Bela sluz!

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

Re: Bela sluz!

OdgovorNapisal/-a moto » 26 Dec 2009, 17:20

Sluz se je pač naredila v ceveh in ko si povečal pretok, jo je odtrgalo od sten cevi in jo odneslo naprej...
LP, Matija

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 26 Dec 2009, 17:33

aha hvala ti moto,sory vec sem zacetnik in sem takoj prestrasen ce je kaj ne obicajnega v aq.
Borut

Ordesa

OdgovorNapisal/-a Ordesa » 04 Mar 2010, 21:24

Tudi meni se je na korenini naredila bela sluz... Voda pa je porumenela...
Ali je to tudi običajno ali bi bilo priporočljivo vodo zamenjati?

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 05 Mar 2010, 08:24

Pri novi korenini je to kar običajen pojav. Zaradi tega vode ni treba menjati, saj ni škodljivo. Sluz čez čas sama od sebe izgine, obarvanost vode se pa zmanjšuje z vsako redno menjavo.
LP, Matija

Aleksander
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Aleksander » 20 Mar 2010, 17:26

Tudi pri meni se je na eni od dveh korenin napravila sluz. Korenino sem pustil dokler sluz ni začela odstopati, potem pa sem korenino opral pod tekočo vodo in jo vrnil v akvarij. Sluzi potem ni bilo več.

LP

Aleksander

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 20 Mar 2010, 19:35

Aleksander napisal/-a:Tudi pri meni se je na eni od dveh korenin napravila sluz. Korenino sem pustil dokler sluz ni začela odstopati, potem pa sem korenino opral pod tekočo vodo in jo vrnil v akvarij. Sluzi potem ni bilo več.

LP

Aleksander

Korenine ni treba jemati ven, saj sluz izgine sama.

Lp, C

Aleksander
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Aleksander » 24 Mar 2010, 09:33

To drži, da sluz izgine sama, je pa (vsaj zame) precej neokusno za pogledat. Zato sem sluz odstranil.

LP

Uporabniški avatar
vulkanizer

OdgovorNapisal/-a vulkanizer » 09 Apr 2010, 18:48

Pozdravljeni vsi skupaj. Sem aqarist začetnik in sem pred par dnevi postavil svoj prvi 54L akvarij. Pred tem sem malo prebiral forume o tej tematiki tako, da sem že imel neko predstavo kako naj pripravim akvarij. Da skrajšam, pesek sem opral, korenino kupljeno v trgovini najprej namakal, prekuhal pa spet namakal, posadil nekaj rastlin, ki sem jih delno kupil ali dobil, dodal Nutrafin Aquaplus, Nutrafin cycle, Tropical Plant nutrition gnojilo ( na dnu imam samo pesek in nobene podlage), ter postavil vse skupaj v ciklanje. Po enem dnevu se mi je skalila voda ( postala je motna ), drugi dan sem nadeljeval z dodajanjem Nutrafin cycle po navodilu. Tretji dan se je voda začela čistiti na korenini pa se je začela nabirati bela prozorna sluz, katere je vsebovala nekaj zračnih mehurčkov. Po prebiranju foruma sem se najbolj strinjal s prispevkom - Alix dne 28 maj 2007, 13:46 v tej niti, da je to posledica predoziranja biološkega pripravka ( res sem ga zaokrožil navzgor na 5 ml :) ). Tretji dan nisem več dodal Cycla ampak Nutrafin Biological water clarifier ( tokrat sem po navodilih zaokrožil navzdol :) ). Voda se je popolnoma zbistrila ostala pa je sluz- oziroma se je celo malo povečala.

197-mala.jpg
Debela plast sluzi na korenini.

Pa še vprašanje. Zanima me ali naj dodam še tretjo - zadnjo priporočeno količino Nutrafin Cycla? Ali se bo sluz še povečevala ali pa bo po določenem času sama izginila? Moram nujno še kaj ukrepat?
Zelo vesel bom vsakega mnenja ter priporočila.
Lp.

AlmirSani

OdgovorNapisal/-a AlmirSani » 09 Apr 2010, 19:39

Sluzi se boš najbolj znebil če ne boš NIČESAR več dodajal...Če si v filter nalil Serin Biostart oziroma katere druge mikro bakterije za zagon akvarija,samo imej osvetljen akvarij max 5-6 ur,in čez par dni bo sama razpadla...Ne vem če imaš pripravljen akvarij za naselitev ker nisem prebiral prejšnjih niti,vendar ti bojo platiji,in mečki z apetitom pojedle tole sluz...Sam sem postavil na novo akvarij pred približno 10-imi dnevi in kot praviš sem prebiral omenjeno temo in nisem pretiravu s pripravki.Rajši sem v podlago natrosil Sera Florena tablete in zdaj imam že naseljen akvarij in vse deluje brezhibno.Seveda kvaliteten filtrirni material in filter pripomorejo k hitrejši vzpostavitvi zdravega akvarija.

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 09 Apr 2010, 20:20

AlmirSani napisal/-a:Sluzi se boš najbolj znebil če ne boš NIČESAR več dodajal...Če si v filter nalil Serin Biostart oziroma katere druge mikro bakterije za zagon akvarija,samo imej osvetljen akvarij max 5-6 ur,in čez par dni bo sama razpadla...Ne vem če imaš pripravljen akvarij za naselitev ker nisem prebiral prejšnjih niti,vendar ti bojo platiji,in mečki z apetitom pojedle tole sluz...Sam sem postavil na novo akvarij pred približno 10-imi dnevi in kot praviš sem prebiral omenjeno temo in nisem pretiravu s pripravki.Rajši sem v podlago natrosil Sera Florena tablete in zdaj imam že naseljen akvarij in vse deluje brezhibno.Seveda kvaliteten filtrirni material in filter pripomorejo k hitrejši vzpostavitvi zdravega akvarija.

Po 10 dneh akvarij še ni sciklan ::)

Sluz bo sama izginila, ti pripravki so, ali jih pa ni, akvarij se bo prav tako sciklal.

Lp, C

AlmirSani

OdgovorNapisal/-a AlmirSani » 09 Apr 2010, 20:29

Po 10 dneh akvarij še ni sciklan ::)

V redu če ti tako praviš,vsak ima svoje mnenje...Eni ga ciklajo mesec dni,eni teden jst sm ga 10dni pa so parametri čist primerni za naselitev...Ribe že par dni lepo plavajo in zaenkrat ni nekih posebnosti...Vse je odvisno od filtera in kako pripraviš vodo pa kaki si parametri vode.Če pa nafilaš akvarij z vodo iz jezera,verjemi da po 10-ih dneh je voda idealna za naselitev :lol:

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 09 Apr 2010, 20:58

AlmirSani napisal/-a:Po 10 dneh akvarij še ni sciklan ::)

V redu če ti tako praviš,vsak ima svoje mnenje...Eni ga ciklajo mesec dni,eni teden jst sm ga 10dni pa so parametri čist primerni za naselitev...Ribe že par dni lepo plavajo in zaenkrat ni nekih posebnosti...Vse je odvisno od filtera in kako pripraviš vodo pa kaki si parametri vode.Če pa nafilaš akvarij z vodo iz jezera,verjemi da po 10-ih dneh je voda idealna za naselitev :lol:

Hehe, sciklan mora biti filtrirni material, seveda pa k temu pripomore tudi sciklana voda iz že utečenega akvarija.
Poročaj o morebitnem poginu.

Lp, C

Uporabniški avatar
vulkanizer

OdgovorNapisal/-a vulkanizer » 09 Apr 2010, 21:09

Akvarij ciklam šele četrti dan. Rib ( predvidoma Gupije ) nameravam dat v akvarij čez 14 dni. V vodo sem 2x dodal biološki pripravek Cycle ( koristne bakterije ) in ničesar v notranji filter. Ta je bil v kompletu z akvarijem in v njem je samo filter iz malo bolj grobe gobice. Po navodilu bi moral dodati še tretjo količino pripravka. Zdaj pa zaradi te sluzi ne upam ravno :? .Občutek imam, da se sluz na korenini še povečuje. Kako pa naj obdržim rastline, da ne bodo propadle? Je potrebno že na začetku dodajat CO2?

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 09 Apr 2010, 21:17

vulkanizer napisal/-a:Akvarij ciklam šele četrti dan. Rib ( predvidoma Gupije ) nameravam dat v akvarij čez 14 dni. V vodo sem 2x dodal biološki pripravek Cycle ( koristne bakterije ) in ničesar v notranji filter. Ta je bil v kompletu z akvarijem in v njem je samo filter iz malo bolj grobe gobice. Po navodilu bi moral dodati še tretjo količino pripravka. Zdaj pa zaradi te sluzi ne upam ravno :? .Občutek imam, da se sluz na korenini še povečuje. Kako pa naj obdržim rastline, da ne bodo propadle? Je potrebno že na začetku dodajat CO2?

Kako velik aq imaš?
Kot sem že povedal, 14 dni za sciklan aq ni dovolj. Zakaj ne bi počakal 1 mesec, pomeril vodo in tako brez skrbi dal noter ribe, kot pa da ti bodo ( najverjetneje) poginjale itd.?
Priporoča se, da se med ciklanjem ne dodaja rastlin in da je akvarij med ciklanjem ( 1 mesec) v temi.
In zdaj, ko imaš rastline, je najbolje, da začneš dodajati co2, saj tako hraniš rstline in "ubijaš" alge.

Lp; C

Uporabniški avatar
vulkanizer

OdgovorNapisal/-a vulkanizer » 11 Apr 2010, 18:49

Akvarij je velik 54 l. Kako velik akvarij ter kompletno situacijo sem opisal par postov navzgor, tudi sliko sem dodal in par vprašanj. Sedaj me strašiš, da mi bodo ribe, če jih dam v akvarij prej kot v mescu dni najverjetneje pocrkale :? . Kaj to pomeni, da v trgovinah prodajajo "mačka v žaklju" s temi pripravki za vodo za zagon akvarija?
Med drugim bela sluz na korenini se mi je samo še povečala.... :8-: Sedaj dodajam prvi dan tudi CO2.

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta