Akvarij 10-20L pomoč pri ureditvi

Pogovori o striktno biotop akvarijih

Moderator: Ekipa Aquanubis

Jay

Akvarij 10-20L pomoč pri ureditvi

OdgovorNapisal/-a Jay » 28 Avg 2014, 18:13

Lep pozdrav,
imam 250L malawi akvarij v katerem imam 3 vrste ostrižnikov: Rumena Ustonoša (Labidochromis Caeruleus) (5), Ustonoša Acei (Pseudotropheus Acei ) (5),Rdeči Biserni Ostrižnik (Hemichromis lifalili) (2).

Ribe se več kot očitno počutijo dobro saj se parijo - NON STOP :lol:
Trenutno imam 2 plastična "breeder boxa" (kletki) v enem imam mladce Rumene Ustonoše, v enega pa sem ravno danes dal mladce Ustonoše Acei, zelo težko jih preštejem vendar jih je ogromno :)

TOREJ, ko bodo mladci zrasli bo v "breeder boxu" težko 20 ali več rib in nameravam v prihodnosti urediti še en mali akvarij, da bodo lahko vsaj nekaj cm oz. dovolj zrasli, da se jih lahko večino naprej odda/proda.

Moje vprašanje je sledeče, doma imamo 'bučko' v kateri je moji mami prej živela 14 let zlata ribica, ali bi lahko mladci odrasli v tej bučki? Težko ocenim po litrih vendar ni tako majhna, 15L sigurno.
Če je to mogoče bi seveda zraven kupil luč, grelec in filter vendar me prav tako zanima kako je s filtri v tako malih akvarijih/bučkah. Kakšen filter je najbolj pametno uporabiti, gobico? Rabi tudi tako mali akvarij 1 mesec, da je pripravljen na naselitev? In kako je z rabljenimi filtri, ki verjetno vsebujejo bakterije iz prejšnega akvarija?

Vsak dodaten nasvet bi mi zelo prišel prav, najlepša hvala :) :)

http://youtu.be/BGvpOtVUYyY

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

Re: Akvarij 10-20L pomoč pri ureditvi

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 28 Avg 2014, 20:04

Verjetno te pride najceneje če poskusiš najti rabljen 60l komplet, ki se jih včasih dobi že za 20-30€.
Tudi tak akvarij se rabi ciklati, dobro je če dodaš vodo iz matičnega, po možnosti tudi kakšno gobo iz filtra, da se zadeva pohitri.
Če je rabljen filter suh potem ne, če ti ga pa nekdo odklopi iz akvarija šele ko ga prideš iskat, potem pa že ima bakterije.

Jay

OdgovorNapisal/-a Jay » 28 Avg 2014, 20:44

lifestreamer napisal/-a:Verjetno te pride najceneje če poskusiš najti rabljen 60l komplet, ki se jih včasih dobi že za 20-30€.
Tudi tak akvarij se rabi ciklati, dobro je če dodaš vodo iz matičnega, po možnosti tudi kakšno gobo iz filtra, da se zadeva pohitri.
Če je rabljen filter suh potem ne, če ti ga pa nekdo odklopi iz akvarija šele ko ga prideš iskat, potem pa že ima bakterije.

Uhh 60L mi je kar malce prevelik zalogaj, me bodo doma ubili :P :P Mislil sem res max 30L bolj verjetno 20L, da jih imam notri le toliko časa, da malce zrastejo potem pa bi jih večinoma verjetno oddal. Dobro, se pravi ciklirati ga rabim recimo najmanj 14 dni, dodam vodo iz matičnega akvarija in to je to. Še nekaj, v 250L akvariju imam lahko verjetno malo več kot 12 ostrižnikov ali je to bolj ali manj priporočeno število?

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 28 Avg 2014, 22:28

20L se tudi meni zdi malo premalo. Jaz sem si sedaj zraven novega akvarija ravno za te potrebe postavil 54L (tega sem trenutno imel višek). Če daš vodo iz matičnega akvarija bo ciklanje hitrejše, kako dolgo bo časovno trajalo, pa je težko reči, najboljše izmeriti na nekaj dni NH4/NH3 in NO2, da boš videl, kdaj bo akvarij vtečen.
Po mojem mnenju bi lahko imel v 250 L več ostrižnikov, recimo cca. 18-20 (seveda je tudi odvisno katere), če imaš seveda ustrezno filtracijo in zagotoviš redne menjave vode. Za mbune se zaradi porazdelitve agresije celo priporoča rahla prenaseljenost (no sicer ti nimaš nekih agresivnih vrst). Seveda pa zopet ne gre pretiravati z naselitvijo.

Vrni se na “Ureditev akvarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost