Plesni

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

Re: Plesni

OdgovorNapisal/-a she » 20 Jan 2012, 10:28

Pa sploh veš kakšen je akvarij za zlate ribice, da tako govoriš?
Kaj pa kakšno zdravilo za plesen, si uporabil?

mulc

OdgovorNapisal/-a mulc » 20 Jan 2012, 14:41

Okrogla steklena bučka...
imam zdravilo od Sera, napisal sem post višje da sem doziral zdravilo.
Ribica se na videz zdravi, jutri jo mislim preseliti nazaj, če bo vse tako kazalo.

Uporabniški avatar
smukc
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a smukc » 20 Jan 2012, 14:53

ja pa to nemoreš verjet :? :sickbigeye: okrogla bučka = akvarij za zlatke :? :sickbigeye:

Uporabniški avatar
Satis
Kraj: Ljubljana Dobrunje

OdgovorNapisal/-a Satis » 20 Jan 2012, 15:12

PO mojih izkušnjah se plesen nikoli ne pojavi sama od sebe, prav tako so spore teh plesni prisoten v vsakem akvariju in večino te plesni ne povzročajo problemov, še celo organski material razgrajujejo. Je pa problem, če se riba poškoduje in se potem taka rana okuži, največkrat gre za sekundarno infekcijo po večjih travmah (odrgnine, rane...). Tudi če odstraniš vidni del plesni - ponavadi so to trosnjaki, hife (telo, ki zgleda kot nitka, ki je lahko na večih koncih predeljena) še vedno ostanejo v tkivu, tako da je odstranjevanje čisto brez veze, pa še riba je po nepotrebnem v stresu.
Najbolje je poskrbeti za imunski sistem ribe (rib), se pravi dodajanje vitaminov, kvalitetna prehrana in redno menjavanje vode.

mulc

OdgovorNapisal/-a mulc » 20 Jan 2012, 21:16

Ja, navadno me ta steklena bučka asocira z zlatimi ribicami - kliše?
Kupil sem hrano ki je namenjena prav gupijem in naj bi vsebovala vitamine, kljub temu pa jim včasih dodajam tiste posušene črvičke.
Ribice so prišle iz precej zanemarjenega akvarija... v 300L jih je bilo okrog 200 komadov, voda pa rumena.
Sedaj pri meni so menim da kot v raju saj skrbim za vodo v akvariju.
Bom še dokupil kake preventivna sredstva za nadaljne izbruhe pri ostalih ribicah.
Hvala vsem za pomoč.
PS: ribica ki sem ji odstranil plesen ne kaže znake nastanka novih, rana se je verjetno že malo razkužila v začasni bučki.

jakarancnik
Kraj: Topolšica

OdgovorNapisal/-a jakarancnik » 20 Jan 2012, 21:33

Kar pusti jo še nekaj časa notri v bučki in menjavaj vodo, da se slučajno nebo nalezlo še na druge.

Uporabniški avatar
Abby
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Abby » 27 Jan 2012, 12:05

mulc napisal/-a:Ja, navadno me ta steklena bučka asocira z zlatimi ribicami - kliše?

Jp, zlata ribica potrebuje vsaj 300L akvarij (rečem jaz, ki sem to prav tako pred kratkim izvedela :wide: ), vsekakor pa bučka ni za nobeno ribo, najmanj od vseh pa za zlato.

Upam, da ti uspe pozdravit ribico!
To have something you have never had, you must become someone you have never been.

Uporabniški avatar
fish4life
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fish4life » 31 Jan 2012, 14:47

Lep pozdrav, imam eno uprasanje in sicer ali je na moji korenini plesen in kako se je znebiti. Gre se za enega od mojih nano akvarijev in se prvič soočam z tem pojavom, je na novo postavljen in ga ciklam sele dobrih 6 dni. Prebivalcev za enkrat ni, je pa lepo porascen (rastline super uspevajo z dodajanjem DIY Co2), in ima veliko korenino, ki je ze dolgo bila v dobro ulaufanemu akvariju brez problemov. Opazati sem zacel da jo postopoma zacenja objemati beli puh..., vsi moji akvariji so zdravi in redno oskrbovani, nikoli nisem imel nikakersnih tezav (razen svitkov, ki so jih helence pridno pospravile).

Dodajam se 2 slabsi sliki saj so narejene z mobilnim aparatom. Ce nekdo ve z cem imam opravka bi vsake informacije bil vesel.
Priponke
31012012259.jpg
2
31012012260.jpg
1
Nazadnje spremenil fish4life, dne 31 Jan 2012, 14:52, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp. Branko

Uporabniški avatar
Abby
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Abby » 31 Jan 2012, 14:50

Je ta ovoj tak sluzat? Meni se isto dela na "popalkah" od filtra! Pa sem jih dala v vrelo vodo in vse, pa se še vseeno vedno znova naredi tak sluzast ovoj, ki zgleda podobno kot na tvoji korenini...
To have something you have never had, you must become someone you have never been.

Uporabniški avatar
fish4life

OdgovorNapisal/-a fish4life » 31 Jan 2012, 14:57

Ne ni sluzast kot vata deluje, sem ze bral na forumu da zna napadati ribice podobna plesen vendar jih v akvariju ni. Tudi vsi ostali akvariji so cisto zdravi brez alg in podobnih nadlog... ce ne najdem v kratkem resitve gre tole use skupaj na grmado akvarij pa v alkohol :P
Lp. Branko

Uporabniški avatar
Satis

OdgovorNapisal/-a Satis » 31 Jan 2012, 15:19

Joj, folk, ne enačit vsega kar zgleda podobno kot na ribah. Pač, korenina je splesnila, kar pa še ni vzrok za delanje panike. Ponavadi čez nekaj časa mine samo od sebe. Ni nujno, da če je na lesu, da bo šlo tudi na ribe. Pa kot sem že prej enkrat pisal, more bit riba poškodovana (fizično, rana...) da se plesen naseli gor.

Včasih proti tej plesni pomagajo kaki polži, včasih ne. Če ti gre na živce, vzami ven iz akvarija, razdirat pa ga nima smisla. Sicer pa, kakor si napisal, se akvarij cikla šele 6 dni. Lahko da bo minilo samo od sebe. Niso pa vse plesni škodljive. Zlasti ne tiste, ki se pojavijo povsod drugje, kot pa na ribah.

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 31 Jan 2012, 15:21

Na to temo je že kar nekaj napisanega in se že ponavljamo.

To je normalen pojav v ciklajočih se akvarij in tako kot pride običajno tudi ide. ;)

Lp, C

Uporabniški avatar
fish4life

OdgovorNapisal/-a fish4life » 31 Jan 2012, 15:43

Hvala obema za odgovor ;) sem si kar malo oddahnil. Mogoce pa poskusim cez nekaj dni z kaksnim turbo polzem stvar sanirat. Samo, da se malo stabilizira use skupaj, ker 6 dni ni nič kar se ciklanja tiče.
Lp. Branko

Uporabniški avatar
Satis

OdgovorNapisal/-a Satis » 31 Jan 2012, 16:09

Ali pa jabolčnega polža daj notri, če imaš kakega pri roki.

Uporabniški avatar
fish4life

OdgovorNapisal/-a fish4life » 02 Mar 2012, 20:08

Stanej se je popolnoma stabiliziralo. Brez posegov in intervencij.
Lp. Branko

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost