Hrana za diskuse

Forum o diskusih (hranjenje, razmnoževanje,...)

Moderator: Ekipa Aquanubis

bosko

Re: Hrana za diskuse

OdgovorNapisal/-a bosko » 10 Mar 2015, 17:21

Jaz sicer nimam diskusov imam pa hrano ki bi jo verjetno jedli. TROPICAL. Superviz chips.

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 10 Mar 2015, 19:18

Meni se najbolj obnese ''Tetra discus'' granulat, poskusil sem tudi od Tropical vendar ta granulat zelo slabo potone in ga vsaj četrtina plava na površini med tem ko od Tetre vse hitro potone.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 10 Mar 2015, 23:15

Meni osebno se najbol dopadejo Tony Tan granulati za diskuse. Obstaja več različnih okusov.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Tavher
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a Tavher » 11 Mar 2015, 21:56

Tropical ima očitno rokavčke ja. :)
Tetro sem imel in sem že pozabil kako je. Bom verjetno kar to poskusil.
Dejan Tony Tan so ti všeč ker zelo hitro potonejo ali zaradi kakšnega drugega razloga?

plecocicho

OdgovorNapisal/-a plecocicho » 12 Mar 2015, 15:35

Tropical wild gran, celo moji divjaki jih jedo. Del mrvic takoj potone, del jih ostane na vodni površini in potone kasneje, del pa počasi tone v vodnih stolpcih. Prav tako priporočam fd bleščave črve (blackworms), ki se jih da dobiti v tujini.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 12 Mar 2015, 16:23

Tony Tan mi je všeč zarai različnih okusov. Hrana potone takoj, vendar počasi. Hrana ni nikoli popolnoma suha, in je priporočljivo če je nepredušno zaprta.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Garnett88

OdgovorNapisal/-a Garnett88 » 19 Nov 2016, 22:58

Pozdravljeni strokovnjaki!
Rabim pomoč. Pred tremi meseci sem stopil v svet diskusov. In moram priznati da do sedaj nisem imel tezav. Pred dvema tednoma sem pa naredil diy hrano. Pred to hrano so bili moji diskusi hranjeni z granulam. To domačo hrano pa na prvi pogled noro obuzujejo! Nikoli jim ni dovol. Ampak ko pa pogledas od blizu, pa vidis da diskus hrano ki jo odgrizne tudi izpljuni?! Sedaj pa nevem ali je to normalno?

Uporabniški avatar
DISKUS RoManijA
Kraj: Slov. Bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DISKUS RoManijA » 20 Nov 2016, 22:33

Pozdravljen

Glede na pester izbor hrane, ki se danes dobi na tržišču je skoraj nesmiselno pripravljati hrano doma. Če je le ta narejena iz mešanice govejega srca pa lahko diskusom tudi škodi, ker je slabo prebavljiva za sicer prehranske zahtevneže kot so diskusi. Priporočam ti da jih hraniš večino s suho liofilizirano hrano in granulatom občasno pa jim privoščiš kot dodatek zamrznjeno artemijo, bele larve ali krill. Obvezna je tudi rastlinska komponenta, saj v naravi pojedo tudi veliko rastlinske hrane kot so alge, listi, sadeži ipd.

Od liofilizirane jim tekne:

-shrimps
-larve
-tubifex
-vodne bolhe

Vredu pa je tudi:

-osnovni granulat za diskuse
-algni granulat in spirulina luske.

Za doma pripravljene mešanice je tudi značilno, če že ne obvezno, da zaradi deleža zelo drobnih delcev močno obremenjujejp in kvarijo vodo.

Uporabniški avatar
Zbiljc
Kraj: Zbilje, Slovenija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Zbiljc » 21 Nov 2016, 20:04

Jaz jim dam včasih banane, pa tudi kaki so že jedli :hmm

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 31 Mar 2017, 15:29

► Vredno branja: Hrana za diskuse✓
Ključne besede: Dennerle firma, intervju, Bernhard Ehme, Yann Hoiret, Pediococcus acidilactici, Calanus, Moringa...

Včeraj sem v FB skupini Discus Club Slovenia objavil povezavo na izjemno aktualen in koristen članek o hrani za diskuse, ki jo proizvaja nemška firma DENNERLE in velja med poznavalci za trenutno najboljšo umetno hrano za diskuse na svetu. To je Diskus Soft.
Na moje prijetno presenečenje se je takoj odzval avtor intervjuja, svetovno znani francoski diskusar Yann Hoiret , ki bo imel o tej hrani tudi čez nekaj dni predavanje na srečanju / seminarju diskusarjev iz celega sveta v Parizu (bom dal povezavo spodaj). Če prevedem (na hitro s pomočjo strička Googla) je gospod Yann Hoiret povedal takole:
Ta hrana ima števlne prednosti in ugodnosti za diskuse... jaz nimam dovolj prostora tukaj za vse podrobnosti... V pariški razstavi bom v pogovoru predstavil glede tega več koristi te hrane- Ampak, da povzamemo, to prinese uravnoteženo rast, manj onesnaževanja, močnejše ribe, naravne barve, lepši videz, brez obarvanja vode.... popolnoma nova hrana s tako veliko naravnih sestavin ... Večkratno delovanje za izboljšanje imunskega sistema: beta-glukan, prebiotiki in probiotiki ... itd ..."

(V originalu: "Yann Hoiret Severals... i have no enough place here to developp it... During Paris show i will present several benefits during a talk i will do about it. But to summarize, i will say this bring to balanced growth, less pollution, stronger fish, natural look color, no water coloration.... totally new with so much natural ingredients... Tripe action to boost the immun system: Beta glucans, prebiotics and probiotics... etc."
Dennerle hrane nimajo škodljive ribje moke in vsebujejo številne snovi, ki jih druge hrane nimajo dovolj, denimo če omenim samo razne vrste omega 3 kislin, ki so kot sedaj vemo za ribe bistvena prehranska sestavina, do sedaj presenetljivo spregledana. Kot sem sam opazil na svojih ribah in kot poročajo tudi drugi gojitelji diskusov pri nas in v svetu, je ta hrana dejansko več kot odlična in jo dejansko priporočam. :toja

> Paris-Grigny Discus Show 2017

P.s. moram potarnati (ne morem iz kože): pred več kot 20 leti sem sam delal hrano za diskuse DISKUMIN, ki je pa ena naša firrma z liofilizatorjem ni hotela odkupiti od mene (recepture), a po vsebini je bila še boljša po moje od tele nemške hrane - a kaj hočemo, raje so šli delat hrano za diskuse z govejim srcem in mlekom v prahu, kot pa da bi delali za diskuse ustrezno hrano. Sicer je res, da si danes vsak resen gojitelj sam dela hrano, da ve, kaj je notri - in tu so še področja, ki vemo o njih še vedno premalo, se pa učimo in znanost ribje nutricionistike gre sicer počasi a vendarle naprej.

Vrni se na “Diskusi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost