Novinec v akvaristiki

Moderator: Ekipa Aquanubis

GalaxySounds

Novinec v akvaristiki

OdgovorNapisal/-a GalaxySounds » 04 Sep 2014, 17:41

Pozdravljeni, torej pred kratkim sem se odločil, da bi se rad ukvarjal z akvaristiko. Imam minimalne izkušnje (če zlate ribice štejejo), navdušil pa me je prijatelj, ki ima doma ogromno rib. Torej šel sem v Zoo Žur in se pozanimal, da lahko komplet 70l akvarija z pokrovom z lučjo, filtrom in grelcem dobim za 75 EUR. Lahko komplet kje drugje dobim ceneje?
Naj vzamem drugačen akvarij?

tmaros
Kraj: Kranj

Re: Novinec v akvaristiki

OdgovorNapisal/-a tmaros » 04 Sep 2014, 19:02

Jaz bi ti svetoval čim večji akvarij, boš imel manj težav, saj se vsaka napaka pri veliki količini vode manj pozna. Izmeri parametre vode in izberi ribe, ki jim tvoji parametri ustrezajo. To je za začetnika edina prava pot, da ne bo razočaranja po 1 tednu. Akvarij pa moraš seveda pred naselitvijo prvih organizmov utekati - več lahko prebereš na forumu, je bilo že veliko napisanega o tem. Pa srečno!
LP, Timotej

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 04 Sep 2014, 21:19

Ker se sama šele par let ukvarjam z akvaristiko, se ne čutim poklicana modrovati o "ribjih zadevah", ti pa bom odgovorila na vprašanje o ceni. Za komplet 70 l akvarij s tehniko je ta cena zelo ugodna. Sicer lahko ceneje dobiš rabljeno.
Ker pa pravzaprav razen litraže nisi nič napisal, kakšen akvarij je (kakšen filter je vključen, črpalka, luči...), ti bo težko kdo svetoval, ali vzemi drugačnega =) Razen seveda, da največjega, kot lahko, kar pa je spet v določeni meri stvar osebnih preferenc. Meni osebno se zdi 70 l za prvi akvarij čisto ok. Moj prvi je bil 75 l :D
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Uporabniški avatar
BMW 540
Kraj: Kabul, CRO

OdgovorNapisal/-a BMW 540 » 05 Sep 2014, 08:45

Velikost bo za začetek čisto primerna, preberi si teme o postavitvi akvarija predvsem o ciklanju (priprava akvarija na vnos rib), smisleno je, da sem napišeš za kateri tip akvarija gre in bomo lažje kaj uporabnega napisali.

Uporabniški avatar
Bakl

OdgovorNapisal/-a Bakl » 05 Sep 2014, 09:13

Kakšni akvariji pa so ti všeč - veliko rastlin, malo rastlin, nič rastlin? Kakšne ribe bi rad imel? Koliko časa si pripravljen vlagati v hobi? Zavedaj se tudi, da se z nakupom akvarija stroški pravzaprav šele začnejo.

LP,
Bogdan

Vrni se na “Pomagala in nasveti”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost