Moj akvarij – 240L (gbauer)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

janip
Kraj: Žiri

Re: Moj akvarij – 240L (gbauer)

OdgovorNapisal/-a janip » 08 Jan 2016, 10:57

Zdravo, Gbauer
Zanima me samo, ali so prehodi svetlobe tako očitni samo zaradi pospešene simulacije ali imajo tudi med normalnim delovanje tako očitne prehode? Pri svitanju se to kar precej opazi in ni videti linearno. Hvala za informacijo.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 08 Jan 2016, 12:33

Janip v temi mojega 450L sem dal odgovor Dejanu90 glede tega:
akvariji-clanov/moj-akvarij-450l-gbauer-t22574-210.html

Evo kopiram še sem odgorov, ki sem ga dal Dejanu:
Preskoki so vidni tudi drugače, ampak ne tako očitni, kot na posnetku (predvsem v slabih svetlobnih pogojih kamera ni najboljša in so ti preskoki malo bolj vidni na posnetku, kot so dejansko). Ni pa vseeno ne čisto zvezno, to boš pa mogoče ti vedel zakaj je tako. Jaz če imam nastavljeno npr. ob 7 uri na 0 % in ob 11 uri na 10 %, on potem na vsakih 24 min med tema dvema urama dvigne za 1% in ti preskoki za 1% so včasih bolj, včasih manj vidni...
No če dviguje naenkrat za 1 % ali zvezno tega ne bi vedel, ampak pri simulaciji kaže preskoke za 1 %...

janip
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a janip » 11 Jan 2016, 08:44

Eee, super, hvala za odgovor.
Sicer nisem kakšen elektronik, le hoby zanesnjak, ki se včasih še loti kakšnega projekta. In tale zveznost mi občasno nikakor ne da miru. Sam imam stvar narejeno po načrtu Bojana Jerine (analogno) in deluje že mnogo let. Pred časom je tudi levak nekaj delal na to temo, pa so se stvari očitno nekoliko zaustavile. Vsekakor sta zanimive obe temi, tako T5 svitanje kot svitanje LED trakov ...

Pa še komentar glede Dejanovega predloga, ko sem že ravno bral temo na danem linku. Glede toplejših barv. Na telefonih obstaja ena aplikacija Twilight, ki zjutraj in zvečer zmanjšuje/ugaša intenzivnost modre barve telefona - zaradi spanja. Posledično dobimo te toplejše barve (rdeča, zelena), ki jih omenja Dejan. Se mi zdi odlična ideja tudi za akvarij. Vsekakor vredno testirati.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 11 Jan 2016, 14:57

Samo svitanje je hladnejse od mracenja, kateri zna bit ze prav rdec :toja
Sam bom tudi svitanje zacel z modro in toplo belo, nadaljeval z rumeno, hladno belo, zeleno in rdeco, mracenje bodo koncale pa modra, rumena in rdeca.
Dobil sem ze napajalnik, hladilna rebra in posiljko 10w barvnih ledic (modre, zelene, rumene in rdece), cakam se kontroler in bele 3w ledice, pol pa izdelava novega pokrova in sestava vsega :toja

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 11 Jan 2016, 20:10

Kar je dobro pri tem kontrolerju TC420 je to, da obstajajo na netu že sprogramirani prehodi prižiganja in ugašanja luči, kakršni bi naj bili v posameznih naravnih biotopih in se samo dol potegne simulacija. Bi pa za to potreboval RGB trak oz. mislim da celo RGBW (nisem se še toliko poglabljal). Jaz imam samo Cold White (6500K) + Blue, ampak je že tole precej boljše, kakor je bilo prej.

Ta vikend sem še celo mladicam v obeh akvarijih uredil danenje in svitanje s pomočjo tega kontrolerja in LED trakov. Isto pa imam pripravljeno že tudi za "GAY" akvarij, ki ga pripravljam :)

mariog

OdgovorNapisal/-a mariog » 12 Jan 2016, 00:39

Si mi dal precej za misliti s to razsvetljavo ;) Definitivno je to moj naslednji projekt. Veliko vecino luci imam zavito v folijo ampak tocno na tistih koncih kjer ni, je veliko vecja porast alg. Najbolj so pa vidne na polzjih hiskah.
Uuu, tale "GAY" akvarij zna biti barvito zelo zanimiv. Komaj cakam

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 12 Jan 2016, 11:18

Gregor se opravičujem ker bom malo off topic.

mariog napisal/-a:.....je veliko vecja porast alg. Nabolj so pa vidne na polžjih hiškah

Jaz sem tudi nekaj časa gledal na to, kako bi bilo fino ne imeti alg, tudi po polžjih hišicah ne. Bolj pa ko sem pregledoval razne video posnetke o biotopu polžark bolj sem spoznaval, je v njihovem naravnem okolju pravzaprav vse preraščeno z algami in pokrito z usedlinami. Tako recimo:

prenos.jpg

Pravzaprav bi bil akvarij videti kar "neugledno" če bi res čisto poustvaril dejanski biotop.
Zdaj so alge prav na vseh hišicah, ki so v mojem čebru, tako da je vsaj nekaj "originalnega". Pa še zgledajo tako kot tiste na zgornji sliki :) . Seveda vsak akvarist priredi izgled po svojem okusu, hočem samo reči, da alge niso nobena nadloga, dokler se preveč ne razbohotijo.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 12 Jan 2016, 11:24

Se popolnoma strinjam s tabo Igor.
Mene alge sploh toliko ne motijo. Sploh ne v Malaviju, v Tanganyiki malo bolj :)

Je pa tako. Precej Malawi in Tanganyika ostrižnikov živi na globinah, kjer je svetloba že šibkejša in če ponazoriš tako šibko osvetlitev v akvariju in si želiš alg za ponazoritev naravnega okolja, pa imaš zopet težavo :) Mogoče je rešitev v posameznih večjih senčnih delih akvarija, kjer je en del precej bolj osvetljen od drugega. Ribe pa imajo potem tudi izbiro ali bodo v senčnem delu ali bolj osvetljenem :)

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 12 Jan 2016, 11:49

Tudi pri meni je bil ob premočni osvetlitvi velik problem z algami, vendar s takimi, ki v ta biotop nikakor ne pašejo. Te ki so zdaj (in so seveda bile tudi že prej) po hiškah in kamnih, pa nekih večjih "problemov" z zmanjšano močjo osvetlitve nimajo. Če bo šlo tako naprej bo kar v redu :D . Dejstvo je, da je vsak sistem specifičen in je poleg svetlobe še veliko drugih dejavnikov, ki imajo vpliv na vse kar se dogaja v akvariju. Zato včasih tudi izkušnje in nasveti ne pomagajo dovolj in moraš sam priti do ustreznega zaključka. Sploh so stvari precej dellikatne kar se tiče rastlinstva in alg :) .

mariog

OdgovorNapisal/-a mariog » 12 Jan 2016, 13:07

Problem, ce lahko temu recem problem je res premocna osvetlitev. Alge me ne motijo toliko, kot me moti cudna "razporeditev" njih. Uspevajo samo tam kjer so snopi svetlobe. Velika vecina akvarija ima sencne predele in tam je ok. Je pa res, da je sistem se zelo sveze postavljen in se ne morem vedeti, kako se bo obnasal. Zadnjo zarnico bi moral vzeti to z modrim spektrom svetlobe, da bi probal kako zgleda. Ceprav raje za ta denar kupim led trakove

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 12 Jan 2016, 20:32

mariog napisal/-a:Si mi dal precej za misliti s to razsvetljavo ;) Definitivno je to moj naslednji projekt. Veliko vecino luci imam zavito v folijo ampak tocno na tistih koncih kjer ni, je veliko vecja porast alg. Najbolj so pa vidne na polzjih hiskah.
Uuu, tale "GAY" akvarij zna biti barvito zelo zanimiv. Komaj cakam

No ja, ne bo nič posebnega. Ne bo tukaj nekih novih vrst, ampak bo ta akvarij namenjen predvsem za višek samcev, ki jih imam v ostalih akvarijih. V bistvu bo to začasno domovanje za samce, dokler ne najdejo kakega novega doma :) Akvarij bo narejen po meri velikost 130x40x40 z notranjim triprekatnim filtrom.. Torej nič kaj velikega (208L) ampak z dimenzijami primernimi za Malavijce.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 09 Okt 2016, 14:51

Trenutno stanje in prebivalci tega akvarija...

240.jpg
Malawi 240L

Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef'.jpg
Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' (Male)

Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' F.jpg
Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' (Female)

Labidochromis caeruleus 'Lundo' M.jpg
Labidochromis caeruleus 'Lundo' (Male)

Labidochromis caeruleus 'Lundo' F.jpg
Labidochromis caeruleus 'Lundo' (Female)

Pseudotropheus cyaneorhabdos M.jpg
Pseudotropheus cyaneorhabdos (Male)

Pseudotropheus cyaneorhabdos F.jpg
Pseudotropheus cyaneorhabdos (Female)

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 26 Nov 2016, 18:04

Trenutno stanje in prebivalci tega akvarija...

_240.jpg
Malawi 240L

Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef'.jpg
Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' (Male)

Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' F.jpg
Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' (Female)

Metriaclima sp. 'membe deep'.jpg
Metriaclima sp. 'membe deep' (Male)

Metriaclima sp. 'membe deep' F.jpg
Metriaclima sp. 'membe deep' (Female)

Pseudotropheus cyaneorhabdos.jpg
Pseudotropheus cyaneorhabdos (Male)

Pseudotropheus cyaneorhabdos F.jpg
Pseudotropheus cyaneorhabdos (Female)

HondaEP3
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 26 Jan 2017, 18:29

Povej mi če se slučajno odločim za malawi akvarij 180l, katere ribe mi priporočaš in koliko ?
Moj akvarij 180l
Moj akvarij 54l
Življenje brez živali bi bilo prazno.

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta