Ureditev 180l akvarija v splošni bolnici Šempeter

Komentiranje novic

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

Re: Ureditev 180l akvarija v splošni bolnici Šempeter

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 19 Jan 2016, 21:16

Neonkam bo tudi ob prezračevanju kar toplo, sploh v poletnih dneh, ko se voda segreje tudi na 30 stopinj.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 26 Jan 2016, 19:12

Eno uprašanje, ima kdo doma kako korenino oz vejico katero ne potrebuje in je v stanju potopitve, pa bi jo lahko daroval za akvarij ?

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 26 Jan 2016, 20:11

Tole je zapuščina mojih rastlinskih akvarijev, če ti mogoče kaj ustreza (bi pa bilo potrebno vsaj večji dve nekoliko časa namakati, da bi se zopet potopili) :)

DSC_0083.jpg

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 26 Jan 2016, 21:28

Pa tisti moj drobiž od korenin ki si jih videl pri meni.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

1. Projekt_2016 Ureditev akvarija v bolnišnici Šempeter

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 31 Jan 2016, 13:12

Lep dan želim vsem skupaj

Danes lahko poročam da je uspešno zakjučena prva faza projekta, ki smo jo včeraj, kot sam mislim zelo dobro realizirali.
V spodnjih slikah vam bom podrobno predstavil kaj smo počeli.

1.jpg
Akvarij je ob prihodu izgledal tako

Uradno poročilo o ribah je bilo 8x rdeča Neonka (Paracheirodon axelrodi) 1x Rdečeglava tetra ( Hemigrammus bleheri ) 1x Serpa (Hyphessobrycon serpae ) 1x črna fantom tetra ( Hyphessobrycon megalopterus ) 1x Gupi ( Poecilia reticulata ) 1x Albino Rogatec (albino ancistrus ) 2 x plaščarica (Pelvicachromis pulcher).

Ribe smo previdno polovili z mrežico, ter jih začasno dali v vedro, z akvarijsko vodo.

2.jpg
Po lovu, smo se posvetli čiščenju akvarija, prvo smo izpraznili nekaj vode, nato pa smo se lotili čiščenja akvarijskih stekel z "karticami".

3.jpg
Ko so sta Igor in Martin spravljala nad akvarijskim steklom sva z Izo razmišljala kako postaviti "Hard scape"

4.jpg
Po čiščenju smo spravili ostalo vodo iz akvarija v čeber, akvarij pa smo z podstavkom in okvirjem premaknili na tla

5.jpg
Zaradi vrtanja lukenj na zadnji strani okvirja smo morali akvarijsko posodo dvigniti iz okvirja, vendar smo precej hitro ugotovili da je teža posode znatno večja če je v njej še pesek in nekaj litrov vode

6.jpg
Torej pred dvigom posode smo morali prvo akvarij popolnoma izprazniti

7.jpg
Ko posoda ni več ovirala našega dela, smo z vrtalno pištolo in kronskim svedrom zavrtali na zadnjo stran okvirja dve luknji ki sta kasneje služili za cevi zunanjega filtra

8.jpg
Zaradi lažjega dostopa sta lahko Igor in Martin še temeljito očistila steklo

9.jpg
Naslednja faza je bila vstavitev akvarijske posode v okvir

10_1.jpg
Ko smo akvarij postavili na svoje mesto, smo mu na zadnjo stran dodali črno pvc ploščo, ki je prevzela funkcijo ozadja, ta čas je bil v akvarij vstavljen lava granulat predvsem v zadnji del akvarija, ki smo ga prekrili z modro mrežo, katere funkcija je da ščiti pred vsedanjem drobnega peska v nižje plasti.

10_2.jpg
Medtem ko so ostali premišljali da niso kaj izpustili, sem jaz prepral pesek

10_3.jpg
Hmmm, hmmm, ja

10_4.jpg
Na vrsto je stopila postavitev "Hard scape" . Osnovno obliko smo določili že pred dnevi, vendar je skica na papirju eno postavitev v realnosti pa nekaj čisto drugega.

10_5.jpg

10_6.jpg
Naslednje dejanje, ki je sledilo je bilo dodajanje peska v akvarij

10_7.jpg

Ostremu očesu ničesar ne uide :D

10_8.jpg
Tole je izgled prve grobe postavitve

10_9.jpg
Pravijo da ni stvari ki ni deležna "davka"

Še dobro da smo postavljali v bolnišnici :wide:

10_10.jpg
Akvarij je bil pripravljen na vodo, pred tem pa smo morali izprazniti približno 150 - 180l stare vode iz soda, kar bi bil sicer mačji kašel, če imaš odtok poleg akvarija ali voziček za prevoz, no če nimaš ne enega ne drugega se moraš znajti drugače.

Tu je nekaj slik, ki so nastale pred dolivanjem vode

10_11.jpg

11.jpg

12.jpg

Hja kaj se zgodi če pipa nima možnosti nastavka cevi, lijaka ni možno zatesniti, kabel črpalke pa je prekratek :wide:
Tukaj pa nastopi DIY :D

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Takole je izgledal akvarij po dveh "vožnjah" vode, po že zgoraj predstavljenem postopku :P

Po končanem polnjenju vode in Izinem dodajanju rastlin ter rahlih dekorativnih posegih, smo fantje poskrbeli za opremo: menjava sijalk, priklop in zagon filtra.

Tole je pa že prva slika akvarija na katero mislim da smo v prvi fazi lahko kar ponosni :clap

17.jpg

tukaj je še nekaj bližnjih posnetkov

18.jpg

19.jpg

Tole pa še skupinska slika za konec dneva, bravo ekipa :clap

20.jpg

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 31 Jan 2016, 16:35

Čestitke ekipi za opravljeno delo :toja
Če bodo v akvariju tudi v bodoče Hemigrammus bleheri, imam na razpolago 12 primerkov, ki jih lahko podarim. Ribice so zdrave, ješče in zelo živahne, le da pri nekaterih glave niso tako izrazito rdeče obarvane.
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 02 Feb 2016, 00:51

V imenu sodelujoči najlepša hvala Tomas, akvarij je dobil novo filtracijo (Zunanji filter Eheim Professionel 4+ 250) , katera se bo skupaj z akvarijem počasi utekla, tako da je časa na pretek, računamo če bo šlo vse po načrtih, da bo bil akvarij pripravljen na vnos prvih organizmov ob koncu meseca februarja ;)

Trenutno je naročenih 15x Hesemania Nana ter 10x Otocinclus vittatus, v rezervi pa imamo 10 bronastih somičev iz domače reje uporabnika Lthor. Akvarij ima neto 180l, po mojem izračunu nam bakrene tetre zavzamejo 1/3 prostora v akvariju, za Otocincluse in corydorase pa še vedno ne vem, ali se jih prav tako kot ostale ribe smatra v izračun plavalnega prostora ali se jih vzame v zakup le pri biološki filtraciji. Prostora v akvariju je še nekaj vprašanje pa je koliko lahko obremenimo sistem :hmm

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 02 Feb 2016, 09:57

Bravo ekipa :) :clap lepo, da ste se tega spomnili in lotili. S Kevinom sva že kakšno rekla na to temo in pozna moje mnenje glede vseh aspektov tega sistema (ribe, tehnika itd.). Ja, glede trdote je kot je rekla Katjuša. Glede temperature pa je potrebno računat tako z zadostnostjo kisika, kot z visoko temperaturo, ki je v tem primeru večji problem. Akvarij je zaprt s pokrovom, kar pomeni, da se vse kar se v njem ustvari v njem v veliki večini ohranja. To lahko rešujete z ventilacijo usmerjeno v gladino vode, ki bo dodatno povečala izhlapevanje. Glede na volumen oddelka Izhlapevanje zaradi povečane ventilacije ne bo imelo negativnih prostorskih učinkov, bo pa za izhlapevanje porabljen delež pribitka temperature zaradi luči in ostalih grelnih teles. Dodatna pomoč pri tem je tudi v predelavi zgornje plošče pokrova, ki bi lahko bila v večji meri izrezana in zaprta z vlečeno pločevino (mrežo), ki bi doprinesla k zračnosti pokrova in izhlapevanju vode. Glede na višino postavitve akvarija svetloba, ki bi deloma sipala skozi odprtine nebi motila nikogar, hkrati pa otrokom nebi bilo tako očitno, da lahko skoznjo kaj vržejo v akvarij, ker bi pokrov po svojem obodu ohranil svoj izgled in dajal občutek zaprtosti.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 02 Feb 2016, 09:57

Mah, jst sem na aqadvisor dal not otocincluse in mi je 18kom. v 125l akvariju prikazalo naseljenost mislim da 80% kar se mi zdi ogromno, ker ce bi imel samo njih, jih se vidu ne bi ker se stalno skrivajo pred svetlobo.
Trenutno imam not neznano st. red rili kozic, 18x otocinclus, 17x microdevario nanus, 12x boraras micros, 10x boraras maculata, 6x boraras urophthalmoides in 1x samec betta splendens. Po aqadvisor naj bi akvarij bil na 116% naseljenosti, pa se meni zdi lih prav naseljen.

lumpek

OdgovorNapisal/-a lumpek » 18 Feb 2016, 21:12

Tole je res zelo lepo. Ob pogledu na vasa dejanja me je prevzela misel, da bi vam priskocil na pomoc (za ta projekt verjetno prepozno, mogoce pa za naslednjega). S tem bi verjetno tudi sam pridobil izkusnje na tem podrocju in bi mi prisle prav tudi doma pri mojem akvariju. Torej z veseljem skocim na pomoc taksnim gestam. Bravo :clap

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 18 Feb 2016, 21:38

Z veseljem, takih projektov bo v prihodnosti še kar nekaj tako da, ko bo boš bil obveščen :toja

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 18 Jun 2017, 00:31

Takole z tedensko zamudo objavljam fotografije iz Bolnišnice, kjer smo v nedeljo 11.6.2017 imeli uradni prevzem akvarija, več si lahko pogledate v spodnjih fotografijah. V tej priložnosti bi se posebej rad zahvali našima pokroviteljema; spletni trgovini Aquashop in trgovini Mr pet katera sta omogočila da smo pripeljali tale projekt do te faze, iskrena hvala.

DSC_0093.JPG

DSC_0100.JPG

DSC_0102.jpg

DSC_0116.JPG

DSC_0119.JPG

DSC_0120.jpg

DSC_0124.jpg

DSC_0127.JPG

Uporabniški avatar
D.Wolf
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 19 Jun 2017, 19:53

Lepo se je tole razvilo :) otroci najbrž z veseljem posedajo pred "tv"jem :)
When in doubt, go monster!

Vrni se na “Novice”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost