Predlogi za 240l akvarij

Pogovori o striktno biotop akvarijih

Moderator: Ekipa Aquanubis

LThor

Predlogi za 240l akvarij

OdgovorNapisal/-a LThor » 08 Jul 2013, 10:43

Pozdrav.

Imam en cca 240l akvarij brez podlage, rastlin in dekoracije. Gre za standarden akvarij Ferplast Dubai 120 z original opremo. Akvarij je utečen v njem, pa plavajo ribice, ki bodo kmalu našle nov dom in bo potem akvarij prazen. Ta akvarij bi rad spravil v neko v življenje z neko ureditvijo. Akvarij je dimenzij 121 x 41 x h 56 cm. Seveda obstajajo neke osnovne smernice, pa glede na neizkušnje rabim vaše mnenje. Afrika ne pride v izbor ker me nekako ne privlači. Me zanima sledeče kaj svetujete :

1. Varianta s skalarkami (Pterophyllum scalare) in nekaj drobiža (poznavalci skalark če mi kdo lahko svetuje ali je to sploh varianta zaradi višine akvarija)
2. Varianta področje srednja amerija predvsem kaka varianta ostrižev, mogoče kak vrstni akvarij. (na tem področju sem bolj ''bos'' kot se reče, glede izkušenj in poznavanja.
3. Varianta z ribicami geophagus seveda primerne vrste/velikosti in števila za tako velikost akvarija.

Glede na o da dekoracije še ni je kar se ureditve tiše precej maneverskega prostora. Vsak predlog seveda dobrodošel. Zanimajo me prdvsem omejitve prebivalcev(vrste) glede na litražo in dimenzije akvarija. Raje manj ribic kot več. Že vnaprej hvala za predloge.

L.P.

Uporabniški avatar
plahta
Kraj: Cerklje

Re: Predlogi za 240l akvarij

OdgovorNapisal/-a plahta » 11 Jul 2013, 15:07

Če boš imel geophaguse, moraš imeti v glavi, da rastline najverjetneje odpadejo, vsaj tiste na tleh, ker oni prekopljejo cel akvarij :). Jaz bom zdaj po nekaj mesecih spet zagnal 200 litrski akvarij, pa bom imel v njem v glavnem jatico neonk (kakih 30), kakega ancistrusa, verjetno pritlikave prisesnike. V glavnem bo pa resnično namenjen neonkam. Tako sem že mislil s 450 litrašem, pa sem se pol odločil za malavijce. Neonke pa resnično lepo zgledajo, če je jata velika, pa še manj kakajo :).

Vrni se na “Ureditev akvarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost