postavil sem akvarij 60literski.

Pogovori o striktno biotop akvarijih

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: postavil sem akvarij 60literski.

OdgovorNapisal/-a ICs » 15 Jun 2013, 00:16

CO2 boš potreboval, če boš imel močneje zasajen akvarij. Rast je seveda odvisna tudi od tega ali imaš pod peskom kaj hranilne podlage, drugače boš moral gnojila dodajati. Ampak zdaj med ciklanjem pa ne pretiravaj preveč z gostoto rastja. V akvarij na par dni dodajaj tudi ščepec hrane za ribe, da bodo imele bakterije hrano in bodo lahko opravljale svoje "delo". Sicer pa res, preberi si zadeve in počasi naprej.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 15 Jun 2013, 00:20

se strinjam z ICs trenutno v akvarij ne dodajaj nobenih rastlin, co2 pa ne samo zaradi same rasti rastlin ampak tudi ta preprečuje in zavira rast alg po akvariju, zato ti priporočam da si nabavi vsaj takega ki ga prideluješ preko kvasovk

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 15 Jun 2013, 00:24

Aja kar se tiče filtra kot je meni znano se gre to za zunanji filter ki ga pritrdiš na steno akvarija, ga ima prijatelj in je zadovoljen z njim, on ga ima sicer v manšem akvariju tako da ne vem kako se obnese v večjem :hmm

Uporabniški avatar
irccar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a irccar » 15 Jun 2013, 10:08

V primeru, da imaš slabo osvetlitev ti CO2 ne bo kaj dosti pomagal.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 15 Jun 2013, 10:45

to drži kot pribito irccar, moral bi dodati vsaj še eno žarnico, jaz sem dokupil vodotesno ohišje in dušilko ter štarter ter skupaj nisem zapravil 15 evrov. Vsekakor se strinjam da bi moral dodati vsaj še eno luč, kar se co2ja tiče pa po mojih izkušnjah vsaj delno pomaga proti rasti alg

danijeeeel

OdgovorNapisal/-a danijeeeel » 15 Jun 2013, 18:28

bom probal v toku tedna dodat noter še eno lučko katero mi predlagate da dam not?....bi blo uredu če bi dau marine neki takega je ki sveti modro

avoavo

OdgovorNapisal/-a avoavo » 15 Jun 2013, 20:57

Sam bi ti resnično priporočil, da si prebereš podforum osnove akvaristike. Po tvojih vprašanjih predvidevam, da si na začetku svoje akvaristične poti.
Kot so ti že predlagali, bi za začetek bilo najbolje ugotoviti kakšni so osnovni parametri vode, ki jo imaš na razpolago(ph, kg, gh, ne bi bilo slabo tudi no3 in po4). Na podlagi teh podatkov si lahko izbereš prebivalc za tvoj akvarij, v nasprotnem primeru boš moral optimirat vodo, kar pomeni dodatne stroške, veliko meritev vode in predvsem dodatno delo.
Kar malo me je zbodla izbira prebivalcev, ki si jih navedel, še posebej Sphaerichthys osphromenoides. Te ribe so absolutno neprimerne za začetnike in za ¨orto¨ rastlinske akvarije.
Dodajane novih sijalk, bo za sabo povleklo povečano porabo hranil(mikro, makro, co2,...). Mislim, da je ob nepravilnem rokovanju in oskrbi akvarija že zelo opevanih 0,5W/l krepko preveč in dobesedno kliče po težavah.
Modre sijalke so namenjene morskim akvarijem in mogoče kakšnemu biotopu afriških jezer. Sam bi ti predlagal sijalke, ki imajo spekter med 3500k in 6500k.
Glede na to, da ciklaš akvarij šele 2 tedna, imaš še vsaj enkrat toliko časa za prebirenje foruma. Ogromno je že napisanega.

Vrni se na “Ureditev akvarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost