Zamenjava starega filtra akvarija z novim

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Ic3PrIncZ
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava starega filtra akvarija z novim

OdgovorNapisal/-a Ic3PrIncZ » 05 Feb 2008, 10:50

Aha, pa bi bilo to dovolj?
Verjetno bi morala filtrirni material pokrti z nečem temnim, da ne bi svetlova iz akvarija prišla do bakterij.

Sem pa razmišljala, da bi si omsilina nadomestni filter in ga potem ciklala tako kot je tu opisano, če ni to nepotrebno kompliciranje.

Uporabniški avatar
DeywID
Kraj: Ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DeywID » 05 Feb 2008, 10:55

Nadomestni filter ni slaba ideja. Pojdi vprašat v trgovino če ti ga posodijo za 2 dni. Takšnega že vtečeniga.

Uporabniški avatar
ostriznik1
Kraj: Bovec

OdgovorNapisal/-a ostriznik1 » 05 Feb 2008, 11:02

Jp,to bi bila najboljša ideja jit uprašat če ti posodijo filter,samo pazi da neboš dobila filtra iz kakega akvarija kjer so okužene ribe(se zna zgodit),saj trgovci rib niti ne pogledajo a to je spet druga tema... ;-)

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 05 Feb 2008, 14:01

DeywID napisal/-a:Nadomestni filter ni slaba ideja. Pojdi vprašat v trgovino če ti ga posodijo za 2 dni. Takšnega že vtečeniga.

2 dni? Škoda časa in dela. V dveh dneh se filter niti ne zažene, kaj šele opravlja svojo nalogo.

En del odgovora se "skriva" tukaj, filtrirni material pa pusti v mrežici v akavriju, poleg naj bo pa črpalka (kot je že napisal David).
Po ponovni sestavi filtra in vstavitvi v akvarij bi ti pa naslednjih 14 dni priporočal pogostejšo menjavo vode (1/3 na 4 dni) ali pa vsaj spremljanje vsebnosti nitritov v akvariju. Ker boš razdrla filter bo del bakterij vseeno odmrl, zato previdnost ne bo odveč.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Uporabniški avatar
Ic3PrIncZ
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ic3PrIncZ » 05 Feb 2008, 14:21

No sej če si pogledal to temo, sem komentirala, da imam doma ravno tak filter :) in prav tu sem dobila navih. Mudi se mi ne s predelavo, bi pa rada enkrat to storila.
Aha potem je najlažje da kar pustim filtrirni material v akvariju ter postavim zraven črpalko. Mogoče bom zimprovizirala in ga postavila v kašno temno embalažo kot nek začasni filter. Po končanem delu bom pa še bakterije dodala, da se le te opomorejo in namnožijo...

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 05 Feb 2008, 14:41

Zdelo se mi je, vendar nisem bil prepričan. O obilici tem in odgovorov, včasih kakšno stvar tudi spregledam. Zato sem še enkrat podal povezavo.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 20 Dec 2009, 13:17

Vsem lep pozdrav mene pa zanima ce mi prosim povete,nameravam kupit zunanji filter tetraex in me zanima katera naj vzemem imam pa 60l posodo in katera je zgorna meja,kajti gre se mi zato da bom lahko kasneje filter uporabil pri vecjem akvariju-tetraex600 ali 700?? Pa se nekaj kaliko casa naj mi delata oba filtra zdaj imam not.na gobico Ehaim 300l/h!,
Hvala za nasvete :lol:
Borut

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 28 Dec 2009, 22:10

Jaz mislim, da lahko vzameš ex700, saj se da nastaviti majhen pretok, meni je žal, da sem kupila ex600 pa imam 54l akvarij, ker bi mi zdaj pri nakupu večjega akvarija bolj prav prišel 700.

Meni se zdi da kakšna 2-3tedne, bo kdo drug bolj točno povedal.

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 29 Dec 2009, 10:30

Sam bi ti priporočal istočasno uporabo filtrov en mesec, najmanj pa vsaj 2 tedna.
Zelo bi pomagalo če boš v filter dodal nitrifikacijske bakterije (se lahko nabavi tekočina) ali pa če v nov filter dodaš nekaj že vtečenega filtrirnega materiala iz starega filtra.

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a serg » 27 Avg 2010, 15:14

Živjo,
Tudi jaz moram menjati filter, ker mi je notranji filter torej plastika ki se drži stranice stekla enostavno odstopila od stranskega stekla in sedaj vleče vodo notri iz vseh strani(povsod v filtru je svinjarija), sedaj mislim zamenjati z zunanjim konkretno z Eheim Professionel 3 2071 pri katerim se da uravnavati pretok če se ne motim (imam 160l akvarij, mislim da bi ta ustrezal)? Seveda mislim novaga laufati poleg starega nekaj časa in dodajati bakterije za cilkanje. Zanima me koliko časa naj bi bakterije zdržale v zunanjem filtru saj moram odstraniti stari filter torej plastiko in silikon s stekla in na to mesto namestiti novi filter. Bo preveč 15 min, da ne bo laufal?

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 27 Avg 2010, 15:16

Lahko pa daš v kakšno večjo posodo vodo iz akvarija in imaš zunanji filter v njej in dela ves čas.

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 27 Avg 2010, 15:19

Na akvazinu piše, da brez večjih poškodb biološkega filtra zdrži do 12 ur, tako da se ni kaj bat, edino glej da bo materijal v vodi!

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a serg » 27 Avg 2010, 15:21

Hvala obema za odgovore:)
Bom kr preventivno iz akvarija vzel ene 15l in laufal filter v drugi posodi.

Lp Sergej

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 27 Avg 2010, 18:29

Ni treba komplicirati. Filter brez pretoka zagotovo "ostane živ" več ur, kar pa je tudi dovolj za nameravan poseg v akvariju. :) Predvsem glej, da zunanjega prej dobro sciklaš, preden odstraniš notranjega.
LP, Matija

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a serg » 29 Avg 2010, 12:36

Živjo,
Še eno vprašanje, ker bom zraven tudi dodajal bakterije se ne more odločiti katere naj vzamem, če je kakšna večja razlika med temi www.aquashop.si/Catalog-Bakterije-in-encimi_1134.aspx.

Nagibam se k nakupu telih www.aquashop.si/Product-JBL-FilterStart_406.aspx.

Ima kdo kakšno izkušnjo kaj je najbolje.

Lp Sergej

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost