Trebušna vodenica

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
gxtr
Kraj: Ankaran

Re: Trebušna vodenica

OdgovorNapisal/-a gxtr » 09 Feb 2012, 19:13

Jao... Zgleda da se bolezen spet ponavlja, saj imata zda že 2 gupija že znake, da bosta zbolela... Sumim da se je to zgodilo preko druge bolezni, saj se mi zdi da je ena riba že pred kakšnimi par dnevi dobila notranje zajedalce, kot sem potem ugotovil. Ima malo vbočen trebuh in je imela tak bel sluzast iztrebek, in kot sem potem zbrskal so to simptomi notranje infekcije...
Zdaj pa me zanima če pridejo notranji zajedalci kar tako, ali je kriva slaba kvaliteta, slaba hrana...??
Ker parametri so :
pH: 8 (ker je aquili test je potem nekje okoli 7)
NO3: 5
NO2: 0
PO4: 0,3
GH: 10
KH: 10

Kar je za gupije vredu, razen trdota bi bila lahko malo višja, a verjetno to ne more tako močno vplivati...ali pač??
Tako da bom to zdaj zaprav pozdravil in bom potem pustil da vidim če bo še kaj, in če bo bom poiskal vzrok in ga odpravil...
Tako da bom uporabil kakšno bakterijsko zdravilo pa me zanima kako bo potem s filtrom??
Za odgovore se zahvaljujem, verjetno pride še kakšno vprašanje...

Lp, Tilen
Minds are like parachutes.. . they function only when open.
Don't learn safety rules by accident

Uporabniški avatar
irccar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a irccar » 11 Feb 2012, 10:33

Za bactopur vem, da ti uniči bakterije v filtru, zato sem jaz pri sebi uporabil tisto različico 2l vode in 1 tableta, saj je bolezen že kar napredovala :(

Najbolje bi bilo, da bi jih zdravil v ločenem akvariju. Je pa vodenico zelo težko pozdraviti.

LP,

I

Uporabniški avatar
irccar

OdgovorNapisal/-a irccar » 11 Feb 2012, 18:19

Samo eno vpr.: Ali je vodenica prenosljiva?

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 11 Feb 2012, 20:34

Trebušna vodenica je simptom (bo treba kakšen list ali dva nazaj prelistat !). Glavobol ni nalezljiv, je pač posledica nečesa, kar pa je lahko nalezljivo, pri ribah pa je prav tako. V akvariju so druge bolezni, ali pa je zgolj posledica genetske deformiranosti. Kolikor pa vem pa se je ne da pozdravit, je podobno kot rak v zadnji fazi...
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

Uporabniški avatar
gxtr

OdgovorNapisal/-a gxtr » 11 Feb 2012, 20:42

Ja, pri meni je bila riba bolana z notranjimi zajedalci in se je bolezen začela nekako kazati z malo ibočenimi luskami...
Drugače pa je riba žal odšla na oni sevet, pa naj bi ji počil plavalni mehur ali nek drugi mehur :? ker je plavala in ko se je ustavila se je vsakič postavila pokončno... Ima pa druga riba raven, skoraj vbočen želodec in tak bel sluzast iztrebek
Zdaj nimam dosti izkušenj pa če mi lahko poveste če so to simptomi notranjih zajedalcel ali je kaj drugega in kako naprej ( zdravljenje, posledice ...)

Lp, Tilen

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 11 Feb 2012, 21:05

To, da se je bolezen kmalu "ponovila", je sumljivo... Da ne gre slučajno za t.i. Bolezen gupijev - Tetrahymena ? :?
Vsekakor priporpočam v branje Bojanov članek na Aquaviti -> Bolezen gupijev Tetrahymena.
LP, Matija

Uporabniški avatar
gxtr

OdgovorNapisal/-a gxtr » 11 Feb 2012, 21:35

Ko sem podrobneje pogledal je verjetno res to...
Riba ki je pobinila je imela pri zadku živordeče lise, riba ki je "bolj" bolana pa se zadržuje pri gladini, ima skupaj trebučno in hrbtno plavut in malo nasršene luske, ne kot pri vodenici ampak ravno toliko da se vidi.
Torej če je bolezen prisotna že par dni so okužene že vse ribe? Tudi mladice?
Jao tolko se trudim s tem akvarijem zdej pa to... :'( Weee >:(
Torej zdej kako naj jih pozdravim?? Katero zdravilo? Kaj z akvarijem? POsledice?

Lp, Tilen

Uporabniški avatar
gxtr

OdgovorNapisal/-a gxtr » 12 Feb 2012, 18:41

Mi lahko kdo pove kako se lotiti zdravljenja? Prebral sem članek, ki mi ga je posredoval Moto, tam je našteth nekaj zdravil, a nevem katera so in kje se jih dobi (lekarna, drogerija, akvaristična trgovina...)
torej lepo prosim če mi nekdo lahko razloži to.

Lp, Tilen

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 12 Feb 2012, 18:54

FMC imam tudi jaz nekaj malega na zalogi; ostalo pa se moraš znajti s pomočjo lokalnega veterinarja ali kakšnega farmacevta ipd., kaj vem, res je to problem, vedno večji, kako priti do določenih zdravil.

Uporabniški avatar
gxtr

OdgovorNapisal/-a gxtr » 12 Feb 2012, 19:21

Pa je to edino "uporabno zdravilo", je bolezen sploh ozdravljiva brez večjega pogina ?
Trenutno se mi sploh ne sanja kako bom to uredil :sickbigeye:

Lp

Uporabniški avatar
irccar

OdgovorNapisal/-a irccar » 12 Feb 2012, 20:20

Ali je možno, ko je riba bolana, da se ostale bolj agresivno vedejo do nje? Imam občutek kot, da skos nekaj drezajo v tisto, ki ima rdeč flek.

šmigi
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a šmigi » 22 Feb 2013, 15:48

Pozdravljeni mene zanima moj gupi ima povečane oči in od včeraj je malo bol napihjen in me zanima vaše mnenje če je to vodenica
Priponke
image.jpg

Višnja
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a Višnja » 04 Mar 2013, 20:51

Imam modrega rogatca, ki ima danes zelo napihnjen trebuh, ves čas se zadržuje na enem mestu. Ne kaže pa drugih znakov te ''bolezni'' (izbuljene oči, odstopajoče luske). Tudi, ko sem ga malo podrezala z mrežico se ni premaknil.
Ker imam v akvariju še druge ribe sem ga poskusila uloviti, toda mi ni uspelo, ker se je skril. Bom pa še poskusila.
V akvarij sem dala tri stroke česna (imam 200l akvarij).
Ko sem brala ta forum nisem opazila da bi se komu to zgodilo pri čistilcu, zato me zanima, če je možno da ima moj čistilec trebušno vodenico?

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 07 Mar 2013, 12:51

Višnja napisal/-a:Imam modrega rogatca, ...
Ko sem brala ta forum nisem opazila da bi se komu to zgodilo pri čistilcu, zato me zanima, če je možno da ima moj čistilec trebušno vodenico?

Vsaka riba lahko dobi vodenico. Ne moremo vedeti, kaj je vzrok, ker nisi napisala nobenih podatkov. Pri rogatcih je to lahko pretrda voda (preveč apnenca v vodi), premalo vlaknin v prehrani oz. preveč živalske komponente oz. prevelik % beljakovin, previsoka vrednost nitrata v vodi in podobni dejavniki, ki okvarijo ribi notranje organe ali imunski sitem in postane žrtev bakterijske infekcije. Poizkusi sama ugotoviti, kaj bi lahko bil vzrok?
P.s. Verjetno nimaš modrega rogatca, ker te vrste še nisem videl žive v akvarijih.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 07 Mar 2013, 21:13

BojanD, lahko zaupas pravo latinsko ime tako imenovanega "modrega rogatca". Sam pri sebi bi rad razcistil pojme. Ancistrus sp. mi je jasno, ni mi pa jasno katera riba se skriva pod modrim rogatcem.

Lp!
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost