice, če pa še te zatajijo, pa pride na pomoč čistilec čisto tazadna fronta pa so bakterije, samo ne vem če jim tekne (antibiotik).

:wide: Tole moram probat pri svojih gupijih. Super ideja. ^-^
Lp,
Lana J. iz LJ.

Rok88

OdgovorNapisal/-a Rok88 » 14 Jun 2010, 15:02

Jst sm pa kr strok česna dal na pol. Eno polovico sm dal v vodo in se je potopil, čež čas pa je priplaval na površje, drugaga pa sem s šivanko prebodel in ga dal na cvern, ter ga pritrdil na vrh pokrova. Vsi Gupiji so ga začeli grickati.

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 15 Jun 2010, 07:23

AquaMan napisal/-a:... Je pa res, da moji gupiji jedo resnično vse, ... čokolešnik (lističi), ...

Lepo, da skrbiš za raznolikost hrane tvojih ljubljencev, vendar pa predlagam, da ribicam ne daješ predelane človeške hrane in se držiš sestavin, ki bi bile njihova hrana v naravi, takšno namreč njihovo telo najboje prebavlja, prenaša in zanjo so se prilagodili.

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 16 Jun 2010, 12:39

Jup saj vem. Malo sem eksperimentiral. Sedaj tu pa tam dodam kako sadje. Če, bi bile večje bi jim privoščil modne (ličine muhe, v bistvu ne vem če se tako zares imenujejo...)
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 16 Jun 2010, 14:55

Modni-kostni črvi. :)

Lp; C

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost