AKVARISTIKA ZA TELEBANE

Moderator: Ekipa Aquanubis

Miran

Re: AKVARISTIKA ZA TELEBANE 2 (velikost akvarija, dekoracija

OdgovorNapisal/-a Miran » 09 Okt 2010, 19:38

Pohvale za trud.

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 21 Okt 2010, 21:36

Tudi z moje strani....
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

Uporabniški avatar
celjan

OdgovorNapisal/-a celjan » 21 Okt 2010, 21:40

Pohvalno da se kdo loti takšnega dela :) .
Seveda pa naj novopečeni akvaristi vedno, da ko preberejo ta prispevek še ne vedno vsega o akvaristiki. To je le majhen delček v veliki sestavljanki. Je pa sigurno zelo dober začetek.
Saj veste kaj pravijo:"Nekje je treba začeti" :P

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 22 Okt 2010, 13:37

Sem dodal temo kot lepljivek na vrh foruma k prvi temi s takim naslovom.

janip
Kraj: Žiri

Re: AKVARISTIKA ZA TELEBANE

OdgovorNapisal/-a janip » 22 Okt 2010, 20:02

Tile dve temi sem združil v eno, Ker je nesmiselno imeti na enem delu podforuma stotine objav kot lepljivek in še na podobno tematiko. Kamalu pa bodo že vse objave lepljivek :redangry: Ko se bo našel junak, da bo vse te informacije združil v eno smiselno celoto, ga bomo pa z veseljem prilepili na tapeto :wide: Če komu ni kaj všeč, pa naj se zjasni >:(

BibaRiba

OdgovorNapisal/-a BibaRiba » 04 Apr 2013, 13:15

Pozdravljeni,
doma smo si zaželeli akvarij. Kupili smo akvarij v kompletu z filtrom in lučjo (wave box vision 45). Ker sem se zanašala samo na znanje prodajalke, sem uredila akvarij (pesek in rastile Microsorum pteropus, Anubias barteri in Cryptocoryne walkeri), natočila vodo, dodala Aquatan in Nitrivec, prižgala fitler in luč ter pustila vse to stati 24 ur. Voda je bila sprva motna, nato se je zbistrila. Naslednji dan sem odšla po ribe, kupila sem štiri skalarke. In bili smo čisto presrečni. Po enem tednu je začela voda postajati motna in belkaste barve. Šele takrat sem ugotovila, da obstaja vaša stran in forum. Prvo kar sem ugotovila je bilo, da imam čisto premajhen akvarij za te ribe in zelo oz.skoraj nič znanja o akvariji in o ribah :( Nato sem se odločila, da stopim v akcijo, zamenjala sem tretjino vode, ki je prej bila postana en dan (dodala nitrivec in aquatan). Sčistila sem pesek, dodala vodo in čakala. Voda se je malo zbistrila, a po nekaj urah je bilo spet isto. Ribe se premikajo po akvariju, a dosti casa preživijo na gladini vode. Vem, da sem se čisto preveč razpisala in verjetno nisem navedla vseh podatkov. A vseeno bi vas prosila za kakšen nasvet, ker mi je zelo hudo :(

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 04 Apr 2013, 13:25

Pozdravljena na forumu!
Prvo kar bi jaz naredil je to, da bi šel v trgovino, kjer si ribe kupila in jih vprašala, če vzamejo skalarke nazaj. Če so ti nakup teh rib pri tako majhnem akvariju svetovali v trgovini, jim povej, da pojma nimajo o akvaristiki in naj ribe kar lepo vzamejo nazaj, ker v nasprotnem primeru nimajo dosti možnosti za preživetje. Če pa si sama hotela te ribe kljub nasvetom prodajalke, da ne pašejo v tako majhen akvarij, pa je napaka na tvoji strani. Glej, to navajam, ker pač ne vem, kako je prišlo do tega. Je pa treba to najprej razčistiti, upam da se strinjaš.
Mogoče se bo tudi tukaj na forumu ponudil kdo, ki bi jih vzel.
Ko bo poskrbljeno za ribe, se pa kar brez skrbi vrni nazaj na forum in ti bomo z veseljem pomagali pri začetkih v akvaristiki. Ker to, da ti je za ribe hudo, pomeni da ti ni vseeno. ;)
Nazadnje spremenil ICs, dne 04 Apr 2013, 13:33, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 04 Apr 2013, 13:26

Pozdravljna,
največja napaka je bila naselitev rib v ne utečen akvarij. Če imaš le možnost, ti predlagam, da ribe oddaš in začneš od začetka. Torej z utekanjem samega akvarija. KLIK.
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 04 Apr 2013, 13:32

Akvarij je v postopku utekanja in nikakor ne smejo biti v tem casu ribe v akvariju, saj je voda zasicena z skodljivimi snovmi (no2, amoniak,...), utekanje akvarija traja najmanj en mesec. Vsako poseganje v akvarij lahko ta cas podaljsa.

Priporocam da si preberes nit uvod v akvaristiko, ribe oddas in zacnes znova.

Lp!
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

BibaRiba

OdgovorNapisal/-a BibaRiba » 04 Apr 2013, 13:38

Hmmm,... hvala za hitre odgovore. Glede rib je bila skupna odločitev, hčerki so bile všeč in seveda meni tudi, v trgovini so mi rekli da ni panike, zratejo toliko kot imajo prostora (majhen akvarij, majhne ribe). No, škoda je narejena in to je to. Še enkrat hvala :) Upam, da nam bo v drugo uspelo!

Uporabniški avatar
kluni8
Kraj: Šentrupert(dolenjska)

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 04 Apr 2013, 13:39

Pozdravljena.
Najboljše, je prebrati teme Uvod v akvaristiko. Tam najdeš vse odgovore za tvoje težave. Voda je motna, ker se v filtru in pesku še niso naselile koristne bakterije, ki amonijak spremenijo v nitrit, ter nitrit v manj škodljivi nitrat, katerega zmanjšaš z delno menjavo vode. Peska ne smeš čistit. Nekateri ga sesajo, ampak ne preveč, ker sam pesek je tudi neke vrste filter.
V vašem akvariju, je ta trenutek mnogo amonijaka(ni biofilma->bakterij, katere bi ga pretvarjale) ki je zelo škodljiv za ribe, še posebej ker imate v akvariju skalarke, katere mnogo mažejo vodo.
Akvarij je absolutno mnogo premajhen za te vrste rib.
Nasvet:
Ribe nesi nazaj v trgovino, danes!!!!! V takih razmerah bodo slej ko prej poginile.
Ko v akvariju ne bo več teh ribic, pusti akvarij s prižganim filtrom 24ur na dan, en mesec. Po kakšnem mesecu bo voda primerna za prebivalce, kakšne zelo majhne ribe ali kozice, ampak to je že druga tema.
Ko je v akvariju vzpostavljeno biološko ravnovesje, ti voda ne bo več postajala motna.

LP

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 04 Apr 2013, 14:22

BibaRiba napisal/-a:Hmmm,... hvala za hitre odgovore. Glede rib je bila skupna odločitev, hčerki so bile všeč in seveda meni tudi, v trgovini so mi rekli da ni panike, zratejo toliko kot imajo prostora (majhen akvarij, majhne ribe). No, škoda je narejena in to je to. Še enkrat hvala :) Upam, da nam bo v drugo uspelo!

Škoda ni narejena dokler so ribe še žive, ker se jih lahko odda nekomu, ki jim bo nudil primerne pogoje. Seveda se jih pa lahko muči dalje, lep zgled sicer...

Majaklr
Kraj: Vir pri Domžalah

OdgovorNapisal/-a Majaklr » 02 Dec 2013, 22:12

Mi lahko kdo pojasni kaj je RO voda v eni temi sem to zasledila pa nikjer ne najdem razlage?

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 02 Dec 2013, 22:15

Osmozna voda se pridela z pomočjo reverzne osmoze. To je nek filter s kartušami ki se priklopi na pipo in prideluje osmozno modo - mrtva voda podobna destilirani. Voda ima ponavadi okoli: KH 0, GH 0, pH 7, v primeru NPS enote pa popolnoma odstrani tudi NO3 on PO4.

Majaklr
Kraj: Vir pri Domžalah

OdgovorNapisal/-a Majaklr » 02 Dec 2013, 22:27

Hvala. Očitno bi tole meni zelo prav prišlo saj imam že izpod pipe zelo zapacano vodo z nitrati in tudi trda je.
Potem pa je najbrž treba tudi kakšne minerale dodajati saj mrtva voda ni dobra za rastline in ribe ali pač?

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta