Neznane kozice

Vse o kozicah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Guest

Neznane kozice

OdgovorNapisal/-a Guest » 26 Maj 2008, 14:23

Kot najbrž že vsi vemo, se v Sloveniji dostikrat pojavijo kozice, za katere tisti trenutek nevemo vrste,pa so morda zelo iskane... no, tukaj nalimajte sliko tiste kozice ali pa jo vsaj dobro opišite. Upam da vam bomo lahko pomagali.

Guest

Odg: Neznane kozice

OdgovorNapisal/-a Guest » 28 Maj 2008, 06:59

Nekaj novih slikic, mogoče malo boljših, (za določanje vrste po barvi):

Slika

Slika

Slika

Slika

Upam da bo kaj pomagalo, fotoaparat žal res ni vrhunski, saj ne more biti... zato ne morem preveč dobro slikat teh mini kozic :-X

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 31 Maj 2008, 11:18

So pa začudoma te kozice res zelo plašne... ves čas so samo pod koščkom kokosove lupinice, ki sem jo prav zaradi tega dal notri, ker so bile ves čas za palčkami (ki sestavljajo vršo)

Uporabniški avatar
Satis
Kraj: Ljubljana Dobrunje

OdgovorNapisal/-a Satis » 31 Maj 2008, 12:32

Po barvi ji je še najbolj podobna Caridina cf. propinqua.
Nature has its own way of making miracles... G

Guest

OdgovorNapisal/-a Guest » 01 Jun 2008, 22:45

Dvomim, tale kozica je samo ena od 5-ih, samo ta je malo rdečkasta, drugače pa so prozornasto-rjavkaste (mogoče celo malo sivkaste, med sivkasto in rjavkasto)... pa da ne pozabimo tistih črtic proti koncu repu... nobena pa ni rumenkasta, seveda so različne barvne različice, vse kozice, ki obstajajo imajo različne odtenke  (kakšne manj drugačne od drugih). caridina multidentata (japonica) ima kar nekaj različnih odtenkov, neocaridina heteropoda je lahko rdečkasta in rumenkasta, iz te je navsezdanje razvita rumena kozica in kozica red cherry, hmm, o tem bi se še dalo pisati ;D

aja, dule, to za mešance ko si omenil, tudi dvomim da so mešanci... mešanci imajo dostikrat pohabljene noge... ipd. seveda ne vse, večinomakrat najbrž ne, ampak se zgodi... mešanci so ponavadi tudi bolj 'grdih' barv in  vzorcev (če jih imajo), kajne? te kozice pa so bile že v tgovini vse enake (vsaj kozice te vrste), vse so  bile sivkasto-rjavkaste z dvema belima črticama proti repu, vzorec je res lep... morali bi jih videti v živo, so pa žal v vrši, kjer se samo skrivajo, sem dal notri kos kokosa, pod katerim so zdaj ves čas, drugače pa se skrivajo za palčkami od vrše... so zelo plašne :( zato ne pokažejo svojega pravega 'jaza', kar je res škoda...

no, ni vse slabo, nobena ni umrla, nekaj se jih je že levilo ;D nevem ravno če vse... sem pa dal slike tudi na tuj forum, kjer jo bodo najbrž lažje prepoznali, bom tukaj napisal, katere so, tudi če so mešanci, jih zato pač ne bom prodajal...

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Re: Neznane kozice

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 20 Dec 2009, 14:37

Zanima me, če kdo ve, za katero vrsto kozic gre na spodnjih fotografijah. Ker le-te niso najboljše kvalitete, naj napišem, da so kozice temno rjave, po celi dolžini telesa imajo na hrbtni strani svetlo rjavo črto, velike so približno 3 cm. Dve fotografiji sta posneti s flashem, dve pa brez, če bo to komu v pomoč.
Priponke
200912200024.JPG
200912200049.JPG
200912200035.JPG
200912200020.JPG
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
htf_lover
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 20 Dec 2009, 14:55

to vrsto kozic imam opisano v moji knjigi o kozicah, počakaj da malo prelistam...
Shrimp, snail, clam and fish lover

Uporabniški avatar
htf_lover
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a htf_lover » 20 Dec 2009, 14:57

evo tej vrsti se reče caridina fernandoi http://www.drpez.org/albums/Caridina-fernandoi/aaa.jpg
če bi prevedli angleško ime te vrste, bi ji rekli skunk kozica, nemci pa ji rečejo fernandojeva hrbtočrtna kozica. Barva pa spreminja glede na podlago, na kateri je.
Shrimp, snail, clam and fish lover

Uporabniški avatar
Fevz
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Fevz » 20 Dec 2009, 15:30

Tole pa je luštna kozica. Kako si pa prišel do nje?

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 20 Dec 2009, 17:44

htf_lover napisal/-a:evo tej vrsti se reče caridina fernandoi http://www.drpez.org/albums/Caridina-fernandoi/aaa.jpg
če bi prevedli angleško ime te vrste, bi ji rekli skunk kozica, nemci pa ji rečejo fernandojeva hrbtočrtna kozica. Barva pa spreminja glede na podlago, na kateri je.

Hvala za informacijo.
Imam le dve, zato upam da sta parček in bo morda kdaj še kakšna več.
Have a nice day, Tomas

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 20 Dec 2009, 17:48

Fevz napisal/-a:Tole pa je luštna kozica. Kako si pa prišel do nje?

Ko sem šel k znancu po drstitveni akvarij, mi ju je dal, saj je imel le dve, pa še ti dve sta se mu kar naprej skrivali v mahu in ju ni skoraj nikoli videl.
Pri meni v 180 litrskemu uživata v vsej njegovi velikosti in ju je kar velikokrat videti :) .
Have a nice day, Tomas

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 20 Dec 2009, 19:30

htf_lover napisal/-a:Barva pa spreminja glede na podlago, na kateri je.

Pri meni v slabem tednu dni še nista spremenili barve, ne glede na to, kje v akvariju se zadržujeta.
Posledično ju lahko občudujem v vsej njuni lepoti :) .
Have a nice day, Tomas

Uporabniški avatar
TAL3MC

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 01 Jan 2010, 21:08

htf_lover napisal/-a:evo tej vrsti se reče caridina fernandoi http://www.drpez.org/albums/Caridina-fernandoi/aaa.jpg

Zadnjih nekaj dni opažam omenjeno kozico med koreninami vodne solate. Barva je še vedno temno rjava, gre pa za samičko, saj se, glede na to da je čisto pod sijalko, lepo vidijo jajčeca. Upam, da ne bo imela mladic med vodno solato, saj bodo v tem primeru le-te lahek plen :sad: vedno lačnim tetram in nitkarjem.
Have a nice day, Tomas

Uporabniški avatar
vberce1
Kraj: kranj

katere kozice?

OdgovorNapisal/-a vberce1 » 09 Jun 2012, 16:58

pozdravljeni
pred približno enim mesecem sem prinesel iz trgovine Anubias barteri var. Nana.Včeraj sepm pa čistil akvarij in sem opazil rdeče in rjave kozice,ker pa nimam pojma vas sprašujem katere kozice bi to lahko bile.Naj omenim,da imam v akvariju geophagus red head tapajos,Geophagus steindachneri in Aequidens pulcher ter še nekaj parametrov:
temp.26.5
NO3-10
NO2-0
GH-8
KH-10
PH-6.5
sori ampak slikati ne morem,bom pa poizkusil dobiti fotoaparat
l.p.uroš
"Ko dosežeš bistvo življenja, boš odkrival lepoto v vseh stvareh, celo v očeh, ki so za lepoto slepe."

Uporabniški avatar
Cyberddp

Re: karere kozice?

OdgovorNapisal/-a Cyberddp » 10 Jun 2012, 13:27

Zelene navadne kozice :).. pač to so tiste kozice katere so potem z ločevanjem iz njih dobili cherry,bele, rumene,,.... :)

Vrni se na “Kozice”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost