Bela sluz!

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
DISKUS RoManijA
Kraj: Slov. Bistrica
Kontakt:

Re: Bela sluz!

OdgovorNapisal/-a DISKUS RoManijA » 15 Nov 2009, 19:01

Lepo pozdravljen

Nobene dileme in nič strahu. Čas bo naredil svoje. Lahko mirne duše pustiš vse čisto pri miru in čakaš. Če se dviguje amonij se bodo v nekem trenutku dvignili tudi nitriti, vendar če bodo kolonije bakterij že dovolj močne jih bodo sproti predelale v nitrat, tako da mogoče nitrita niti ne boš "ujel" s testom. Lahko da se bo bela sluz še pojavila, vendar v nekem trenutko ko jo boš očistil ali pa tudi ne bo izginila oz. se ne bo več pojavila.

Nič hudega če si korenino opral z vročo vodo. Ok, šlo je nekaj bakterij ampak ne bo večje škode.

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 15 Nov 2009, 19:06

Še enkrat hvala.
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

josi
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a josi » 16 Nov 2009, 07:28

Če te zelo moti jo lahko odstranjuješ sproti (ni pa nujno) ali pa na koncu ciklanja, ko boš itak izvedel tretjinsko menjavo vode in delno čiščenje pred naselitvijo rib.

Kako pa se izvede delno čiščenje akvarija pred naselitvijo dela rib po ciklanju.
Ali lahko takrat tudi zamenjam tretino vode, očistim stekla in kaj je še potrebno storiti.
Tudi meni se je namreč po tednu po ciklanju pojavila bela sluz, kamenje rahlo zeleni, z listov rastlin pa se vijejo taka laskasta vlakna. Ali so to alge?

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 16 Nov 2009, 10:00

Jaz sem sicer popolni začetnik, a ti lahko po vsem do sedaj prebranem na tem forumu, rečem da imaš alge.
Kje imaš pa sluz?
Na korenini, ali kje drugje?
Jaz jo imam samo na eni korenini.
Have a nice day, Tomas

josi
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a josi » 16 Nov 2009, 10:19

Popolnoma varjamem da so alge, me pa zanima, kaj storiti, da se tega znebim?

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 16 Nov 2009, 15:25

Tudi jaz imam alge po nekaterih rastlinah, a se po nasvetu izkušenejših akvaristov ne obremenjujem s tem.
Če bodo po kakšnih dveh ali treh mesecih od postavitve še vedno prisotne, bom pa začel razmišljati o tem, kako jih odpraviti.
Have a nice day, Tomas

MK

Bela sluz!

OdgovorNapisal/-a MK » 01 Dec 2009, 21:27

Živjo!

Imam cca. 20-25 l akvarij, ki je do pred mesecem in še malo deloval brezhibno. Sedaj pa se je začela nabirati bela, smrdljiva sluz, voda je motna in smrdi. Zamenjal sem filter, dokupil Nutrafin Aqua plus water conditioner in Nutrifin biological aquarium supplement cycle, ker so mi tako svetovali v City Parku. Že prej pa sem za to sluz v trgovini v Trnovem dobil Tetra Aqua Crystal Water, ki pa mi nepomaga nič. Že od samega začetka pa uporabljam Aquatan sredstvo za pripravo vode. Vse skupaj zaenkrat zaman. Na forumu berem, da so to nekake bakterije, ki naj se jih pusti pri miru, ampak voda zelo smrdi in tudi filter se zamaši in po 3 dneh nedela več.
Nevem več kaj naj naredim, nihče v trgovinah še ni slišal za takšno stvar in mi tudi neznajo ali nočejo pomagati.
Ali je to mogoče tudi zaradi hrane ( Sera-Goldy Oral, granulated growth food )?
Prosim kogarkoli za odgovor.

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 01 Dec 2009, 21:45

Kolikšna je pa poselitev v akvariju?

Lp, C

Uporabniški avatar
Torq
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Torq » 01 Dec 2009, 21:45

MK napisal/-a:Živjo!

Imam cca. 20-25 l akvarij, ki je do pred mesecem in še malo deloval brezhibno. Sedaj pa se je začela nabirati bela, smrdljiva sluz, voda je motna in smrdi. Zamenjal sem filter, dokupil Nutrafin Aqua plus water conditioner in Nutrifin biological aquarium supplement cycle, ker so mi tako svetovali v City Parku. Že prej pa sem za to sluz v trgovini v Trnovem dobil Tetra Aqua Crystal Water, ki pa mi nepomaga nič. Že od samega začetka pa uporabljam Aquatan sredstvo za pripravo vode. Vse skupaj zaenkrat zaman. Na forumu berem, da so to nekake bakterije, ki naj se jih pusti pri miru, ampak voda zelo smrdi in tudi filter se zamaši in po 3 dneh nedela več.
Nevem več kaj naj naredim, nihče v trgovinah še ni slišal za takšno stvar in mi tudi neznajo ali nočejo pomagati.
Ali je to mogoče tudi zaradi hrane ( Sera-Goldy Oral, granulated growth food )?
Prosim kogarkoli za odgovor.

Pozdravljen!

Nisi napisal, kakšne ribe imaš in koliko teh rib je akvariju, kakšen filter imaš...
Bela smrdljiva snov ne nakazuje na nič dobrega. Ponavadi so take in podobne težave pojavijo v času vtekanja akvarija ali pa zaradi premalo zmogljivega filtra oziroma nepravilnega ravnanja z njim. To, da si filter zamenjal je prva izmed napak, ki si jih verjetno storil- filter potrebuje čas, da se v njem naselijo koristne bakterije(ciklanje).
Prvi ukrep, ki ga lahko storiš je ta, da za nekaj časa prekineš s hranjenjem rib. Če je voda res umazana in zaudarja jo lahko polovico zamenjaš z postano vodo- še prej posesaj čimveč sluzi, ker z gnitjem obremenjuje sistem.

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 02 Dec 2009, 00:53

V tem primeru gre zagotovo za preobremenjen oz. premalo zmogljiv filter, še bolj pa za premajhen akvarij za prebivalce, katere imaš (ime hrane izdaja, da gre za zlate ribice). To, da voda smrdi, pomeni, da je v vodi prisoten amonijak. Ta je zelo strupen za ribe, zato ukrepaj hitro. Par dni zapored polovične menjave vode, da vsaj vodo spraviš na vzdržni nivo. Dolgoročno ti pa ne uide nakup veliko večjega akvarija, izdelava ribnika ali oddaja rib nekomu, ki jim lahko ponudi primerne pogoje (pogina rib nalašč ne omenjam, saj vedno upam, da lastniki ne bodo izbrali te možnosti).
Načeloma sem sicer precej toleranten do zlatk v akvarijih, a 20l je pa vseeno veliko pod minimumom...
LP, Matija

MK

Bela sluz!

OdgovorNapisal/-a MK » 02 Dec 2009, 19:01

Živjo!

Hvala za hiter odgovor. Sem prepozno videl, da nekaj stvari nisem napisal.
V akvariju sta dve zlati ribi in dva čistilca. Kot sem napisal nisem imel do predkratkim nobenih težav z filtrom, skrbelo me je ker se je filter že po 2,3 dneh začel mašiti in ni več deloval, zato sem kupil novega ( ki naj bi bil primeren za do 70 l akvarij, ampak kot kaže to ni res ). Ribe so pri meni že 3 leta in jim ni nič hudega, zato me toliko bolj skrbi zanjih in bi jim rad omogočil nadaljnje življenje v čisti in bistri vodi.

Lp

Uporabniški avatar
Fevz
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Fevz » 03 Dec 2009, 09:09

Ribice so verjetno v teh treh letih precej zrasle in s tem tudi preobremenile filter. Posledica tega je porast amonijaka in sesutje akvarijskega filtra. Priporočam ti, da narediš tako kot je rekel moto sicer se za tvoje ribice ne bo dobro končalo ::)

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 26 Dec 2009, 16:49

Prosim za pomoc...pred dnevi sem zastartal novi zunanji filter tetraex,ker je filter zelo mocan imam pipico za dovod vode malo priprto,vceraj me ni bilo doma in ko sem zdajle prisel sem pipico malo bolj odpru ker se mi je zdelo da se je malo zmanjsal pritok,in kar naenkrat iz cevi prihromi nekaksni flakoti-sluzi je pa popolnoma bele barve pa se kar veliki kosi so kot nekaksne usedline-vem da se to naredi pri vrtni cevi za vodo ko jo ne uporabljas nekaj casa,prosim pomagajte mi kaj je to in zdaj je ze nekaj vzel nazaj filter nekaj pa se jo je obesilo na rastlinje in pesek.Hvala za pomoc.Borut
Borut

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 26 Dec 2009, 17:01

V času ciklanja ni bela sluz nič posebnega... Samo brez panike in normalno ciklaj do konca. ;-)
LP, Matija

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 26 Dec 2009, 17:11

uffff super-a ni to od tega ker imam na polovico zaprto pipco dotoka?ker dokler nisem odpru do konca ni prihajalo iz filtra da sluz???
Borut

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost