Umazan in zamašen filter

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Umazan in zamašen filter

OdgovorNapisal/-a ICs » 27 Maj 2016, 20:08

girly napisal/-a:Edit: Sem sedaj sčistila tanjšo gobico in je od nje tekla že skoraj črna voda, kljub temu, da sem jo že včeraj sčistila v akvarijski vodi. Sedaj je pretok kot mora biti. Upam, da je bil to problem.

Ja, ne moreš verjeti koliko umazanije s "zažre" vanjo. :wide: Sedaj vsakič, ko boš čistila spodnjo, lahko na ta način kot zdaj očistiš še zgornjo. Ob ponovnem vklopu sestavljenega filtra se mora vedno videti intenziven curek vode, ponavadi je pomešan z zračnimi mehurčki tako da je res opazen. Jaz imam iztok usmerjen naravnost, tako da valovi gladina in potem po (ne)intenzivnosti tega valovanja ocenim kdaj je čas za čiščenje.
Ta filter ima zelo neposredno pot od vtoka naprej skozi filtritni material do iztoka, zato ob povečanju prostoplavajočega biološkega odpada le tega učinkovito potegne vase. Ko se gobe zabijejo, se pretok logično zmanjša.

girly

OdgovorNapisal/-a girly » 27 Maj 2016, 23:12

Res nisem mogla verjet kok je lohk tako umazana. :? Še enkrat ti hvala, sem bila že čist obupana. :)

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 28 Maj 2016, 09:13

ICs napisal/-a:Ta filter ima zelo neposredno pot od vtoka naprej skozi filtritni material do iztoka, zato ob povečanju prostoplavajočega biološkega odpada le tega učinkovito potegne vase.
In prav to dejstvo povečuje vrednost tega notranjega filtra.
Z njim imam zelo pozitivne izkušnje :toja
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 28 Maj 2016, 12:09

Imam tri kose, in kar se mi najbol dopade, da lahko menjujem module po potrebi. Ce naprimer ciklam tretji akvarij, si sposodim en modul od "starega".

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

girly

OdgovorNapisal/-a girly » 31 Maj 2016, 15:45

Danes sem opazila, da je voda motna, je to lahko posledica temeljitega čiščenja filtra? Malo mi je čudno, da se je pojavila šele danes. Drugače nisem posegala v akvarij, razen redna menjava vode v nedeljo.

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 31 Maj 2016, 16:15

Gotovo skupek posledic - glavna je poseg v biološki del filtracije.Druga je nihanje temperature, kaj si mogoče ob čiščenju filtra zmenjala - večjo količino vode - neprimerne temperature (nihanje) ? Kolikšen del in kakšni so bili parametri pred posegom in po posegu ? Morda prilepiš kakšno sliko - ni nujno, da gre za "bacteria bloom".
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

girly

OdgovorNapisal/-a girly » 31 Maj 2016, 17:36

V petek sem čistila filter, v nedeljo sem menjala vodo. Menjala sem približno 40% vode in je bila predhodno segreta. Izmerila sem sedaj le ph, ker drugih testerjev nimam doma, ta je isti kot vedno. Je pa sedaj za 2 stopinji večja temperatura kot je normalno. Kar lahko, da je bila v nedeljo premalo segreta voda, ker ponavadi je v akvariju vedno 25 stopinj in tudi tako imam nastavljen grelec s katerim grejem svežo vodo. Na sliki se slabo vidi, lahko jo pa vseeno priložim.

krmavner

OdgovorNapisal/-a krmavner » 20 Feb 2018, 07:42

Tudi jaz ne najdem odgovora zakaj se mi tako maši filter sicer ni ravno umazanija ampak se nabere na mrežici pod in nad keramičnimi obročki ter v cevi ki voda teče nazaj v akvarij rjava sluz ki popolnoma omeji pretok. Imam notranji filter AQUAEL tako imenovani turbo filter 500 ki ima pod posodico eno malo bolj grobo gobico in nato keramika. Naj bi bil za akvarije do 150l. Gobica ni nikoli tako zelo zapackana le ta sluz mi dela probleme.
Akvarij je 54 litrski precej zaraščen. Alg na pogled ni videti.
Prebivalci so 7x gupij 3x meček 3x bronasti somič in nekaj rdečih kozic ter dva turbo polžka.
parametri
No3 10
No2 0
GH 8d
KH 12
pH 7,5
Cl2 0
mirjeno z testnimi lističi.
Nikjer ne najdem odgovora za to sluz ki maši pretok vsakih 14 dni upade pretok za 60%

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 20 Feb 2018, 20:11

Ta rjava sluz je tako imenovani biofilm, nastaja na filtrirnem materialu in je pomemben za naselitev bakterij, pri tebi se v večji količini pojavlja še na prehodih pri modulu s keramiko. Težko je reči, zakaj se nabira prekomerno. Ali vodo lepo vleče čez gobico, ali gre mogoče kje mimo oziroma direktno v modul s keramiko, je ohišje kaj poškodovano? Koliko časa pa že obratuje akvarij?

krmavner

OdgovorNapisal/-a krmavner » 21 Feb 2018, 11:46

filter je nov no kmalu po novem letu kupljen gobica nepoškodovana in cela. akvarij je pa postavljen od začetka decembra. prvi filter bil samo na gobice in po prebiranju tega foruma sem šel raje iskat novega z keramiko. imel sem 14 dni oba skupaj notri. bom zamenjal gobico morda je pa kje kaka razpoka ki jo ne vidim. Hvala za nasvet

Vrni se na “Pomagala in nasveti”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost