Moj akvarij – 450L (gbauer)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

Re: Moj akvarij – 450L (gbauer)

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Apr 2015, 20:24

Samca Labeotropheus trewavasae "Thumbi West" na žalost ni več, kar me pa malo skrbi je to, da ne vem točno kaj je vzrok.

V soboto prvič več ni šel jest, v nedeljo isto ne, danes pa kot, da bi "izpuhtel"...
Na zunaj na njem ni bilo videti nobenih vidnih poškodb, le umaknil se je v kot in ni šel po hrano... Posumil sem na "Malavi bloat", ampak kolikor sem raziskoval to bolezen, bi lahko v mojem primeru, do tega prišlo le zaradi stresa, ker parametri so OK, hrana je prilagojena rastlinojedim mbunam... Ampak vsaj podnevi nisem opazil, da bi ga napadala katera koli riba, tudi ko je bil umaknjen v kot, se nobena ni preveč zmenila za njega. Preventivno sem sicer v soboto in nedeljo dodal "Preis coly" za čiščenje prebavil in škrg, ampak zgleda ni pomagalo oz. vprašanje kaj je bilo z ribo sploh narobe...

Danes zjutraj pred službo ribe več nisem videl, ko sem se vrnil popoldan domov sem pretaknil cel akvarij ampak od 10-12 cm velike ribe ni v akvariju nobenega vidnega ostanka...

Pa še ena frontalna slika po daljšem času:
DSC_0174.jpg

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 13 Apr 2015, 21:02

Meni je tudi kdaj pa kdaj kakšen ostrižnik izginil iz neznanega razloga. Danes vse vredu, drugi dan po štetju pa manjka en komad.

Tako mi je sedaj pred kratkim poginil en diskus velik cca 6cm. Na večerji še je bil viden, na zajtrk pa so prišli samo še ostanki ribe. Z drugimi je vse OK, parametri stabilni kot vedno...
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Apr 2015, 21:06

Ja zgleda, da tako pač je pri ostrižnikih...
Sicer s tem nekaj je bilo narobe, ker 2 dni ni jedel, ne vem pa kaj. Ampak dokler je bil živ, čeprav ni bil aktiven, so ga ostale ribe pustile pri miru... Verjetno je ponoči poginil in so ga ostale ribe pomalicale. Vse druge ribe pa se obnašajo čisto normalno. Kolikor sem zasledil sam Malavi bloat tudi ne pokonča ribe v dveh dneh ampak traja še kar nekaj časa po tistem, ko riba preneha jesti, da riba umre...

Uporabniški avatar
slbg8472
Kraj: Osrednjeslovenska regija

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 13 Apr 2015, 21:17

Meni so pri Malavijcih ribe redno zaplavale za 3D ozadje in niso mogle ven. Poglej v kakšno malo luknjo.

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Apr 2015, 21:22

slbg8472 to se je tudi meni zgodilo z eno majhno ribo (cca. 2 cm). Je zaplavala za ozadje in ni našla izhoda ven.
Pa ena afra mi je enkrat na nek način našla pot v komoro 3D ozadja (kako še zdaj ne vem, verjetno od zgoraj čez).

Ampak za ozadje lahko gredo res zelo majhne ribe (5 cm riba več po moje ni šans, da pride tja), tale je pa bila ena večjih v akvariju - cca. 10-12 cm (edino Pseudotropheus Crabro je še večji) in ni šans, da bi se potegnila v kako majhno luknjo oz., da je ne bi opazil...

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 30 Apr 2015, 20:14

Vprašanje :) Ali se mbune poizkušajo drstiti tudi če ni zraven samcov?
Danes sem namreč pri samici Tropheops Chilumba, ki so jo ostale napadale in sem jo ločil v samostojni akvarij pred več kot mesecem dni, opazil, da nosi jajčeca :)

Lp,
Gregor

BojanG
Kraj: Zaplana

OdgovorNapisal/-a BojanG » 01 Maj 2015, 12:28

Smo v času, ko je vse možno...

M'bune imajo svoj ciklus, ko imajo jajčeca. Kot si že opazil je samica jajčeca spustila in jih ima v gobčku. Ta jajčeca bo , najkasneje po 5 dneh, ali pojedla ali izpljunila, saj jajčeca niso oplojena.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 01 Maj 2015, 15:37

Ja, res je :)

Je zgleda res tako, mi je pa bilo predvsem čudno (zanimivo), da samica spusti jajčeca tudi, ko je čisto sama v akvariju...

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 03 Maj 2015, 20:47

Trenutno stanje:
450.jpg

Akvarij z mladicami je tudi kar poln:
126.jpg

Pripravil sem tudi en karantenski akvarij:
54.jpg

Drugače je stanje sedaj OK. Končala pa se je zgodba s Tropheopsi :( Verjetno je bil razlog tudi v premajhni jati. Samice so enostavno tako agresivne, da so se preostale tri enostavno med sabo pobile. Zanimivo je tudi, da jih nikoli nisem videl, da bi se teple usta na usta, kot ostale mbune, ki jih imam, ampak tako, da so bile cele pogrižene, brez repov, itd...

Verjetno bom tole vrsto nadomestil s kako drugo, ampak se še odločam s čim. Opcija pa je, da povečam tudi število rib kake izmed obstoječih vrst...

Uporabniški avatar
Bakl

OdgovorNapisal/-a Bakl » 07 Maj 2015, 20:08

Škoda za Tropheopse, lepe ribe. Jaz bi ti predlagal, da obdržiš kaj od svojih mladih, recimo kakšno avro. Oziroma tiste ki so pač tebi najljubše.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 07 Maj 2015, 20:43

Ja tudi meni jih je škoda, kolikor sem bral bi morala biti pri tropheopsih že v začetku precej večja skupina zaradi velike agresivnosti tako samic kot samcev.
Afre imam že itak v obeh akvarijih (v obeh 1 samca + 4 samice). Samca sem moral namreč ločiti. Kolikor ugotavljam sedaj je najslabše razmerje 2 samca in npr. 4-6 samic. Ker se samca v tem primeru neprestano pretepata. Ni težav z vrstami, kjer so npr. 4 samci in 4 samice, ker se potem ta agresija nekako med njimi porazdeli. Če sta pa 2 samca pa je zgleda najslabše.
Moje trenutne vrste bom mogoče povečal še edino s kakimi samica izmed mojih mladic. Drugače pa sem za ta največji akvarij zraven naročil "Metriaclima Callainos bright blue", ki bodo nadomestili manjkajoče tropheopse. Ostale vrste pa bom zaenkrat pustil kot je, ker vsaj zaenkrat zgleda, da je vse OK (no nadomestil bom edino še samca Labeotropheus trewavasae red top, ki je preminil iz meni neznanega razloga in je sedaj ostalo 6 samic samih).

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 07 Maj 2015, 23:16

Kako pa se samec Afre obnaša do ostalih prebivalcev druge vrste? Moj samec je bil alfa samec v akvariju, in sem imel dnevno smrtne žrtve zaradi njega. Napadal mi je popolnoma vse ribe modre barve. Ostale ga niso motile.

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 08 Maj 2015, 05:33

V obeh akvarijih samca Afre pustita druge ribe na miru. Je pa res, da so pri meni ostale vrste večinoma večje in agresivnejše od Afer. So pa Afre izmed mojih najbolj aktivnih pri prekopavanju peska in tudi pri sami drsti... mladic Afer je kolikor hočeš :)

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 08 Maj 2015, 18:56

To je pa res. Moj samec je imel "brlog" na sredini 220cm dolgega akvarija. Luknja je imela premera vsaj 30cm in globine nekje 15cm. Luknjo sem mu vsake toliko zagrnil da je imel nekaj dni dela in takrat je ostale ribe samo preganjal iz "gradbišča", takonda smrtnih žrtev ni bilo.

Moj 770l akvarij

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost