Maščoba na gladini vode - proteinski film

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

Re: Maščoba na gladini vode - proteinski film

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 01 Dec 2010, 21:17

Vzrok proteinskega filma na vodi pri meni je dodajanja co2 s pomočjo plastenke.
Sicer ne vem zakaj, ker imam 2 flaši, ampak ga par dni nisem dodajal, in film je izginil, zdaj pa spet vse polno te nesnage... :evil1:

Lp, C

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 02 Dec 2010, 12:18

Mislim da ni kvas vsega kriv...pri meni se je tudi pojavilo ko sem začel uporabljat DIY varianto, a se je nadaljevalo tudi z jeklenko...in še dandanes me matra.Mogoče pa ima kakšno vlogo co2, ne glede na kvas ali jeklenko :?

Če samo gladino ''posnameš'' s kakšnim kozarcem, se ti nabere skoraj taka skorja, bele barve?

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 03 Dec 2010, 18:24

Ja.

Lp, C

Uporabniški avatar
AquaMan
Kraj: Okolica Maribora

OdgovorNapisal/-a AquaMan » 25 Jun 2011, 13:17

Hej.

Pred dnevi se mi je naredil ta film na gladini pri zlatkah. Glede vzrokov se mi ne da ravno razmišljat. V glavnem sem posnel, da bo morda v pomoč kakšnemu novincu, ki še ne ve kako sploh zgleda proteinski film.

--->KLIK, KLik, klik
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)

Blisk
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blisk » 25 Jun 2011, 15:05

Odkar sem zamenjal žarnico, zmanjšal čas osvetlitve in fotram ribe 1x na dan. Ni več proteinskega filma in alge crkujejo....

denis

OdgovorNapisal/-a denis » 01 Dec 2011, 15:38

pozdravljeni
meni se je v 6l akvariju naredila takšna sluz,akvarij ciklam 4 dni bres filtra,za osvetlitev imam pisalno lučko
ribic v tem akvariju nebo razen če na celem svetu obstajajo kakšne ribice ki bi lahko bile v tako majhnem akvariju :?
in kako bi to lahko odstranil,rabim posebno razlago da bom dojel kako ker to delam prvič in nimam veliko iskušen z tako majhnimi akvariji in to sluzjo
lp.

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 01 Dec 2011, 15:43

Res si ne predstavljam ciklanja brez filtra oz vsaj črpalke :8-:
Ti imaš zdaj malo mlakužico...

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 01 Dec 2011, 16:01

Brez kroženja vode in vsaj zmernega valovanja gladine se ti bo v vsakem primeru naredil proteinski filter. Pojavile se bodo tudi cianobakterije in vrsto drugih težav. Skratka, kaj sploh misliš početi s temi šestimi litri vode?
In ne, rib za v 6 litrov res na celem širnem svetu ni ;) . Če si se že odločil za majhen akvarij, ti priporočam kaj v tem KLIK smislu. Ali pa vsaj tega KLIK.
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

denis

OdgovorNapisal/-a denis » 02 Dec 2011, 13:01

hvala
ta akvarij sem mislil imeti kot gojilnico za rastline
lp

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 02 Dec 2011, 19:16

Brez črpalke, ki bo skrbela za kroženje vode, ne bo šlo.
Rastline so žive in imajo zato tudi svoje zahteve, veš. Svetloba, toplota, hrana...
LP, Matija

Uporabniški avatar
lyteo
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lyteo » 01 Jul 2013, 17:58

Lep pozdrav!

Zanima me, če je še kdo iz Maribora, in če se mu je v zadnjem času začel delat ta proteinski film na akvarijih? Razmišljam v smeri, da se je morda v vodi kej spremenilo...imam namreč dva akvarija, en 15l (samo rastline), drugi 54 litrski, rastline in ribe. Najprej me je zmotlo to, da se je na 15 litrskem pojavil ta fiter, zadevo sem rešil tak, da se povečal gibanje gladine (nabavil HOB filter), nastavil malo večji pretok, in je to to. Če pretok zmanjšam, se ta film spet pojavi. Pojavljati pa se mi je začel tudi na večjem akvariju, kjer filtra nisem zasledil v preteklem letu in pol, ob vseh možnih kombinacijah (T8, T5 luči, HOB filter, zdaj EHEIM zunanji). Zdaj sem v akvarij dodal še CO2 (jeklenka) plus namontiral nazaj T5 luči, pa se mi je film začel pojavljat. Sicer dvomim, da je to ravno zaradi tega, ker sem film zaznaval že tudi pretekle dni, ko še CO2 ni bilo, in so bile na akvariju še T8 luči.

Kako ste se tega znebili tisti, ki imate tudi CO2 v akvariju? Zračni mehurčki iz kamenčka plus povečan dovod CO2? Ker nekega protein skimerja nebi ravno dajal v akvarij, not bi raje imel čim manj opreme. Je kdo modificiral iztočno cev od filtra (imam eheim ecco pro, filter za do 200 L akvarije), da je povečal burkanje gladine? Zanimajo me predvsem mnenja teh, ki dodajajo v akvarij tudi CO2.

Hvala ;)

AndrejL

OdgovorNapisal/-a AndrejL » 01 Jul 2013, 18:23

Jaz imam sicer skimmer in deluje perfektno, a če res ne želiš dodatne opreme, katera bi vizualno kvarila izgled akvarija lahko rešiš problem tako, kot sem ga sam v manjšem bolj low tech akvariju. Vsak dan, preden se luči v akvariju prižgejo, imam na timer prižgane zračne mehurčke za 30-60min, ko luči v akvariju ugasnejo, se ponovno prižgejo mehurčki za 30-60min. Odkar uporabljam to tehniko proteinskega filtra nimam več. Če bi imel zračne mehurčke prižgane non-stop bi izničil co2 dodajanje. Mislim da bi moral co2 drastično povečati da bi to kompenziral, kar pa spet lahko škoduje organizmom. Pač moje mnenje, Lp.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."

Albert Einstein

Uporabniški avatar
lyteo
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lyteo » 05 Jul 2013, 16:27

Odlična ideja, bom sprobal :) mehurčke sem pred kratkim pobral ven, pa bom očitno montiral nazaj :D ne moreš verjet, mi je snelo cevko s protipovratnega ventila (mehurčki) pa mi je steklo vse na napajalnik :D hvalabogu, da sem ravno rihtal akvarij, da mi je uspelo rešit tik pred katastrofo :D

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost