Živa hrana za želvo

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Carp
Kraj: Kranj, Brnik

Živa hrana za želvo

OdgovorNapisal/-a Carp » 09 Jan 2011, 22:01

Doma imam želvo rumenovratko. Čez oklep meri 18cm. Zanima me, katere žive ribe ji lahko dam in kje naj jih dobim. Bojim se, da nebi dobila kakšne bolezni, ker so ribe vc trgovinah velikokrat bolne :S.

Uporabniški avatar
DISKUS RoManijA
Kraj: Slov. Bistrica
Kontakt:

Re: Živa hrana za želvo

OdgovorNapisal/-a DISKUS RoManijA » 09 Jan 2011, 22:09

Pozdravljen

Če se bojiš prenosa kakšne bolezni enostavno ribje meso ali kakšne manjše ribe na hitro prekuhaj. Lahko pa jim daš tudi kakšne liofilizirane gammaruse in tubifexe pa tudi liofilizirana artemija v kockah bi prišla v poštev.

Uporabniški avatar
LDDP
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a LDDP » 09 Jan 2011, 23:12

sama sem probala z zlatimi, pa ti povem, da je bilo...mučno (zato pa imam zdaj akvarij z njimi) ker rumenovratke za začetek niso neki mojstri in potem je ta lov res eno mučenje.

želve v oddajah nardijo "ham" pa ribice ni več, te domače pa so štoraste, pa gre pol to plavutka po plavutko, dokler ribica ne omaga.

tako..ti toplo priporočam kakšne girice ali pa ribje meso iz ribarnice...

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 10 Jan 2011, 13:25

Točno tako. Tak lov je res mučen, saj so te "hišne" želve pravi lenuhi in si vzamejo čas ... tako ali tako jim prej ali slej pridejo pod kremplje ...

alinar

OdgovorNapisal/-a alinar » 16 Feb 2014, 09:40

Sam imam doma kar nekaj želv in najboljša živa hrana so kobilice ter paglavci. Ko dobijo kaj takega je največje veselje in prav hitro zmanjka!

Uporabniški avatar
dafo
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a dafo » 16 Feb 2014, 21:11

Zdravo, na tem mestu bi opozoril, da so dvoživke in torej tudi paglavci v slo. zaščiteni in je njihov izlov in uporaba v namene, kot jih opisuje uporabnik alinar, kazniva!

alinar

OdgovorNapisal/-a alinar » 18 Feb 2014, 12:19

Kdo pa mi lahko prepreči meni oz. mojim želvam da ne smejo jesti dvoživk? Jaz nisem kriv, če se v moj ribnik naselijo žabe! Naj bi se naselile v sosednjega kjer imam ribe in ne v tega kjer so želve :) takrat pa naredi mati narava svoj zakon in ne človek, ki ga je zapisal!

Uporabniški avatar
dafo

OdgovorNapisal/-a dafo » 18 Feb 2014, 16:23

Zdravo, moj namen je bil v prvi vrsti opozoriti na to na kar nisi opozoril s svojim odgovorom začetnici. Kakorkoli alinar, iz tvojega pisanja je bilo mogoče razumeti drugače, sicer pa poleg tega, da so dvoživke zaščitene, pogoje, pod katerimi imamo lahko želve v vrtni mlaki določa tudi zakon o prostoživečih vrstah v ujetništvu, iz katerega sledi, da je treba preprečiti tudi možnost naselitve domačih avtohtonih živali v mlako, v primeru, da imamo v njej želve in ribnik ali mlako primerno ograditi (40cm) v višino.

Sicer pa od nekoga, ki je ljubitelj živali ne bi pričakoval protivanja v zvezi z okoljsko-etično pomembno temo.

alinar

OdgovorNapisal/-a alinar » 18 Feb 2014, 18:30

Pozdravljen g. dafo!

Da najprej nekaj razčistima nimam nič proti okoljsko-etičnim načelom. Kar se tiče ograje mi verjemi, da imam ribnik primerno ograjen (50 cm) saj imamo doma majhne otroke in je varnost otrok na prvem mestu. Verjemi mi če ti jih, da v oskrbo ustanova, ki se ukvarja z živalmi (vzgoja tujih vrst preko 100 vrst) in je ena izmed vodilnih v Sloveniji katerim sem moral pokazati vse kar se tiče nastavitve želv, da so mi jih podarili. Ko pa žaba pride noter pa je res nebom več lovil, ker jih na začetku sem in so se znova in znova naselile nazaj!

Uporabniški avatar
dafo

OdgovorNapisal/-a dafo » 18 Feb 2014, 19:12

Ni potrebe po g. Kaj imaš in kaj ne me ne zanima, važno da sam veš kaj je prav in kaj ne in se trudiš v tej smeri. Spregledal si Zdravo, moj namen je bil v prvi vrsti opozoriti na to na kar nisi opozoril s svojim odgovorom začetnici. - bistvo, zakaj sem se oglasil in zakaj sem obrazložil, kar sem napisal.

Sicer pa se lahko tema nadaljuje po ustaljeni poti, da se ne oddaljimo preveč od bistva, drugače bo bolje nadaljevati v splošni razpravi.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 18 Feb 2014, 23:29

Carp napisal/-a:Doma imam želvo rumenovratko. Čez oklep meri 18cm. Zanima me, katere žive ribe ji lahko dam in kje naj jih dobim. Bojim se, da nebi dobila kakšne bolezni, ker so ribe vc trgovinah velikokrat bolne :S.

Pozabi na žive ribe, tako akvarijske kot naravne ribe so lahko prenašalec neverjetnega števila parazitov, tudi za človeka potencialno nevarnih, tak je denimo tudi za same vodne želve nevarna bakterija Mycobacterium chelonae, ki je zelo razširjena v vseh vodnih okoljih. Pred dnevi sem na mojem forumu objavil študijo o njej na cebricah...
http://www.aqua-vita.si/phpbb3/viewtopi ... =42&t=5750
Želvja tuberkuloza je sicer izgleda ena od tabu tem v hobiju, je pa zelo pogosta, prepogosta (a kot rečeno, o tem se ne piše po forumih, kdo bi vedel, zakaj? ).
Ni pa edina nevarnost, so še hujše...

Vrni se na “Pomagala in nasveti”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost