Moj akvarij - 50l (umekdav)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

umekdav
Kraj: Krško

Moj akvarij - 50l (umekdav)

OdgovorNapisal/-a umekdav » 21 Dec 2017, 10:53

AKVARIJ V OMARI
Po mesecu dni nabavljanja opreme iskanje primernega prostora za akvarij je sedaj pripeljalo h končni postavitvi.
Vendar kakor koli se že pripraviš, pa čeprav imaš za sabo že nekaj postavljenih akvarijev,
te še vedno na koncu nekaj preseneti. In si rečeš ja kako sem pa to pozabil. Kot v mojem primeru (folija za ozadje). Ko boste pogledali slike akvarija boste to prvo opazili, ker res zelo skazi akvarij.
In ko je vsa roba doma se zabava začne. Najprej podlaga v akvarij nato pa večkratno zlaganje in prelaganje kamenja po akvariju. Dokler ne najdemo tisto pravo nam najbolj všečno. Voda se nam pa že med tem lepo segreva saj sedaj še ni potrebno da je grelec a akvariju. Nato sledi priprava rastlinja zlaganje iz košaric, odstranjevanje želeja, če smo kupili invitro, rezanje stran predolgih starih korenin in zraven razmišljamo kam bo katere »pasala«. Čeprav bi morali to že vedeti pred nakupom. Ampak ponavadi kupimo tisto, ki nam je zelo všeč. Pa si rečemo nekam bo že šla. Sedaj nam pride zelo prav dolga pinceta. In tako zapikujemo male rastlinice v podlago. Vmes jih malo poškropimo z razpršilnikom, da se nam ne posušijo. Tako smo opravili z vrtnarskim poslom. Sedaj se moramo preleviti v vodovodarje in napeljati pritok in odtok vode. V mojem primeru je to zelo enostavno, saj sponge filter s priseskom prilepim na steklo, priklopim mehko cevko na zračno pumpo in zadeva je končana. Še zadnje notranje čiščenje akvarijskega stekla in potem začnemo z počasnim dotakanjem vode v akvarij in pazimo da nam curek vode ne podre vse kar smo prej tri ure postavljali.Ok voda je natočena. Z mrežico poberemo ven kar je nasnage priplavalo na vrh. Noter vlijemo štar bakterije in priključimo vso zadevo v električno napeljavo. Dodamo še gnojila za rastline in priključimo Co2.
Nato se vsedemo pred njega odpremo en pirček in začnemo ugotavljati kar vse bi lahko spremenili.
Ampak to je že druga zgodba.
.......................................................................................................................................................................................
Oprema, dekoracija, rastlinje:
Akvarij 59/33/27 narejen Amazona Jože
Filter: 2x enojni Shrimp sponge filter (Kitajska)
Podlaga: Dennerle Shrimp king active soil 8kg (fishbox)
Kameneje : Mini landscape stone 1kg, Dragon stone 1kg (fishbox)
CO2: Dennerle Bio CO2 60l (fishbox)
Razsvetljava: Sunsun akvarijska led luč 18w (Kitajska)
Rastlinje: 2x Monte carlo, 2x Crypocoryne parva, 1x Glossostigma elatioides (fishbox)
Voda: Dennerle osmoza remineral plus KH 5 (fishbox)
Bakterije: Dennerle bactoclean bio (start bakterije) (fishbox)
Ostalo: Zračna pumpa, Pleksi steklo pregradna stena z 2mm luknjicami, Razdelilnik za elektriko, Časovnik za luč, Pinceta, Škarje, Čopič, Termometer, Co2 test
Lp

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

NADELJEVANJE SLEDI, NAJVERJETNEJE ŽE PO NOVEM LETU 2018

10.jpg