novinec

Moderator: Ekipa Aquanubis

zlatnik

novinec

OdgovorNapisal/-a zlatnik » 14 Okt 2013, 20:41

lepo pozdravljeni. postal sem lastnik 80 l akvarija juwel. kupil sem rabljenega z vsemi organizmi vred. prejšnji lastnik mi je prišparal cc 25 litrov stare vode ostalo sem dal novo. v akvariju imam 10 gupijev, 5 živorodk, 2 rdečeglavi tetri, helenco pa dva čistilca in enega polža. dal sem tudi predpisano količino sera toxivec. temperatura vode 23 stopinj. opravil sem meritve in vse je v mejah normale edino NO3 je malo previsok. malo mi svetujte prosim:
-na koliko časa je potrebno čiščenje oz. menjavanje 1/3 vode
- ali naj kaj spremenim v vodi
-na kaj moram biti pozoren
cim več prosim.
ali so živorodke agresivne ribe? opažam da so agresivne do polža in pa do manših rib.
hvala že vnaprej.

Uporabniški avatar
Silver

Re: novinec

OdgovorNapisal/-a Silver » 31 Okt 2013, 19:06

To bi se moral pozanimati pred nakupom akvarija ...
Pridno preberi zgoraj pripete teme na uvod-v-akvaristiko/

Sicer pa opravi menjavo 1/3 vode na 1-2 tedna, voda naj prej stoji v odprti posodi vsaj 24h.
Čas osvetlitve naj za začetek ne presega 8h, čez kak mesec pa lahko postopoma osvetljuješ do 12h na dan, optimalno je med 8 in 10, odvisno če se ti razvijajo alge.
Alge pa ti bodo pričele rasti kadar bodo parametri vode, oziroma bolj točno hranila v neravnovesju. Priporočal bi ti še tedensko gnojenje z mikroelementi, ki jih zmešaš kar v vodo za menjavo.

Predvsem pa zmerno hrani, le kolikor ribe pojedo v nekaj minutah. Tudi če jih kak teden ne bi hranil jim ne bi bilo hudega, zato to imej v mislih preden jim nasuješ v akvarij pol posodice. :) Veliko hrane namreč zelo obremeni filter in posledično "maže" vodo, kar povzroča alge, v skrajni meri tudi pogin.

Agresivnost je znotraj vrste ponavadi bolj paritveni ples, zobanje vsega kar se premika pa ponavadi spada zraven.
Dokler ne opaziš poškodb oziroma res intenzivnega nadlegovanja, ki se konča z razcefranimi plavutmi ne bi smelo biti problemov.

Zdaj pa pridno k branju prej priporočenega čitiva!

Vrni se na “Pomagala in nasveti”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost