Zamenjava starega filtra akvarija z novim

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
tropicar
Kraj: Ptuj

Re: Zamenjava starega filtra akvarija z novim

OdgovorNapisal/-a tropicar » 29 Avg 2010, 14:22

Pozdravljen,
jaz sem do zdaj vedno uporabljal http://www.aquashop.si/Product-Easy-Lif ... t=varianta in moram rečt da zadevca deluje dobro in hitro. :-D Me je že pa ta zadevca dvakrat rešila, ko se mi je sesul zunanji filter, ker sem ga nenadoma preobremenil s preveč ribami.
AquaBeast

nitkar1234

OdgovorNapisal/-a nitkar1234 » 19 Feb 2016, 21:26

Pozdravljeni,
danes sem opazil da mi filter v mojem 60 litrskem akvariju ne deluje. Poskušal sem ga usposobiti vendar je očitno crknil. Jutri bom šel kupit nov filter vendar ne vem kaj naj naredim z ribami. Akvarij se mora ciklati okoli tri tedne jaz pa rib ne morem nikomur oddati za ta čas. Mislite da bi ribe(2 nitkarja in nekaj neonk) zdržale v ta čas v bučki brez posledic? :?
Hvala in lep pozdrav.

Uporabniški avatar
thesilos

OdgovorNapisal/-a thesilos » 19 Feb 2016, 22:13

Iz sedanjega prestavi ves filtrirni material v novega in ne bi smel imeti prevelikih tezav. Lahko pa v novega malo sveže kolonije bakterij dodas.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 19 Feb 2016, 23:02

Kot je že thesilos povedal, če je crknil danes in jutri zamenjaš z novim, potem večjih posledic ne bo, če dodaš ves filtrirni material iz starega v novega. Vseeno pa naslednje dni zelo malo ali pa sploh ne hrani, da ne obremeniš akvarija preveč.
Če pa si šele danes opazil, da je crknil, delal pa ni že dlje časa, pa bi znale biti težave...

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost