sera Aquatan Blackwater

Moderator: Ekipa Aquanubis

xfirestorm
Kraj: Gornja Radgona
Kontakt:

sera Aquatan Blackwater

OdgovorNapisal/-a xfirestorm » 23 Apr 2009, 08:41

Najprej vsem skupaj lep pozdrav :)

Pred nekaj dnevi sem dobil od brata njegov stari akvarij z vso opremo, zato sem ga sčistil, nabavil kamen in pesek, dekoracijo, rastline in ga napolnil z vodo. Prodajalec mi je zraven priporočal še 3 tekočine in sicer, sera Aquatan, sera Aquatan Blackwater in tretjo katerega imena ne vem, v glavnem gre za neke biološke stvari, tega pa nisem vzel ker brat trdi da mi je on to pred predajo vstavil v filter in da preden bom filter očistil naj kupim te vstavke za filter in to vstavljam raje naprej v filter.

Za sera Aquatan vem da doziram takrat ko menjam vodo, selim ribice itd. In tako sem tudi storil, ko sem nalil vodo sem doziral sera Aquatan in potem čez par dni ko se je voda ščistila sem naselil ribice in ponovno doziral sera Aquatan.
Nimam pa pojma kako pogosto moram dozirati sera Aquatan Blackwater? Sicer voda še je vedno temačna in bistra. Danes je ca. teden dni od prvega doziranja.

Lep pozdrav

janip
Kraj: Žiri

Re: sera Aquatan Blackwater

OdgovorNapisal/-a janip » 23 Apr 2009, 08:50

Poglej navodila. Ponavadi piše kako pogosto dodajaš to tekočino ..... Izboljša vodo za ribe in jo naredi mehko in rahlo kislo. Prav tako zavira razvoj nezaželenih bakterij, plesni in alg. Pripravek vsebuje naravne šotne izvlečke, mikroelemente, vitamine in huminske kisline. To je stara varianta morene. Če sem bil prav navajen morene se tudi ta preparat dodaja v vodo ob menjavi vode oziroma na določene časovne intervale...

xfirestorm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a xfirestorm » 23 Apr 2009, 08:52

Saj to je ravno, na flaški nič ne piše kako pogosto se naj dodaja. na sera Aquatan lepo piše ob menjavi vode, selitvi rib,...na Blackwater pa nič ne piše, zato tudi sprašujem.

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 23 Apr 2009, 09:00

Citiram iz navodil za moreno:
"SI Navodilo za uporabo sera morena
• Šotni ekstrakt za tropske ribe. Sera morena vsebuje naravne šotne izvlečke, mikroelemente, vitamine in huminske kisline. Je idealno sredstvo za pripravo vode za vse vrste rib, ki se dobro počutijo v mehki vodi. Skupaj s pripravkom sera aqutan pripravi sera morena v vodi razmere, ki so podobne tropskim. Za takšno okolje vam bodo ribe hvaležne in vam bodo to pokazale z naravno bleščečimi barvami. Hkrati naredi sera morena vodo rastlinam prijaznejšo.
Uporaba: V na novo urejenem akvariju: dodajte 5 ml na 10 litrov vode. Pri vsakem menjanju vode dodajte najmanj vsaka dva tedna 5 ml na 20 litrov vode. Če je trdota vode večja od 13 °dH doziranje povečajte na 8 ml za 20 litrov vode. Potem ko ste stekleničko odprli, jo hranite na temnem in hladnem mestu. Hraniti izven dosega otrok in domačih živali! Kakovostne proizvode sera lahko nabavite v specializiranih trgovinah, kjer vam bodo tudi svetovali."

xfirestorm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a xfirestorm » 23 Apr 2009, 09:01

Najlepša ti hvala!

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 23 Apr 2009, 09:11

Dobrodošel na forumu :)

Najprej te moram okarati, ker akvarija nisi ciklal. To je namreč zelo pomembna stvar pri postavitvi novega akvarija (ponovna postavitev rabljenega akvarija je povsem isto, da ne bo kakega dvoma), saj se morajo razviti bakterije, ki potem skrbijo za biološko filtracijo vode.

Sera Aquatan je sredstvo za pripravo vode, ki zmanjšuje stres pri ribah, veže nase težke kovine, odstranjuje klor itd. Skratka, Aquatan naredi vodovodno vodo prijaznejšo ribicam. Dozira se ga v pripravljeno vodo za menjavo (upam da veš, da se v akvarij ne toči vode direktno iz pipe).

Sera Aquatan Blackwater je v bistvu bivši Sera Morena. Namenjen je za mehkovodne ribe, saj vodi doda huminske kisline in podobno. Nikakor to sredstvo ni primerno za živorodke ali podobne ribe, ki živijo v trši in bazični vodi.
Način doziranja je opisan na plastenki (za Moreno vem, da naj bi se jo dodajalo prav tako ob menjavi vode, verjetno za Blackwater velja enako).

Kakšne vstavke za filter imaš v mislih? Imajo kakšno ime? Vsekakor bi ti priporočal uporabo kakega pripravka s koristnimi bakterijami (Sera Nitrivec, Nutrafin Cycle...), saj pomagajo pri vzpostavitvi biološke filtracije.

Janip me je prehitel, a bolje napisati dvakrat, kakor nikoli... :wide:
LP, Matija

patty910
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a patty910 » 23 Apr 2009, 09:21

Blackwater aquatan (prepisano iz flaške)

Sredsvo za pripravo vode za sladkovodne akvarije, za dobro počutje rib, kozic in rakov. Pripravi vodovodno vodo na takšen način, da postane temna, bistra in za ribe primerna sladka voda, ki je podobna vodi v tropskih krajih.
Pravilno pripravljen življenski prostor v vodi da intenzivnim ribam barve in omogoči njihovo naravno vedenje. Trenutno veže težke kovine. Ne vpliva na spremembo ph vrednosti. Zaradi zmanjšane svetlobe se zmanjša tudi rast alg. Temna obarvanost vode je dolgotrajna. Je posebno učinkovito sredstvo, zato ga uporabite le majhno količino.
Navodilo za uporabo: 1 pokrovček pripravka sera blackwater aquatan do konca zunanje zareze (10 ml) na 50 litrov akvarijske vode. Kratkotrajna motnost vode je zaželjena in kaže na to, da proizvod učinkuje. Po nekaj urah motnost izgine in voda postane temna in bistra.

Evo, to je to.

Lp Pa3cija

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 23 Apr 2009, 09:36

No, xfirestorm, pa si rekel da na flaški nič ne piše :? . Kaj nam Pa3cija pere možgane ^-^ ... :lol: ... Važno da se je razjasnilo. Pa smo spet nekaj novega izvedeli.

xfirestorm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a xfirestorm » 23 Apr 2009, 10:41

Ja saj piše koliko(količinsko) in za kaj se uporablja, ne piše pa nikjer na koliko časa bi se naj dodajalo. Razen če sem slep, potem mi prosim povejte da grem k okolistu. :)

@moto: nimam pojma kaj sploh pomeni ciklati akvarij :P Če je to to da akvarij stoji brez rib ampak z vso ostalo opremo(filter, grelec,...) in dodatki(kamen, rastline, okraski,...) in laufa tako par dni da se akvarij sčisti, potem to sem naredil. Sem ga pustil tako stati 6 ali 7 dni ne vem zdaj točno. V glavnem voda je po par dneh postala nenormalno motna, ak da se niti ni videla slika v ozadju in naslednje jutro je bila čista kot solza. Če pa to ni to, pa me prosim pouči kaj je ciklanje akvarija :)

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 23 Apr 2009, 10:55

Aquatan Blackwater se dodaja stalno.
xfirestorm napisal/-a:@moto: nimam pojma kaj sploh pomeni ciklati akvarij :P

Priporočam v branje -> KLIK.
LP, Matija

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 23 Apr 2009, 11:07

xfirestorm napisal/-a:Ja saj piše koliko(količinsko) in za kaj se uporablja, ne piše pa nikjer na koliko časa bi se naj dodajalo. Razen če sem slep, potem mi prosim povejte da grem k okolistu. :)
:happycry:

Ja saj imaš prav. Pa vseeno, to je ponavadi ob menjavi vode... Veliko ne boš zgrešil s temi preparati, če zgrešiš kaki par dni :D

Uporabniški avatar
Cyberddp

OdgovorNapisal/-a Cyberddp » 23 Apr 2009, 11:27

Preparat bi odsvetoval če imaš občutlive ribe! Je za en K** v tej meri, saj če predoziraš lahko ribam samo škoduje. Predlagam raje nek sod s šoto, mogoče bolje potem hrastov ekstrakt (aquashop) ali pa črna jelša namočena v 5L vode za nekaj dni. Te naravne metone ne škodujejo ribam in so csekakor bolj primerne za akvaristiko,

LP! Denis

xfirestorm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a xfirestorm » 23 Apr 2009, 11:34

Plati in bikolorji so občutljivi?

moto hvala za link, vidim da nisem ravno veliko zgrešil edino hrane nisem dodajal ko je bil še akvarij brez rib.
Kako pa to misliš stalno? Stalno kot enkrat dodaš in pustiš tak do naslednje menjave. Ali stalno kot stalno vsak dan, vsak drug dan,...?

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 23 Apr 2009, 11:44

Stalno ob vsaki menjavi vode :) Sicer pa za živorodke (platiji) to ni primerno...

Svetujem ti, da predstaviš svoj akvarij v za to namenjeni niti... Je lažje pravilno svetovati, če se ve, kaj sploh je v akvariju in kako je postavljen. ;-)
LP, Matija

Uporabniški avatar
~fox

OdgovorNapisal/-a ~fox » 25 Feb 2010, 22:16

Kako pa vpliva na rastline, ki potrebujejo veliko svetlobe?

Vrni se na “Vprašanja, katera ne vem kam sodijo”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost