Moj akvarij - 360l (Kevin17)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
D.Wolf
Kraj: Grosuplje

Re: Moj akvarij - 360l (Kevin17)

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 13 Jun 2017, 00:06

Zelo lepo si tole poštimal :) :) da dodam okoli chromobotie..vsaj moje izkušnje so take - ko se gre za hrano ali skrivališče se zna na polno stepsti s konkurentom..kar se pa rasti tiče, rastejo blazno počasi, sploh kot zgoraj omenjeno, po 15cm se zadeva sploh upočasni..kolega pa jo ima že cca 10 let v 120L akvariju, praktično ne raste nič - cca 10, 12cm (ne podpiram, da ne bo pomote, vendar mu stvar zelo dobro pelje) :)
When in doubt, go monster!

Uporabniški avatar
Trebor
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Trebor » 14 Jun 2017, 14:37

Jaz sem doziral vse tekočine preko dozirnika v skimer kjer se je v filtru vse skupaj premešalo in nato v akvarij. Drugače pa mi diy izvedenka deluje odlično brez napak. Pri Jebao dozirniku imaš popolnoma enake črpalke če je to problem.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 18 Jun 2017, 01:19

Takole, biotop se umika in nazaj se vrača Džungla, oz rastlinje.

profilna.jpg

Botie bodo v kratkem zapustile akvarij, pa ne zato ker bi jih kakorkoli preganjal ali bi mi metale rastline ven, pa pa zato ker se v ta sisem nebo vklopile. Namen je seveda zasaditi kolikor se bo pač dalo, s tem da bo sprednji del ostal prazen zaradi prihoda Barbatusov. Botie bi v tem primeru ogrožale zdravje teh novincev, predvsem kar se tiče hrane, drugi problem pa je ta da bodo v akvarij prišle tudi amano kozice oz Ghost shrimp kozice, ki so se že dobro izkazale v 160l akvariju, bojim se da bodo te postale malica činkelj, zato jih bom preventivno vzel iz akvarija ven.

Trenutno vzdržujem co2 od 15 - 20 mg /l kar je dovolj za rastline hkrati pa ne ogrožam zdravja rib.
S pomočjo kontrolerja vzdržujem ph na 6,8
Temperatura v akvariju je trenutno 26 stopinj, s tem da pričakujem da se bo v mesecu ali dveh vzdignila do 29 stopinj, zato bo potrebno zadevo hladiti na že vstaljeni način s pomočjo ventilatorja.
Na dnevi bazi dodajam v akvarij Mg in K po metodi pps pro, Železo dodajam 1x tedensko, ostale makro elemente še ne dodajam saj jih imam v akvariju dovolj. Zdnja meritev Po4 je pokazala malenkostno povišanje fosfata na 1,0 ppm / l medtem ko je No3 bil presežen in je bila zaradi tega potrebna menjava vode, test je pokazal 40 ppm /l

Takole nekako deluje trenutni sistem, bom pa kot že rečeno v prihodnosti šel na peristaltiko, ob tem lahko tebi odgovorim Trebor, zakaj se nisem odločil tudi v tem primeru za DIY, ker mi programiranje ne gre najbolje, peristaltike ki jjih kupiš iz Ebaya pa potrebujejo o znanje ki ga sam nimam, razen v primeru da se motim, kar je zelo mogoče, saj nebi bilo prvič.

Trenutno stanje rastlinja :

v akvariju pa je sledeče: V ozadju je nekaj stebel Hygrophil siamensis in pa nekaj poganjkov hygrophile difomis,
hygrophila diformis.jpg

v ozadju na desni stani je posajena Rotala rotundifolia, v sredini opazite Heterantero Zerostifolio,
heteranthera zerostifolia.jpg

vmes je posajena sigitaria subulata ali leliopsis brasiliensis nisem prepričan,
sabulata.jpg

tukaj je potrebno izpostaviti še Rotalo macrandro,
ludwigia.jpg

in nekaj podobnega lobeliji cardinalis, tam pa tam je vsajena kaka cryptocoryna,
cryptocoryne.jpg

na levi strani je vsajena shinersia, ki divja v vsakem akvaiju kjer jo vsadim.
mah.jpg

vodna solata.jpg

Na kar pa sem izredno ponosen je pa Bucefalandra, rastlina ki naj bi bila izredno zahtevna hkrati pa še raste zelo počasi. Počaščen sem namreč saj so mi vse bucefalandre iz sredine rizoma pognale v višino stebelce z cvetom in sedaj le čakam če se bo ta odprl.
bucefalandra.jpg

V namenu je še poiskusiti z nečim bol drobnim, kot je micrantemum ali kakšna cuba, bomo videli, vsekakor pa se nebom preveč igral, dokler ne pride peristaltika.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 19 Jun 2017, 14:14

Kevin, daj se pri aquashopu pozanimaj za peristaltiko od Jecod/Jebao. Mislim da zadeva zelo dobro funkcjonira. Koliko dozirnih pa potrebuješ? Imaš eno dokaj ugodno varjanto z recimo 4 črpalkami in enim ekrančkom. Nekateri se dajo tut na PC priklopit preko USB, za lažji vnos podatkov za doziranje, nekatere pa lahko nastavljaš samo z tipkami ob ekranu.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov