bradata agama

Moderator: Ekipa Aquanubis

ursula

bradata agama

OdgovorNapisal/-a ursula » 05 Jan 2016, 13:08

Pozdravljeni,

rabila bi strokovno pomoč,vendar ne vem kam se obrniti,pa sem se odločila,da pišem tudi vam..
Dobili smo novega člana družine in sicer 2 leti in pol staro agamo, ki je sedaj z nami že 12 dni.
Agama večinoma spi v svoji votlini, enkrat na dan jo zbudimo..najbrž hibernira/bromira?
Vsak dan ji ponudimo enega črička in zelenjavo in moram reči,da kar pridno je..
Dajemo ji tudi vitamine in kalcij.
Problem je v tem,ker do danes še ni kakala..
Vprašala sem bivše lastnike in pravijo, da enkrat na teden opravi svojo potrebo, če ne večkrat in da je zimsko spanje normalno.
Bojim se, da je nekaj narobe..šok ob preselitvi??
Kako ji pomagati?

Hvala za pomoč.
lp

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: bradata agama

OdgovorNapisal/-a ICs » 05 Jan 2016, 15:36

Pozdravljena!
Sicer je tale forum primarno vezan na akvaristiko, morda pa se vseeno najde kdo, ki ti lahko pomaga. Medtem pa si lahko ogledaš tole stran:

Teraristika

in pokličeš na navedeno številko. Če je zadeva še aktivna, ti bodo tam najbolje pomagali.

Če ti je kaj blizu hrvaški jezik, pa lahko povprašaš še na tem forumu.

girly

OdgovorNapisal/-a girly » 09 Jan 2016, 19:15

Poskusi pri društvu Bioexo. So pravi strokovnjaki za takšne živali. Mislim, da sem nazadnje videla tudi, da imajo bradato agamo. Fb stran Bioexo

Ali pa kar direktno dr. Golobu. Strokovnjak za eksotične živali. Meni je večkrat pomagal. Stran dr. Goloba

HondaEP3
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 09 Jan 2016, 21:26

Kolikor vem ni to nic narobe pri kacah je podobno! Pri meni doma se ni podelala ze 3tedne in zdaj ob levitvi naredila cel kup da ne bom reku česa ;) tako da ne rabiš ni skrbeti.

Pa še malo offtopic iščem že nekaj časa desert horned lizard samico, pa ne vem na koga se nej obrnem. Pri temu ki sem kupil kačo sem se pozanimal in mi je napisu da stane 300eur :hmm jaz sem samca kupil za 50 eur :)
Moj akvarij 180l
Moj akvarij 54l
Življenje brez živali bi bilo prazno.

Tadi_Ultra

OdgovorNapisal/-a Tadi_Ultra » 02 Apr 2016, 14:26

Moja agama je stara 2 leti in je odkar je moja druga agama poginila nehala jesti solato. Vem da pisem pod ODGOVORI vendar bi kdo znal povedati kaj naj, naj ji sekar dajem cricke ali pocakam da bo lacen in bo zaceu jesti solato

Tay

OdgovorNapisal/-a Tay » 09 Jun 2016, 15:10

Pozdravljena,
Če vse drugo je normalno in uravnoteženo meslim da ne bo problema.

Uporabniški avatar
ThaG
Kraj: Piran, Koper, Obala

OdgovorNapisal/-a ThaG » 13 Jun 2016, 07:46

Tukaj je za poudarit, da brez primerne osvetljave, se njihov metabolizem ne "zažene" pravilno, zato je potrebno vedno poskrbeti za dovoljšno uva in uvb svetlobo. Hkrati ne smemo pozabiti, da neonke imajo življensko dobo nekje 8 do 10 mesecev, po tej dobi še vedno svetijo a ne oddajajo prvih žarkov.
Velikokrat je v svetlobi težava ki vodi do prehranskih motenj, lahko je tudi "prešvoh" grelna točka. Pozorni pa moramo tudi biti kakšno podlago uporabljamo in ali jo kuščar med prebavo poje', saj mu lahko tuda ta škodi
LP
Arian

PAJČOLANKA621

OdgovorNapisal/-a PAJČOLANKA621 » 27 Feb 2018, 20:54

Živjo,
vem da furum ni več aktiven a me zanima ali je treba vodo, ki jo damo agami za piti
destilirana ali je navadna voda iz pipe primerna?
hvala, LP..

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost