Pomoč pri postavitvi 54l akvarija

Pogovori o striktno biotop akvarijih

Moderator: Ekipa Aquanubis

Klamis

Pomoč pri postavitvi 54l akvarija

OdgovorNapisal/-a Klamis » 19 Sep 2013, 21:06

Pozdravljeni.

V svetu akvaristike nisem sicer čist "frišn" kljub vsemu pa potrebujem vašo pomoč.

Že dlje časa imam 54l akvarij in v njem sladkovodno školjko (jezerska brezzobka), dva ancistrusa (mislim da sta samček in samička) ter samčka sijamske bojne ribice.

postavljam nov prav tako 54l akvarij, ker je prejšnji že "zastarel".

Na dnu imam nasut fin kremenčev pesek zaradi školjke, posadil sem nekaj rastlin katerih imena ne vem, dal vanj korenino ter kamen.
Akvarinj se sedaj že 3 dni cikla.

Ne vem glede izbire filtra - imam namreč tri na izbiro.
- prvi je bil vključen v akvarijskem kompletu, znamke Marina 80 (predvideva, da je za akvarije do 80l) drugih podatkov ni, ker ni bil v embalaži.
- drugi je Trixie in ima 700l/h, za akvarije od 60 do 120l
- tretji je Aquael FAn 2 plus s 450l pretoka na uro. (tudi ta je bil vključen v enem akvariju)

Katerega od zgornjih filtorv lahko uporabim da bi bil najboljši? Sedaj imam v akvariju prvega,znamke Marina in se cikla.
Ta Marina filter ima kar vredu pretok ampak sam bi raje imel v akvariju Trixie filter, ki je večji in bi bil bolj učinkovit ampak me skrbi pretok vode saj je tok zelo močan in se bojim, da bi to slabo vplivalo na ribe.
Kaj menite?

In ali bi bilo možno, da bi v filter (vsi so notranji) namesto gobe (črne barve) dodal sera siporax ter na vrhu plast malo bolj fine gobe?niso prekatni filtri.

sedaj je akvarij v ciklanju le nekaj dni in lahko mirne duše zamenjam filter ali filtrirni materijal.

naslednje vprašanje:
V novem akvariju bodo zgoraj omenjene ribice ter školjka. Dodal bi 5 samičk siamske bojne ribice. Ali je to vredu? Bi se ribe med seboj razumele in ali jih je morda preveč za 54l akvarij?

rad bi malo popestril saj je sedaj kar dolg čas gledati samo enega samčka kako plava.

tretje vprašanje:
Pred dnevi je partnerka kupila v trgovini Zoo žur v Ravnah ancistrusa in čez dva dni sem imel na siamski bojni ribici vidne bele pikice (torej danes). Sumim, da gre za bolezen belih pik - izgleda zelo podobno. Doma imam zdravilo sera costapur, ki ga želim dodati v vodo ampak se bojim glede školjke. Ali bi prenesla zdravilo? rad bi jo zdravil saj je lahko tudi ona okužena.
Pred tem so bile ribice vse skozi zelo zdrave. Parametri vode so v mejah normale.

zadnje vprašanje:
v trenutnem akvariju imam enak filter kot v tem novem (Marina) in vse skozi opažam, da je na dnu akvarija polno ribjih iztrebkov. Ali filter ne deluje zadostno.
obstajajo kakšne ribice, ki bi tole pomalcale?

Svetujte mi koliko rib lahko imam v 54l akvariju zraven samčka siamske bojne ribice. razmišljam da mu morda nebi dodal samičk ampak kakšne druge ribice.

se opravičujem, če kaj ne sodi na svoje mesto ampak sem bolj nov na formu.
Vljudno prosim za pomoč ter se zanjo tudi zahvaljujem! :D

Vrni se na “Ureditev akvarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost