Trebušna vodenica

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

Re: Trebušna vodenica

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 18 Jan 2010, 20:34

psytoma napisal/-a:kje imajo to, zootic, tukano ? kako se to potem zdravi ? moram dati ribo stran od drugih, ali je lahko v tem akvariju, kako se zdrave ribe odzivajo na zdravilo?

Zootic sigurno ne, mislim da ima tukano. Postopek je opisan na etiketi. Če imaš možnost, jo daj v sciklan akvarij, če pa nimaš te možnosti pa zdravi v skupinskem.
Kaj več bodo pa povedali drugi.

Lp, C

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 18 Jan 2010, 20:40

Ne bi ti rad vzel volje, ampak ko je riba enkrat v takšnem stanju, kot ta na sliki (je videti, da jo bo vsak čas razneslo), ji največkrat ni več pomoči...
LP, Matija

Uporabniški avatar
psytoma

OdgovorNapisal/-a psytoma » 18 Jan 2010, 21:13

ja res tako izgleda, sumljivo mi je postalo šele kakšen teden nazaj pa še takrat sem sumil da je breja

kaj je največkrat razlog za to bolezen?

Uporabniški avatar
psytoma

OdgovorNapisal/-a psytoma » 20 Jan 2010, 16:53

Naj mi nekdo pove kaj naj storim, ali naj ribo ubijem ali kaj? vse dneve čepi na enem mestu in na hitro odpira usta, vsake toliko zaplava naokoli

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 20 Jan 2010, 16:58

psytoma napisal/-a:Naj mi nekdo pove kaj naj storim, ali naj ribo ubijem ali kaj? vse dneve čepi na enem mestu in na hitro odpira usta, vsake toliko zaplava naokoli

Še nisi kupila zdravila? :8-: :evil1: ::)

Lp, C

Uporabniški avatar
wix
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a wix » 20 Jan 2010, 17:03

psytoma napisal/-a:ja res tako izgleda, sumljivo mi je postalo šele kakšen teden nazaj pa še takrat sem sumil da je breja

kaj je največkrat razlog za to bolezen?

Največkrat je razlog slaba kvaliteta vode. Če ribe še nisi zdravila imaš lahko zeeeeeelo slabo vest, ker v bistvu počasi v mukah umira. V kolikor pa si zdravila in se stanje ni poboljšalo, kar je v bistvu v stadiju, v katerem je riba, vsaj po slikah sodeč, zelo malo verjetno... pa ribo HUMANO uspavaj.

Uporabniški avatar
psytoma

OdgovorNapisal/-a psytoma » 20 Jan 2010, 18:26

Problem je bil prevoz, ker nimam svojega, zato še nisem kupil. Je pa tudi moto napisal, da po vsej verjetnosti ni pomoči. Povejte mi bo kaj narobe če bo ostal samček platija sam?

EDIT: uporabil sem radensko, tukaj pa sta 2 sliki, na katerih se dobro vidijo štrleče luske
SlikaSlika

Uporabniški avatar
JUnion
Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a JUnion » 02 Mar 2010, 19:43

Zadnje čase opažam, da je ena izmed samičk škrlatne mrenice vedno bolj debela. Vem, da je sicer pri večini rib normalno da je samica debelejša od samca, ampak prej omenjena izgleda prav pretirano napihnjeno. Danes ko sem jo opazoval v akvariju sem videl, da ima na boku tudi nekakšno rdečkasto liso... Večinoma se je zadrževala v kotu akvarija. Nevem prav dobro za kakšno bolezen bi lahko šlo, mogoče vodenico? Ampak se mi ne zdi da bi imela štrleče luske, oz. se mi zdijo nekoliko izbočene kjer ima liso, če jo gledam z vrha.
Posnel sem nekaj slik, upam da se da razločit:

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
JUnion
Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a JUnion » 06 Mar 2010, 16:13

Bi mi lahko nekdo povedal, če ima trebušno vodenico ali ne? Sploh ne je več in se kar naprej zadržuje sama zase... :sad:

Slika

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 06 Mar 2010, 23:05

Vodenica to ni, je pa verjetno nekaj bakterijskega, glede na rdečo liso na boku...
LP, Matija

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 07 Mar 2010, 21:09

Se strinjam z motom. Nesimetrično je napihnjena oz. otekla. Zelo verjetno, da je kaj takega.

Teya

OdgovorNapisal/-a Teya » 28 Apr 2010, 10:07

Meni sta z to boleznijo letos umrli že 2 zlatki (prešnja 4 leta pa nobena)... Sta pa bili napihnjeni in 1 je imela zelo izbuljene oči. Ni pa imela nobena štrlečih lusk... 1., ki je zbolela februarja sem potem uspavala v radenski, ker jo je že sukalo pa na hrbtu je plavala pa še nedelja je bila in nisem mogla po zdravilo... Druga pa mi je zbolela na začetku aprila, sem jo dala v karantenski akvarij in ji dala sredstvo Seta Bactopur Direct (baje da je to za zdravljenje te bolezni). In je bila vedno slabša, njen zadnji da pa je bila že čisto normalna, sem jo nameravala dati malima dvema v večji akvarij, ampak sem jo potem zvečer našla na hrbtu :sad: :-[ :'( . Tile dve pajčolanki, ki pa ju imam zdaj pa sta čisto normalni, imata pa izbuljene oči, ker sta takšna sorta, pa tudi trebuh je debel (pač čisto normalno za pajčolanke)...

Zdaj pa me zanima, z katerim zdravilom se to sploh da pozdraviti (če se da)? In kako dovolj hitro prepoznaš, da je bolana?

Uporabniški avatar
svEti

OdgovorNapisal/-a svEti » 28 Apr 2010, 10:10

Tukaj ti vse piše: ;-)
Dean napisal/-a:Zdravljenje:
V primeru bakterijske okužbe lahko pomaga kakšno akvarijsko antibakterijsko sredstvo, pa še to bolj zaradi zaščite mladic. (bactopur ali kaj podobnega na osnovi metilenskega modrila – Pozor! Preveri ali ustreza za tvoje ribe). Po nekaterih izkušnjah je zelo učinkovito zdravilo antibiotik kloramfenikol, ki pa je drag, pa še dobi se ga težko (celo na recept), posebej po škandalih z mlekom.
Pozor! Vedno dobro preberi navodila proizvajalca zdravila in se jih drži!

jakarancnik
Kraj: Topolšica

OdgovorNapisal/-a jakarancnik » 18 Feb 2011, 12:25

Kako pa pride do te bolezni.

Uporabniški avatar
blazooo
Kraj: PTUJ
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blazooo » 13 Apr 2011, 20:30

Prej sem šele zvedel da ribe ne bi smel vrečt stranišče. Kaj pa naj storim zdaj ko so v Stranično školko "odplavale" že 4 ribice.
Danes je na svetu 2738469358751 lenih ljudi. In ti si tako len, da ??tevila niti prebral nisi.

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost