Moj akvarij - 182L (Boysta) 90p hybrid Dutch

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

HondaEP3
Kraj: Logatec

Re: Moj akvarij - 182L (Boysta) 90p hybrid Dutch

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 15 Feb 2017, 18:00

Jst bi tud :'(
Moj akvarij - 110l(HondaEp3)
Moj akvarij 54l
Življenje brez živali bi bilo prazno.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 15 Feb 2017, 20:36

To pa mora bit akvarij/fotka meseca :toja

Andrej napisal/-a:Boysta...ko bos imel kaj rastlinja na voljo se priporocam :wel

:clap

Uporabniški avatar
ThaG
Kraj: Piran, Koper, Obala

OdgovorNapisal/-a ThaG » 18 Feb 2017, 05:27

Kaj pa se ti camomba preteguje tam? :P 3:)
LP
Arian

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 15 Mar 2017, 15:46

No koncno je še nekaj časa ostalo za nadgradnjo - avtomatska menaja vode + dež sistem nevihte in dolivanje izhlapele vode.Fajn bo to...Samo "rastline oblikujem in ribe hranim"Akvarij pa ostane v enaki formi.Za akvarij meseca baje ni ta akvarij dosegel nivoja niti povprecja ;) hec mogoce pa bom kdaj na naslovnici kaksne tuje skupine ..Kje je kdo, ki bi mi vlival na moji stopnji znanja inspiracijo ? V preteklosti je bilo kar nekaj članov..
Priponke
1489589112063-1124008423.jpg
1489589069316-688462702.jpg
Nazadnje spremenil boysta, dne 15 Mar 2017, 17:03, skupaj popravljeno 1 krat.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 15 Mar 2017, 16:59

boysta napisal/-a:Za akvarij meseca baje ni ta akvarij dosegel nivoja niti povprecja ;)

O to pa ne Boštjan. Tale tvoj čeber je kar precej nad povprečjem. Definitivno boš lahko v igri tudi za fotografijo meseca, ti samo limaj nove fotke. :)

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 17 Mar 2017, 14:39

Igor vem pač pomlad je tukaj!In kaj čem včasih me pač čustveno zanese..Še posebej ko se odpre sezona ribolova, no tudi tukaj sem "iz zimskega spanja" se prebudil - dela je ogromno, od elektro odlovov, oskrbe ribnikov pač prideš utrujen domov in neveš kaj bi :drink .Žalosti pa me, da forumi niso več to kaj so bili..No predlagam, da se organizira kak akvaristični piknik.Glede slik in objav video yutuba - je pa katastrofa vsaj to bi lahko uredili.Sliko obračam v windovsih programu in uplaudam na forum - pa je ni na forumu >:D .Ko se po goli sreči naloži je obrnjena bodisi na glavo ali na rep.Yutub posnetki ne delujejo..Čedalje težje je delati na forumu.Ni čuda ironično, da se izgubi smisel za nekaj kar radi počnemo ? S tem imamo "moderatorji" ogromno dela z offtopicom kot je ta..Na mesto, da bi imeli dosledne objave lepe slike, in poučne izkušnje, morda kvalitetne vsebine posameznika.

- Plastični sod za avtomatsko menjavo vode nisem uspel obrniti pravilno - ni šans.Če tudi bi bil iz "inoksa -ADA" obrnjen tako bi izgledalo enako - kot, da se nisem potrudil..Ehhh.. :cry

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 17 Mar 2017, 18:17

Boštjan, jaz z veseljem prebiram tvoje objave :)
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 19 Mar 2017, 13:25

Ima kdo kakšno idejo kako speljati odpadno vodo "tedenske menjave" iz akvarija bez da bi posegel v stanovanjski blok ("če pride do neurja, hudournikov in kakeršne koli škode "zalitja kleti" sem verjetno sokrivec" - s tem pa "dobiš odpoved od stanovanja" saj ni kupljeno gre za najemniško občinsko stanovanje.Pravkar se izvajajo dela nove fasade + stiropor toplotna izolacija "termitnjaka".Na sliki je razvidna situacija, sem v pritličju do jaška imam le nekaj metrov.Ta okrogel jašek ima pokrov v njega je speljan od bloka žleb.

- Ob hudih nalivih se voda iz tega jaška izliva voda pa zalije kleti, ki so pod mano.
- Vsako stanovanje ima balkonsko korito - ki je prav tako na sliki iz njega ko zalivamo prav tako izteče kar nekaj vode brez da bi z očetom sosedu "vtaknila" podaljšek cevi, bi bil balkon moker.Pač slovenclji...

- Moja ideja je vrtati skozi gips steno 40cm - ne da bi poškodoval "novo fasado" zadevo bi prekril z okenskimi lončnicami.Na zunanji strani bi lahko naredil "priklop" za snejemljivo cev.
- Pač zadevo bi bilo potrebno kamuflirati tudi tako, da hišnik ko kosi travo ne vidi posegov.

Katere cevi bi bile primerne ? Gre za izlitje do 60l vode/teden.. :?
Včasih se je dalo zmenit za gajbo pa bi bila cev že speljana v odtok :drink Pazi v evropi je vse drugače :faceplant
Priponke
20170319_131055.jpg

HondaEP3

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 21 Mar 2017, 17:02

Sporočilo imaš ;)
Moj akvarij 54l

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 29 Mar 2017, 21:33

In tako je danes....
Priponke
DSCF3704.JPG

HondaEP3

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 29 Mar 2017, 21:40

Si imel žetev :)
Moj akvarij 54l

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 25 Apr 2017, 08:50

Jeklenke so polne "gas in dolge luči"
PS.Materijal za avtomatsko menjavo vode se vztrajno nabira.
- Zanima me ali je bolje vodo menjati dnevno po malo - morda na dva dni ali 50% na tedenski ravni ?
- Sedaj posložujem ročne menjave 50% na teden, včasih tudi na 2 tedna 50% in prav nič ni narobe.
- Tomas, prosim kak dober nasvet - opcija za dalje je itaq dež sistem.Seveda prednost/prioriteto dam menjavi vode in vsekakor zdravju organizmov, kolikor se le da, v tej smeri z avtomatizacijo še razumno postopati.Saj kdo me razume bo vedo, da imam zelo rad ta hobij, pač trudim se izpeljati kar imam rad - imam cilje in lep je ta hobij.

PS.Zelo smešno je bilo to, ko me je punca presenetila z novimi namenskimi škarjami.Dejansko polek vsega kar sva dosegel/la
in uspel/a avtomatizirati, mi da v roke preproste - (mehanske) škarje. :happycry: :wall

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 26 Apr 2017, 17:58

Boštjan, glede na specifiko tega akvarija je težko podati konkreten nasvet, saj dodajanje večjih količin hranil vsaj deloma spremeni koncept - ni namreč smiselno le nekaj ur po dodajanju hranil opravljati delne menjave vode. Ker ne vem kakšen režim uporabljaš, bi lahko svetoval le to, da menjavo vode avtomatiziraš na čas tik pred dodajanjem hranil in sicer približno 5 - 10% volumna vode dnevno, odvisno od potreb flore in favne. Razlog za morebitni večji ali manjši odstotek menjave vode je poznan le tebi in ga z lahkoto prilagodiš potrebam.
Vsekakor podpiram manjše dnevne menjave vode, kot večje tedenske, a kot sem že v začetku napisal, nimam izkušenj z akvariji kjer se dodajajo večje količine hranil, da se zadovolji potrebe rastlin.
Ribam definitivno bolj odgovarjajo manjše dnevne menjave vode, kar sem večkrat in v daljših časovnih periodah preizkusil na različnih vrstah rib, tako da gre za osebne izkušnje, ne pa za teorijo iz raznih spletnih strani, forumov, fb skupin ...
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
boysta
Član društva
Član društva
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 24 Maj 2017, 20:47

Hvala za mnenje in tvoje neprecenljive izkušnje Tomas.Da ne bomo "samo govoričili" bom pokazal kako in kam gre projekt.
- V tem času sem kupil novo osmozo ter položil 2 cevi iz kopalnice do moje sobe.
Priklopil sem mehansko plovno stikalo v zbrialnik vode, ki ob zaprtju povzroči nizki tlak - ta pa izklopi še odpadno vodo osmoze in izniči pritisk na vodovodnem sistemu.
Za večjo varnost je priklopljeno tudi časovno stikalo na 240V, ki izklopi visokotlačni ventil vhod v osmozo - čas za moje potrebe osmoze je do 6 ur- kar znaša 60L vode čiste H20.

Prav tako so v zbiralnik za "svežo" vodo so vgrajena RFID plovna stikala, katera bodo poskrbela za še 4 varnost pred razlitjem vode.
Za konec še poskrbim "Ower flov" saj če vse zataji (filter tesnila, kjerkoli ) gre voda iz stanovanja v odtočni jašek izven stanovanja.

Možnosti in morebitni cilji nadgradnje so - upravljanje akvarija na daljavo.Večji izkoristek toplotne energije (poleti/pozimi).
Uživam to kar imam, ročno urejanje rastlin, hranjenje rib, čiščenje stekla in bogatenje znanja na področju biologije - Mikroskopije.

Filter 2 1.jpg

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost