Bela sluz v kanistru za pripravo vode

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Qnstl
Kraj: Metropola :)
Kontakt:

Bela sluz v kanistru za pripravo vode

OdgovorNapisal/-a Qnstl » 23 Jan 2007, 08:37

Zdravo!

Meni se je zgodila čudna zadeva pri staranju vode pa me zanima kaj mislite kaj bi lahko bilo.

Vodo sem staral nekaj dni v svojem starem 200l akvariju. V akvarij sem dodal pripravek za pripravo vode od tetre (AquaSafe) in serin Florena. Po nekaj dneh (štirih se mi zdi) sem v vodi opazil nekaj mehurčkov, ki so kar lebdeli v vodi. Ker mi ni blo jasno kaj bi lahko bilo sem vklopil črpalko, ki je bila že v akvariju. Voda se je začela mešati in opazil sem, da se na enam koncu akvarija nabira bela sluz. Iz preventivnih razlogov sem vodo raje zlil stran in pripravil novo.

Mogoče kdo ve kaj se je zgodilo? So se namnožile kakšne bakterije ali kaj podobnega? Ali pa pač ni priporočljivo mešati pripravkov dveh različnih firm??? 

LP
Nazadnje spremenil Dean, dne 19 Mar 2008, 11:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Hir fiši, fiši, fiši...  ;D

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

Odg: Bela sluz

OdgovorNapisal/-a Dean » 23 Jan 2007, 09:58

Nič ni za izključit apriori, vendar pa nebi rekel,d a je to zaradi mešanja pripravkov. Prej bi rekel, da je to sluz, ki je nastala zaradi bakterij in pa morebitnih hranil, ki so bila v vodi in morda v akvariju. Taka sluz se nabere v vsakem sodu, pa čeprav imamo v njem RO vodo. Neizbežno je, da iz zraka pride nekaj bakterij, ki najde "kaj za pod zob". V tvojem primeru bi rekel, da tega nisi opazil, dokler zadeva ni postala malo večja, vidna.
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta