Kako se očisti zunanji filter

Moderator: Ekipa Aquanubis

pbds

Re: Kako se očisti zunanji filter

OdgovorNapisal/-a pbds » 02 Apr 2015, 00:27

Če si se že odločil, potem ne sprašuj (delaš enako napako, kot pri nakupu prvega filtra - SPET TI GLAVNO VLOGO IGRA CENA), drugače pa EHEIM! Pa ne odkrivaj tople vode kot si jo prvič, ker te bo na koncu filter stal 500€ +. :lol:

Vse kar je napisal "slbg8472" v prejšnjem postu je v + Eheimu (moje osebno mnenje in iz izkušenj - kaj pomeni Eheim in Jbl).

p.s. - Mislim - Vem pa, da ti bosta Žiga ali pa g. Jurij v Aquashopu svetovala več kot korektno, glede na tvoje zahteve, želje in potrebe.

Lp

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 02 Apr 2015, 04:05

Saj po moje mu ne igra glavno vlogo ampak sprašuje ali je vredno plačati tisto razliko v ceni za Eheim napram JBL-u.
In tu bodo mnenja prav gotovo deljena. Gre pa tukaj v obeh primerih za kvalitetna filtra. Jaz Eheimov sicer ne poznam oz. nimam izkušenj z njimi, imam pa 2 JBL-a 1901 in sem zadovoljen z njima.

Lp,
Gregor

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 02 Apr 2015, 08:36

Komot JBL vzames. JBL ima precej akvaristov tu pa se nisem zasledil da bi kdo jokal.
Eheim so res dragi in ne verjamem da tolko boljsi, kot so drazji.

Uporabniški avatar
slbg8472
Kraj: Osrednjeslovenska regija

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 02 Apr 2015, 08:46

Js imam trenutno JBL e700 in e901, oba delujeta tiho in perfektno.

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 02 Apr 2015, 08:49

No pri 1901 jaz edino z glasnostjo nisem preveč navdušen. Sicer mene ne moti, ker ju imam izven sobe in skozi steno napeljane cevi, ampak drugače pa sta oba kar slišna. Ampak isto je npr. tudi Fluval FX 6. Logično je sicer, da so filtri za večje volumne malo glasnejši, ne vem pa kako je pri tem z Eheim filtrih, ki so namenjeni za malo večje akvarije. Pri manjših, pa načeloma z glasnostjo ni težav, jaz imam tudi dva tetra EX 700 in sta tudi tiha...

Uporabniški avatar
slbg8472
Kraj: Osrednjeslovenska regija

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 02 Apr 2015, 08:52

Imel sem JBL 1501 in Eheim 2075. Oba sta približno isto tiha. Nista pa za v spalnico.

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 02 Apr 2015, 09:08

No potem tudi glede tega ni Eheim nič boljši :)
Zgleda, da ni noben večji za spalnico, tako da sem kar prav naredil, ko sem jih namestil izven sobe :)

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dule » 02 Apr 2015, 09:45

Sam bi se odlocil za JBL, saj ima več prednosti;

- veliko večji volumen (najbolj pomembno)
- daljsa garancija (4 vs 2 leti)
- lažje je priti do rezervnih delov

Lp

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 02 Apr 2015, 10:52

Kot je rekel Gregor, mnenja so deljena.

Posedoval JBL in posedujem EHEIM.
V kvaliteti izdelave ni primerjave, v sami plastiki ni primerjave ( kar me še najbolj prepriča ), košare za filtrirni material so boljše narejene, v tesnilih ni primerjave - Eheim uporablja bistveno mehkejša in se bistveno manj deformirajo, potem s konektorji kjer pritrdiš cevi, vsaj pri JBLu je bilo tako da si moral biti zelo nežen in pozoren kako si stikal cevi gor in dol, pri EHEIMU je to elagantno in robustno rešeno, z rezervnimi deli je pa pri obema enako, od Aquashopa imam cca v 10 dneh vedno vse doma.
Glede glasnosti je pa vsaj meni Eheim dosti tišji, ne bom rekel enkrat tišji, ampak nekje za slabo polovico pa, kot je rekel slbg8472 in Gregor, v spalnico si nebi montral nobenega, po svoje pa ne moremo pričakovati od take "mašine" da je kot hibrid - neslišna in neopazna.

Pa še nekaj, kolikor sem sam opazil, nazivne karakteristike o pretokih in ostalem, so pri Eheimu bistveno bolj približane k realnemu stanju (se pravi nižje napisane in bolj realne), kakor pri JBLu ali ostalih filtrih, ki imajo po karakteristikah pretoke v višave, v praksi je pa to malo drugače.

Ne navijam za nobenega. V obeh primerih dobiš dober filter, ki bo služil namenu. Le z enim je treba malo bolj "pazljivo", to je vse. Je pa res, da kot je že večina rekla Eheim, Jbl potem pa ostalo naprej.

Lp

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 02 Apr 2015, 12:02

Sam sem posedoval Eheim 2080. Je bil v dnevnem prostoru in ga nisem slisal. Drugo nisem nikoli uporabljal kot Eheim saj nisem se imel niti ene same tezave z nobenim od vseh. Nocem odkrivati tople vode in kdaj probati kaj drugega ker sem v Eheim 100% preprican. Ne recem pa da so kateri drugi slabsi ker jih nisem nikoli imel.

Lp
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 02 Apr 2015, 13:54

Dejan, Podpišem! :D ;)

Lp

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 02 Apr 2015, 14:20

No bom naslednjega mogoče vzel Eheim :) Ampak v dnevnem prostoru me tudi JBL ne moti in je dokaj neslišen. V spalnici pa je druga zadeva... ko je vse tišina je pa kar slišen in me to kar precej moti :)

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 02 Apr 2015, 14:33

Gregor, IZKLOPIŠ pa imaš MIR. Pa lahko kr enga od kitajca naročiš za 49,99usd ( FLIIIII SIPING ) ko ropoče malo jače, boljši od originala EĐEIM ali pa ĐBL ! :lol: :happycry:

Lp

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 02 Apr 2015, 14:39

:) Od Kitajcev oz. Korejcev (itak je to skoraj eno in isto :P), imam samo Tumbler, ki je res super, filtriranje pa jim glih ne bi zaupal :)

grega1407

OdgovorNapisal/-a grega1407 » 02 Apr 2015, 17:27

gbauer napisal/-a:Saj po moje mu ne igra glavno vlogo ampak sprašuje ali je vredno plačati tisto razliko v ceni za Eheim napram JBL-u.

Prav za to mi gre.
Hvala za vse odgovore in komentarje. Sedaj pa še zadnje vprašanje glede filtrov. Kdaj pa naj ga zamenjam? Kaj pa vsa ta vsebina v starem filtru ali jo lahko kaj uporabim v novem? Ker verjetno so se kolonije bakterij in drugih organizmov naselile vanj.

Vrni se na “Pomagala in nasveti”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost