Moj akvarij - 250L (Dejann)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

Moj akvarij - 250L (Dejann)

OdgovorNapisal/-a dejann » 07 Okt 2016, 11:45

Opis akvarija: akvarij namenjen ribam iz jezera Tanganjika

Tip akvarija oz. komercialno ime kompleta (če ni bil narejen po naročilu): Eheim Proxima250
Velikost akvarija
- širina x globina x višina: 100x50x50
- volumen (velikost v litrih):250
Filter: 2x Eheim Ecco Pro 300
Filtrirni material (v kolikor ni originalen): original
Ostali dodatki v filtru in interval menjave le-teh (odstranjevalci fosfatov, nitratov itd.):
Grelec (tip, moč): 150W -Jager
Luči (tip, moč, število):2x39W T5
Nočna osvetlitev:
Sistem za dodajanje CO2-ja:
Tip Ozadja: črna tapeta
Dekorativni pesek (vrsta, granulacija, barva):bel granulacije od 0-5mm
Hranilna podlaga (tip):
Ostala dekoracija:kamni, polžje hiške
Gnojila:
Zračna črpalka:
Podatki o vodi
- temperatura: 26°C
- kislost (pH): 8
- karbonatna trdota (kH):15
- skupna trdota (gH):15
- nitrati (NO3):
- fosfati (PO4):

Ostala tehnika:
- tokovna črpalka: tunze nanostream - se vklopi skupaj z lučmi in izklopi, ko se uganejo luči
- skimer: Eheim skim350
- sistem za dolivanje vode: ne

Ribe (vrste, število, koliko samcev in koliko samic):
7 x Lamprologus Ocellatus GOLD
12x Cyprichromis leptosoma 'Malasa' + 12x potomci (ki bodo dodani naknadno)
5x Altolamprologus compressiceps 'Gold Head'
Rastline (vrste):

Slike:
IMG_2765.JPG
končni izgled od strani

IMG_2683.JPG
hardscaping na terasi :)

IMG_2755.JPG
hardscaping v akvariju 1

IMG_2756.JPG
hardscaping v akvariju 2

IMG_2762.JPG
končna postavitev

akvarij se še cikla.
LP,Dejan

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

Re: Moj akvarij - 250L (Dejann)

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 07 Okt 2016, 22:47

Odlično, tale postvaitev pa res iztopa, upam samo da si zadevo dobro utrdil da se slučajno naslonjen kamen ne prevrne, drugače pa :toja

Zgoraj sem prebral da si že naredil izbor rib, jih že imaš doma ali so še v trgovini ::)

lp Kevin

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 09 Okt 2016, 08:28

hvala :)
ja, kamenje sem dobro utrdil (sem že na terasi toliko časa zlagal kamenje, dokler se ni lepu ujemalo in bilo povsem stabilno), v akvariju pa sem pod kamenje dal še silikonske trakove (da ne poškodujem stekla) in zasul s peskom, ki še dodatno utrdi. Na koncu sem za test naredil 'mini potres' in po pričakovanjih je vse OK.

L.Ocellatuse in C.leptosome že imam (skupaj z podmladkom), in jih lahko pogledaš v 'moj akvarij 110 Dejann' - in si že zaslužijo večji akvarij, A.compressicepsi pa so še v trgovini.
lp,Dejan

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 07 Nov 2016, 11:12

malo update-a: 12 kom C.Leptosome so v akvariju približno mesec dni, malo manj L.Compressicepsi... Sardelce se ves čas drstijo in imam 6 novih mladic + vsaj tri sardelce še nosijo. No3 je pred menjavo vode med 1-5 (težko razberem, ker je barva močnejša kot na skali).
Priponke
IMG_2997 (1).JPG

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 19 Nov 2016, 17:07

kaj je novega:
Po dolgem premisleku in tehtanju sem se odločil, da v akvarij dodam še malo 'nežnejših' ribic, ki bodo med drugim skrbele ,da bo pesek ves čas čist. Po dveh dneh opažanj (kar je sicer malo) ne vidim nobenih problemov in upam, da sem se pravilno odločil.

še nekaj slikc čudovitih ribic.
ker imam v akvariju precej modrega spektra od luči sem moral nastavljati white balance v PS in zaradi tega mogoče fotke izgledajo 'obdelane'.

Xenotilapia Flavipinnis 'nyanza lac':
Priponke
DSC_0702_s.jpg
DSC_0661_S.jpg
DSC_0630_S.jpg

Uporabniški avatar
Altolamprologus
Administrator
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Altolamprologus » 20 Nov 2016, 14:04

Xenotilapie so prave lepotice jezera. So pa res precej plašne ampak mislim da se bo tvoja kombinacija z cypirchromisi in altolamprologusi dobro obnesla saj noben od zgoraj naštetih ne velja za agresivca. Poleg tega pa si jih tudi dobro razporedil. Vsakega v svoj prostor, cyprichromisi na odprtem, altoti med skalami, xenotilapije pa na pesku.

Pohvale vredno

Sent from my iPhone using Tapatalk

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 21 Nov 2016, 09:47

Hvala :)
glede plašnosti X. pa sem 'malo' pozitivno presenečen. Namreč bal sem se, da se bodo ob ugašanju/prižiganju luči in sprehajanju mimo akvarija zaletavale pa se ne - samo malo otrpnejo, čez par sekund pa že nadaljujejo s sejanjem peska. Verjetno bi bila druga zgodba, če bi bile wild caught. Ponavadi, ko kak Cyprochomis trzne - cel akvari trzne -drži, kot pravijo da 'zgledi vlečejo'. :)
Zaenkrat sem zelo zadovoljen z izbiro - všeč mi je, ker so samci in samice enako obarvani in da naj bi bili samci strpni med seboj poleg tega seveda, da so extra zanimivi, ko sejejo pesek in da so biparental - in upam da bom temu tudi priča. :)

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 21 Nov 2016, 11:10

Lepo...

Sta si pa oba z Martinom nabavila vrsti, pri katerih si starša približno na polovici izmenjata mladice.
Upam, da vama to predajo mladic uspe ujeti v akvariju...

Če ne pa bo potrebno nabaviti Gnathochromis permaxillaris:
http://malawi.si/Tanganjika/Ostali/slid ... laris.html
Pri teh pa si starša menjujeta mladice na 2 do 3 dni, tako da bo malo lažje ujeti predajo mladic :)

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 21 Dec 2016, 11:37

Malo igranja s flesh-om nad gladino: :)
Priponke
DSC_0017_s.jpg

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 28 Dec 2016, 11:46

Hvala Gregor. :)
Še nekaj decemberskih fotk:
Priponke
DSC_0028_s.jpg
DSC_0034_s.jpg
DSC_0089_s.jpg
DSC_0063_s.jpg
DSC_0057_s.jpg
DSC_0046_s.jpg
DSC_0025_s.jpg

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 28 Dec 2016, 15:02

Čudovite fotke čudovitih rib. :toja

Uporabniški avatar
john199412345678

OdgovorNapisal/-a john199412345678 » 28 Dec 2016, 16:44

Wow tele fotke so pa zakon! Pol pa k človek vidi te ribe bi pa najrajš svoje zamenjal s temi :8-: s čim si pa to slikal?

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 28 Dec 2016, 17:31

ja, hvala ^-^
ene so z Nikon 18-55mm, druge pa z Tamron 60mm (makro). Fotke naredi dobre flesh (poudari barve), ki sem ga dal nad gladino. V PS sem samo malo popravil levels (kontrast).

dejann
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a dejann » 24 Jan 2017, 14:57

Da se malo oglasim. Zadnje čase je stanje obratno kot nazadnje, ko je bilo vse OK. V začetku dec.sem opazil dva cyps. zelo shujšana ter deformirana (oblika banane in če pogledam iz vrha še v obliki S) ampak sem takrat povezal s tem, da sem bil mogoče mačehovski kar se tiče hranjenja in se odločil, da bi jih 1teden-14dni bolj obilno hranil. Hrana je od Tropical za tanganjiko, ter veliko različne zmrznjene od katere pa imajo najrajši jastogova jajčeca, artemijo ter rdeče komarjeve(za BW sem kasneje prebral, da ni najboljša izbira). Po 14dnevnem obilnem hranjenju ter opazovanju akvarija bolj podrobno opazim se dodatno tri cyps. shujšane.

Po posvetu z Martinom sem se odločil za manj agresivno metodo in sicer salt-dip za pol ure (vse cyps) ter zasolil akvarij (20g/L) za 3 tedne. Po koncu sem imel malo boljši občutek saj so jedle vse ribe razen ene samice,ki je bila kar malo depresivna – med hranjenjem se je kar obrnila v kot in nič je ni zanimalo. Tiste tri pa so jedle ampak bolj malo – in so bile še vedno precej shujšane.

Potem sem se odločil za 75%menjavo vode in 4dnevni post ter zatemnjene luči. Po koncu posta zopet eden od treh, ki so že jedli začel zavračati hrano – zagrabi ampak takoj izpljune. Jim je pa menjava dobro dela, saj so se zdrstile in ena samica nosi.

Po vsem prebranem na netu sem se odločil, da dam te štiri v karanteno in jih zdravim z metronidazolom 6g/L za 5dni vsak dan sem menjal 10%vode.
Za ostale cyps sem določil, da so ok, saj so imele vidno poln trebuh po hranjenju.
Sedaj po 6dneh od začetka zdravljenja ni bistvenih razlik … dve ribi sta ješči vendar suhljati, dve pa še vedno zavračata hrano. Je pa zanimivo, da se samci še vedno postavljajo en pred drugim ter malenkost preganjajo.

Ko danes opazujem 'glavni' akvarij je začel zavračati hrano še zadnji samec in vsaj ena od Xenotilapij, česar sem se najbolje bal.

Po vsem prebranem na netu, lahko povzamem, da je za vse to kriv stres, kar se pri bolj plašnih ribah razvije v eno od oblik bloat-a. zakaj zdravljenje z efloranom ni pomagal ne vem, ali pa sem jaz preveč pričakoval …

Sedaj mi za glavni akvarij ostane še kombinacija Preis Coly in metronidazol mogoče po taki shemi:
- DOSAGE: 250-500 mg per 20 gallons. Treat every 48 hours (24 hours for severe problems) with a 25% water change before each treatment. Treat for 10 days.
In pa čim bolj pustiti akvarij na miru, saj sem mnenja, da vsako poseganje v akvarij povzroči dodatni stres …

Od parametrov merim No3, KH,GH,PH in vse je OK. Vsak teden menjam 25% vode, že ves čas dodajam vitamine, probiotične bakterije, mikroelemente za afriške ostrižnike ….

Če ima kdo kak nasvet bi ga bil vesel, saj mi počasi zmanjkuje idej.

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost