bolezni zlatih ribic

Pogovor o boleznih, zdravljenjih in karanteni

Moderator: Ekipa Aquanubis

Bubacka

Re: bolezni zlatih ribic

OdgovorNapisal/-a Bubacka » 09 Maj 2014, 16:15

Evo pa še slikice, upaj da boste lako kaj videli. :sickbigeye:
Priponke
DSC_0728.JPG
DSC_0720.JPG
DSC_0719.JPG
DSC_0717.JPG
DSC_0716.JPG

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 09 Maj 2014, 18:00

Zakaj bi sploh nizala pH? Ne dodajaj nobenih pripravkov ne v vodo iz pipe ne v akvarij. Vodo pusti stati 24ur preden jo vlijes v akvarij. Glede na stevilo rib menjuj vodo bol pogosto. Recimo na 5 dni 30%.

Tudi filter je vrjetno presvoh. Malo bi ze pomagala zracna crpalka, grelec pa lahko izpustis, saj so zlatke hladnovosne ribe.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 09 Maj 2014, 23:33

Tole je grozota! Kvaristika. Še ena zloraba hobija. Kolikokrat bomo morali osveščeni akvaristi napisati, da zlati koreselj sodi v vrtne ribnike, to je riba za velik pravilno urejen ribnik, ki ima dnevno sončno svetlobo, naravne rastline in vse to. Če so te ribe v akvariju pozimi, mora imeti akvarij za njih minimalno 150 cm v dolžino, kar je nekje 400 l.
Ponavljam: zlatke so najprimernejše za v ribnik, kjer imajo sonce, ustrezen življenski prostor in tudi obilico naravne hrane. Ta naj bo globok vsaj 1 m, da bodo ribe lahko preživele zimo nas prostem.
Najdi nekoga, ki ima ustrezen ribnik; če nimaš sama ustreznih pogojev ali dovolj velikega in primerno urejenega akvarija, res ni lepo in potrebno mučiti rib v neprimernih pogojih.

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a LDDP » 10 Maj 2014, 00:29

Mislim, da bi bilo najbolje začeti na novo.
V trgovinah bodo prodali pač..vse. Kdo bi pa kupil zlato ribico, če bi trgovec kupcu razložil da potrebuje akvarij velikosti manjše sobe in nobenih pripravkov.

Glede na to, da gre za klasične zlate ribe, jim ne bi bilo težko poiskati novega doma v kakšnem ribniku. Potem pa ustvariti ličen tropski akvarij. Na novo prebrat Uvod v akvaristiko saj se veliko informacij razlikuje od trgovinskih.

Sama in še dva ali tri borce imamo tukaj, ki vztrajamo z zlatkami v 300-400l akvariji. In iskreno je to delo in borba. Če bi hotela uživat z njimi, bi rabila vsaj 1000l akvarij.
Ker nam pomeni osveščenost in dobrobit vodnega življa, iz srca priporočam, da dobro premisliš, ali se splača tole peljati naprej.

Za vmesno obdobje priporočam, da se grad preseli na polico, saj šteje vsak centimeter plavalnega prostora.
Tole okrasno kamenje je za večino rib neprimerno. Za zlate je preveliko in z preostrimi robovi, kar jih ovira pri sesanju podlage.

Utekanje akvarija traja kak mesec dni, ampak vse take stvari pišejo v Uvodu.
Pripravkov pa nima smisla vlivat v vodo, saj večinoma samo še bolj rušijo kemijsko ravnovesje v vodi. Mlade zlate so dokaj tolerantne do pH.

Odrasla zlata riba preseže 30cm. Rastejo hitro.
http://blogs.abc.net.au/.a/6a00e0097e4e ... 970c-800wi
http://www.fishlore.com/fishforum/attac ... 70456a.jpg (tale ima probleme z telesno rastjo)

Če se odločiš vztrajati z zlatkami imamo polno malho izkušenj, kaj se obnese in kaj ne.
Ampak iskreno priporočam tropski akvarij, bistveno manj dela, stroškov in slabe volje za lepši in lažji rezultat :)

Bubacka

OdgovorNapisal/-a Bubacka » 26 Maj 2014, 12:51

Pozdravljeni, ribice so oddane, sedaj je notri samo čistilec Rogatec... jaz sem se odločila da bomo imeli Gupije, sedaj pa vprašanje kako pripraviti akvarij za nove ribice, ali moram ponovno vliti novo vodo in jo pripravljati za nove ribice?? kupiti nov pesek? nove gubice za v filter zeleno pa modro? ker naše ribice so še bile kar naprej bolane... povejte koliko Gupij lahko dam v 70L akvarij? ali lahko obdržim notri čistilca , velik nekje 5 cm, da mi ne bo pohamsal gupij... hvala in lep pozdrav!! :wel

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a LDDP » 26 Maj 2014, 13:58

Me veseli, upam, da bodo sedaj ostale zdrave :toja

Na vsa ostala vprašanja najdeš odgovore v oddelku Uvod v akvaristiko :)

Dobro bi bilo izvedeti, kakšni so parametri vode, preden se odločiš za naslednje prebivalce.
Zelo težko je dobiti zdrave gupije, vendar če so slednji res tvoje sanjske ribice, priporočam, da kontaktiraš g. Bojana Dolenca, saj veliko piše o njihovi problematiki.
In seveda, hitro se namnožijo, kar lahko postane problem.

Mislim da bi bilo dobro akvarij začeti popolnoma na novo. Preprati podlago - vendar ponovno vprašanje, ali je sploh kemijsko in granulacijsko primerna za naslednje prebivalce in ponovno utekanje akvarija.
Gupiji bi tak notranji filter hitro preobremenili, tudi če zamenjaš z boljšim filtrirnim materialom, kot je sintrano steklo.

Ampak, kot sem že omenila, na vse to so odgovori v Uvodu v akvaristiko.
Naj se ti sedaj nikamor ne mudi z novo postavitvijo, tukaj vela moto - hiti počasi :)

Priporočam, da ustvariš novo temo Načrtovanje akvarija (v uvodu v akvaristiko), kjer bomo skupaj ugotovili, kako naprej :toja

miksmajster
Kraj: PTUJ

OdgovorNapisal/-a miksmajster » 21 Apr 2015, 18:26

Pozdravljeni, mene zanima zakaj mi nekatere zlate ribice dobivajo črne plavuti ter nekatere luske postajajo črne? Voda je bila menjana pred časom ter je tudi nonstop pretočna, tako da amoniak ni kriv po moje. Je možno, da od spomladanskega sonca? lp

Bonnie

OdgovorNapisal/-a Bonnie » 19 Dec 2015, 22:14

Prosim za pomoč. Kaj pomeni ta razjeda na pajčolanki? Je riba bolana ali pogrižena? Kaki ji lahko pomagam? Hvala za pomoč.
Priponke
IMG_20151219_220400.jpg

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a LDDP » 22 Dec 2015, 00:07

Pozdrav,
Kako je sedaj z ribo?
Na sliki mi ne uspe dobro solociti razjede, ali ima puhaste robove (plesen)?
Opazim samo potencialno slabo razvit skrzni poklopec. Kar samo po sebi ni problem, je pa večja možnost poškodb.

Bonnie

OdgovorNapisal/-a Bonnie » 22 Dec 2015, 22:24

Pozdravljeni!
Riba je v redu, živahna, ješča... Le ta "rana" grdo zgleda, ker se vidi rdeče tkivo. Res izgleda kot da ji manjka del poklopca, na drugi strani ima kot neko zavesico čez skrgo, tu pa tega ni. Plesni ni, "rana" je čista. Hvala za pomoč :-)

zlatax4ribica

OdgovorNapisal/-a zlatax4ribica » 24 Feb 2016, 07:56

Pozdravljeni,

doma imam 4 zlate ribice. Včeraj se je eni pojavil iztrebek v obliki nitke iz zadka, ki se ji drži na zadek, le tega smo potegnili dol spucali akvarij, zamenjali 1/3 vode itd.

Danes zjutraj (kakih 8 ur kasneje) pa ima zopet nitko iz zadka, to se je pa pojavilo še pri eni zlati ribici. Kaj je narobe? Vse 4 so polne energije in nobenih znakov bolezni.

vanadium

OdgovorNapisal/-a vanadium » 24 Feb 2016, 08:35

Pri eni moji se je isto pojavilo. Opazam pa tudi kot da bi mela na zadnji plavutki 2-3 pikice. Ce se komu sanja kaj bi bilo naj napise.

zlatax4ribica

OdgovorNapisal/-a zlatax4ribica » 24 Feb 2016, 14:14

In sedaj se je pojavilo še pri tretji. Kaj je narobe in kako naj zdravim? Prosim za čimprejšnjo pomoč.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 24 Feb 2016, 15:58

Lahko da so črevesni bičkarji. Sam izkušenj z boleznimi nimam. Lahko pa ti predlagam, da si medtem, ko čakaš na odgovor, pogledaš publikacijo (Sera svetovalec) v tej temi. V njej je tudi opis omenjene bolezni in način zdravljenja.

zlatax4ribica

OdgovorNapisal/-a zlatax4ribica » 24 Feb 2016, 17:04

Sem prebral pa nevem če je to, lahko pa bi blo.

Ta nitka je take rjavo zelene barve, nato odpade in riba pridela novo in to se ponavlja.

Res mi jih je škoda saj jih imamo le dobra 2 meseca, seveda me je gospa v trgovini "nategnila" in rekla, da je 60l akvarij povsem dovolj za 4 zlate ribice (2x črne teleskopke in 2x pajčolanke) in da so to tok fajn ribe, da kar same za sabo pucajo ker vse pojejo in je čiščenje akvarija potrebno le 1x na 2 meseca. Pa ja de in jaz sem ji vrjel.

No akvarij čistimo tedensko, tudi filter, seveda v vodi, ki jo izčrpamo iz akvarija, smo pa glih v nakupu 290L akvarija,da bodo imele ribe plac, ki ga potrebujejo, za vikend dobimo akvarij in ga napolnimo, čez cca 2-3 tedne pa se ribe preselijo v večjo hišo zato bi blo škoda, da bi kakšna poginila pred tem.

Vrni se na “Bolezni in zdravljenje”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost