Kuhinjska sol

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

ContraDL

Re: Kuhinjska sol

OdgovorNapisal/-a ContraDL » 09 Mar 2010, 12:46

Labrax napisal/-a:Ma če kdo rabi mu jaz malo morja ''izhlapim'' pa imate domačico :lol:

AquaMan napisal/-a:ps: Vsi ste profiji a nobeden ne zna podati gramov. Jaz nisem ravno prepričan da imamo mi doma enake žlice kot vi. Ali pa je solna kopel bolj "od ovke"-kot ni pomembno koliko soli dodaš samo da je nekje približno.

Ja sej to je tolko relativno :-\ :-\ :-\

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 17 Mar 2010, 23:52

AquaMan napisal/-a:ps: Vsi ste profiji a nobeden ne zna podati gramov. Jaz nisem ravno prepričan da imamo mi doma enake žlice kot vi. Ali pa je solna kopel bolj "od ovke"-kot ni pomembno koliko soli dodaš samo da je nekje približno.

Žlico ima vsak pri roki, precizne tehtnice pa verjetno ne. :wide:
Za tiste, ki se raje pogovarjate v gramih... Velika žlica soli je cca 20 gramov. ;-)

Ker so žlice pogosteje uporabljane v kuhinji, kakor v akvaristiki, iščite informacije med kuharji... Npr. TUKAJ. :lol:
LP, Matija

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 19 Mar 2010, 12:30

jeee hvala res. Maš pa tudi prav, da nima vsak tehtnice. Jaz veliko kuham in jo imam, pa še bilo je obdobje ko sem se igral z eksplozivom :).
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 19 Mar 2010, 13:50

AquaMan napisal/-a:jeee hvala res. Maš pa tudi prav, da nima vsak tehtnice. Jaz veliko kuham in jo imam, pa še bilo je obdobje ko sem se igral z eksplozivom :).

A si imel potem takrat nick "BomberMan" :lol:

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 19 Mar 2010, 20:33

lol dobra :D ne nisem bil kaj ekstra aktiven na internetu :D lol bomberman dobra fora.
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

Uporabniški avatar
Vodni pavlinček
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vodni pavlinček » 17 Okt 2011, 12:18

Moto, zdravo!
Povej mi nekaj: lahko dodam v akvarij sečoveljsko sol, če imam noter tudi nekaj mladic? Eden izmed Corydorasov se mi drgne ob pesek, ostale ribe pa so zaenkrat ok. Kako somčki prenašajo slanost? Je vseeno boljši Ectopur od Sere? Koliko gramov naj dodam na 50 l?
Veronika

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 17 Okt 2011, 12:23

Če so v aq oklepni somiči, nikar ne dodajaj soli. Jo izredno slabo prenašajo.
LP, Matija

Uporabniški avatar
Vodni pavlinček

OdgovorNapisal/-a Vodni pavlinček » 17 Okt 2011, 12:25

Ok, kaj pa mi preostane drugega? S čim naj ublažim morebitne kožne parazite? Naj dodam kakšno kombinirano zdravilo v polovični dozi? Npr. Punktol za mešane okužbe? Ravno zaradi somičev sem v skepsi.
Veronika

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 17 Okt 2011, 13:09

Če gre za zunanje parazite, potem bi kakšen Costapur ali Protazol znal pomagati.
Kombiniranih zdravil se je pa bolje izogibati.
LP, Matija

Uporabniški avatar
Vodni pavlinček

OdgovorNapisal/-a Vodni pavlinček » 17 Okt 2011, 13:22

Ali je v Costapur.ju malahitno zelenilo? Če da, potem bom imela zelo slab občutek, saj poznam primere, ko so somiči odšli na drugo stran zaradi tega. Bom pogledala še za Protazol. Hvala!
Veronika

Uporabniški avatar
Vodni pavlinček

OdgovorNapisal/-a Vodni pavlinček » 17 Okt 2011, 13:30

Somiči nimajo nobenih pikic ne kosmičenja, opazila sem le, da se jim na hrbtu po grebenu siva barva spreminja v rjasto, kar je menda normalno za C. nannus. Se pa eden meče na bok in se drgne ob pesek. Diagnoza je zaenkrat še nemogoča, saj ni vidna s prostim očesom.
Veronika

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 17 Okt 2011, 21:12

Večina zdravil proti zunanjim zajedalcem vsebuje malahitno zelenilo in tega somiči res slabše prenašajo, zato je treba biti pri doziranju zmeren.

Največ napak pri doziranju zdravil se pa naredi zato, ker veliko akvaristov doda predpisano količino zdravila glede na volumen akvarija in ne na dejansko količino vode v sistemu. S tem lahko pride tudi do usodnega predoziranja, sploh pri občutljivejših prebivalcih.

Kakšne imaš pa parametre vode v aq? Tudi povišani nitrati ali fosfati imajo lahko za posledico drgnjenje rib.

PS
Sem pa že kar krepko zašel v OT, saj je ta nit namenjena soljenju vode. :sickbigeye:
LP, Matija

Uporabniški avatar
Abby
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Abby » 05 Jan 2012, 10:32

Meni so v trgovini predlagali, da daš v akvarij 1x na mesec malo žličko soli kar tako (za zlate ribice). A to drži, a je vseeno, če moj akvarij ne vidi soli?
To have something you have never had, you must become someone you have never been.

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 05 Jan 2012, 18:07

Abby..to naj bi nekako držalo..če sem prav informiran naj bi blagodejno delovalo na škrge ter pomaga zatirat nekatere kožne parazite..je pa fino če je neobdelana,nerafinirana,obvezno brez kemikalij proti strjevanju
When in doubt, go monster!

Uporabniški avatar
Abby
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Abby » 22 Jan 2012, 11:00

Imam morsko (nekje sem zasledila, da naj ne bi bila morska), nejdoirano, nerafinirano in nemleto jedilno sol. Je zaradi "morska" neprimerna za dodajenje?
To have something you have never had, you must become someone you have never been.

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost