ICHTHYOPHTHIRIUS MULTIFILIIS (Bolezen belih pik)

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Mojcajuric

Re: ICHTHYOPHTHIRIUS MULTIFILIIS (Bolezen belih pik)

OdgovorNapisal/-a Mojcajuric » 12 Jan 2017, 18:08

Pozdravljeni,

zahvaljujem se za odgovor. Ne, ne rib ne dajem ven :)
Sem se ze toliko izobrazila, da neke stvari ze vem. Ribe hranim 1x na dan, verjetno vseeno malo prevec, vendar pa brkljajo po pesku, grizljajo rastline in so lepo zelo zive.

Za menjavo vode sem nekako mislila, da jih poleg menjave vode vznemirja tudi ciscenje peska. Vem pa da moram ocistiti pesek, da spravimo te migetalkarje ven :)
Voda je postana, prej za vsak slucaj se preverim z listicem, da klora ni vec v vodi.

Hvala za bodrilne besede, bom skupaj z ribicami potrpela... vazno samo da bodo zdrave...

Lep pozdrav, Mojca

Uporabniški avatar
a2l2
Kraj: Lj-Kodeljevo

OdgovorNapisal/-a a2l2 » 12 Jan 2017, 19:51

Še beseda nasveta: morda ta znamka zdravila ne bo prijela (migetalkar je vedno bolj trdovraten). V tem primeru pojdite in vzemite drugo znamko z drugačno mešanico učinkovin (vprašajte prodajalca za pomoč), ter se spet držite teh navodil
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint-Exupery

Mojcajuric

OdgovorNapisal/-a Mojcajuric » 20 Jan 2017, 22:56

Pozdravljeni,
zdaj ze zdravim 9 dni, vendar pa pike ne odpadejo na pajcolanki, teleskopka pa je ze OK. Naj povisam temperaturo akvarija na 30 C? Ceprav imam pajcolanke, ki so hladnovodne? Zdaj je namrec 26 C. V Zooticu so mi svetovali 30 stopinj, jaz pa malo dvomim, ker ribe niso toplovodne. Akvarij je 250 l, parametri so OK. Tako ali tako pa po navodilih vsak drugi dan menjamo 50% vode in dodajamo zdravilo. Sigurno tudi niso kaksni izrastki in je ihtia, na zacetku belih pik namrec ni bilo. Zahvaljujem se za odgovor. Lp, Mojca

ernest.adrovic

OdgovorNapisal/-a ernest.adrovic » 07 Feb 2017, 12:14

Zivjo, mene zanima ali ima gdo izkusnje z zdravilom punktol plus 125 ??? Trenutno imam 8 neonk in 4 molije. 60% rib ima pike je to dobro zdravilo?? .. lp

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk

Peetra

OdgovorNapisal/-a Peetra » 27 Sep 2017, 13:39

Pozdravljeni vsi akvaristi :)
Ker sem nova v tem bi vas prosila za nekaj odgovorov na vprašanja saj sem že čisto obupana.. doma imam 65l akvarij s filtrom, grelcem in lučko. Akvarij sem dobila za rojstni dan, baje naj bi v trgovini povedali da je v skatli vse potrebno za normalno delovanje akvarija. Da pteidem na stvar. S prvim nakupom rib nisem imela problemov, prodajalka se je zelo spoznala na ribe in mi povedala katere mi svetuje. Tako sem vzela 6neonk, 1 bojno ribici in eno pando. Vse je bilo v najlepsem redu. Ko pa sem kupila (po nasvetu z drugo prodajalko) se 3 rasbore in dva cistilca je slo stanje z akvarijem samo se navzdol. Vse ribe (razen rasbore) se postale bele oz imele so bele pikice. To sem danes na tem forumu prebrala da je bolezen rib, nazalost sem se pozanima o tem prepozno tako da so mi vse ribice razen rasbora poginile. Po posvetu s prijateljem je rekel da misli da je kriva voda (opravila sem meritev in voda je bila vredu) oz da je kriva temperatura vode. Zato sem kupila grelec. In odkar imam grelec so se mi na notranjem steklu akvarija zaceli delati kot plesnivi flekci. Kaj mislite, kaj bi bilo to?
Ze vnaprej se vam zahvaljujem za vso pomoc in odgovore

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 27 Sep 2017, 14:29

Huhh, do da je vredu bolj malo pove.

Je akvarij sploh bil ciklan in kolko casa obratuje?
Kaksni so sploh parametri vode?
S cim hranis in kolko hranis?

Dejstvo je, da je voda v Slo trda. Tako neonke, kot bojna ribica, razbore in panda (somic sklepam) potrebujejo mehko in toplo vodo, s tem da morajo somici obvezno bit v jatici vsaj 6 kom.
65l se mi tudi zdi premalo, da bi imela prevec razlicnih vrst, saj vsaka potrebuje svoj teritorij.
V glavnem, dosti dejavnikov lahko vpliva na to, bi pa sam reku, ce je blo pred tem res vse ok, da so ble nekatere nove ribe bolane in okuzle se ostale.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 27 Sep 2017, 21:30

Andrej napisal/-a:Huhh, do da je vredu bolj malo pove.

Je akvarij sploh bil ciklan in kolko casa obratuje?
Kaksni so sploh parametri vode?
S cim hranis in kolko hranis?

Dejstvo je, da je voda v Slo trda. Tako neonke, kot bojna ribica, razbore in panda (somic sklepam) potrebujejo mehko in toplo vodo, s tem da morajo somici obvezno bit v jatici vsaj 6 kom.
65l se mi tudi zdi premalo, da bi imela prevec razlicnih vrst, saj vsaka potrebuje svoj teritorij.
V glavnem, dosti dejavnikov lahko vpliva na to, bi pa sam reku, ce je blo pred tem res vse ok, da so ble nekatere nove ribe bolane in okuzle se ostale.

se popolnoma v celoti strinjam z Andrejem :drink

freelancer

OdgovorNapisal/-a freelancer » 09 Maj 2018, 23:25

https://ibb.co/kVpFQd

So to te bele pike? Je že prepozno, ali se da pozdraviti? Ribica več ali manj leži na dnu, občasno zaplava po akvariju in se vrne na dno. Po testnih lističih sodeč naj bi bila voda v redu. Težava pa je v tem, da sem ribo dobil za darilo v majhnem kozarcu in jo kasneje prestavil v 56l akvarij, ki sem ga imel praznega v kleti v (nažalost) vodo iz pipe.

Čez nekaj dni sem v trgovini kupil sredstvo za vodo in po nasvetu prodajalke dnevno dodajal v vodo. Istočasno sem kupil še filter in ga dodal v akvarij. Danes sem ribo opazil kot je na sliki :(.

Kaj svetujete?

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost