bele pikice v vodi

Moderator: Ekipa Aquanubis

pbds

Re: bele pikice v vodi

OdgovorNapisal/-a pbds » 05 Sep 2015, 22:09

Pusti času čas in bodo same izginile. Najbrž že po kakšnem tednu.

p.s. - Hiti počasi!

Lp

moj prvi akvarij
Kraj: Portorož

OdgovorNapisal/-a moj prvi akvarij » 05 Sep 2015, 22:29

hvala za pomoč

bom počakal

Lp

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 05 Sep 2015, 23:46

Če se pa hočeš vseh delcev v vodi znebiti in doseči kristalno čisto vodo in misliti da ribe lebdijo v vodi, pa priporočam uporabo Seachem - Purigena!
http://www.aquashop.si/Product-Seachem- ... px?gid=234

Lp

NKMB

OdgovorNapisal/-a NKMB » 07 Feb 2017, 13:51

Pozdravljeni. Potrebujem eno pomoč.Upam da sem uvrstil v pravo rubriko. Gre se glede vode v akvariju. V vodi plavajo takšne majhne bele pike in nikakor in nikakor se jih ne morem znebit. Je pa jih res res res ogromno v bistvu v celi vodi tako da voda nikakor in nikakor nemore bit kristalno čista. Nevem več kaj naj storim. Prvo sem uporabljal filter ki je bil zraven akvarija notranji bluewawe 05 je bilo enako potem sem kupil zunanjega tetratec ex700 pa še vedno enako, sem mislil da se bo stanje popravilo ampak se noče nikakor. Nevem kaj naj še storim. ko jo pogledaš tako od daleč da nisi čisto blizu se vidi tako belkasta voda. Sedaj imam vodo ki gre iz filtra v akvarij nastavljeno tako da mi bele pike odriva proti sesalni cevi , vseeno sem mislil da bo kaj pomagalo ampak ne in ne in ne :( ker pa vem da ste tukaj ki se spoznate na takšne in drugačne težave upam da mi lahko pomagate. Posnetek ni ravno najlepši:

http://www.youtube.com/watch?v=29yFIrPD8rc

Še nekaj podatkov:
- AKVARIJ: CAYMAN 80 PR
- FILTER: TETRATEC EX700
- ŽIVORODKE, BRONASTI SOMIČI, MODRI ROGATCI, RJAVI JABOLČNI POLŽ
- ŽIVE RASTLINE
- KORENINA

Uporabniški avatar
marko112

OdgovorNapisal/-a marko112 » 08 Feb 2017, 00:29

Če dodajaš kakšen pripravek ali tableto z bakterijami za filter se včasih to pojavi. Ampak to bi moralo nekje v najkasneje 24 urah izginit?

NKMB

OdgovorNapisal/-a NKMB » 08 Feb 2017, 14:25

pripravek dodam ob menjavah vode drugače ne. 1x tedensko dodam edino tekoče gnojilo ne zgine pa ne zgine pa ne zgine. pa že lep čas je tako pa ne zgine. nevem več kaj naj :(

NKMB

OdgovorNapisal/-a NKMB » 08 Feb 2017, 17:06

kdo kakšno idejo? dobil sem tudi predlog da v vilter v peletih dam aktivno oglje. sedaj oglje deluje že 24 ur v filtru in stanje enako za razjokat :(. nevem več kaj naj storim.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 08 Feb 2017, 17:52

Če težava ni odpravljena z filtrirnimi mediji in če je akvarij vzpostavljen šele krajši čas, gre najbrž za tako imenovani bakterijski razcvet (t.i. ogljikove bakterije). To pa v tem primeru pomeni, da sistem še ni uravnovešen. Zadeva sama po sebi v zelo majhni koncentraciji ni škodljiva in ob normalnem poteku dušičnega cikla izgine sama od sebe po določenem času. Opazuj pa prebivalce in njihovo obnašanje, sploh če si jih naselil prekmalu. Pazi tudi pri hranjenju. Svetujem tudi meritev amonijaka, nitritov in nitrata, da se prepričaš v kakšni fazi je dušični cikel, preventivno pa lahko dodaš bakterije, ki bodo še dodatno pomagale k vzpodbuditvi le tega.

Big foot
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a Big foot » 25 Feb 2018, 21:43

Imam en bolj estetski problem.... namreč v akvariju mi plavajo drobni izgleda kot prašni delci. Vode ne dodajam iz pipe ampak RO voda 2/3 in 1/3 navadna voda. Ko preverim vodo je kristalno čista. Pri menjavi vode uporabljam čistilni zvon, menjam cca 20% vode na teden, pa je isto. Od filtracije imam eheima tistega ta ogromnega, nanj pripet še mehanski predfilter. Za gladino pa uporabljam skimer. Parametri vode so v nulo... pač diskus akvarij z rastlinami, se pravi kh4, gh6, ph 6.8, no3 15, po4 0,5, co2 20.... kakih težav z algami oz karkoli nimam, edino tile delčki me malo jezijo. Kaj lahko še naredim da bi se tega znebil?

nejc89

OdgovorNapisal/-a nejc89 » 25 Feb 2018, 22:03

No koncno le en diskusar.... hja... nevem...naj ti povem da se to tudi meni dogaja... sicer se je stanje malo izboljsalo ko sem odstranil vecjo kolicino rastlin katere se niso hotele prijet v nov pesek...tako da vecjih 'smeti' zdaj nimam vec. Se vedno pa je prisoten ta tako imenovan prah v vodi... jaz sem ugasnil eno prednjo led cev in zadeva ni vec tako moteca.... lp nejc

Big foot
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a Big foot » 26 Feb 2018, 17:44

Možna rešitev... opazil sem da mi en tip suhe hrane tako "nagravžno" razpada da smeti akvarij. Ko futram ribe z živo hrano je voda kristalno čista.

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost