Moj akvarij-5,5L (anamarija)

Tu so predstavljeni akvariji naših članov. Vljudno vabljeni, da predstavite tudi svojega.

Moderator: Ekipa Aquanubis

dejann

Re: Moj akvarij-5,5L (anamarija)

OdgovorNapisal/-a dejann » 22 Maj 2017, 12:53

:)
v glavnem za vodne bolhe ne rabiš nič razen posode, startne kulture in hrane (zelena voda, spirulina v prahu, kvas) - sedaj (v poletnem času) imaš to enostavno na blakonu v senci.

za artemijo je tako, če imaš to za poskus je ok, da boš pa vzgajala pa .. ne vem poskusi.
Da se izležejo naupliji jih imam jaz kar v plastenki v katero dodam kuhinjsko sol, in prezračujem (predvidevam, da bi se izlegle tudi (mogoče kak %manj), če bi jih 2x na dan malo premešala). Potem naredim v plastični posodi (brez filtra) 2L vode z slanostjo 80-90ppt ampak tu je pa treba izbrati namensko sol (za morske akvarije). Notri vlijem nekaj nauplijev, ki jih hranim z kombinacijo spiruline in mleka (to je par kapljic/2-3 dni). po mesecu dni bodo notri solinski rakci. Meni se še razmnožujejo. :)

Zelena voda ne postane, če daš kozarec z vodo na okensko polico. Če boš notri dala posušen bananin olupek boš dobila paramecije, kar pa tudi niso zelena voda. Za zeleno vodo rabiš startno kulturo in hranila.

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a anamarija » 22 Maj 2017, 15:13

Na nekem videopesnetku sem videla da lahko zeleno vodo dobiš tudi tako da v vodo dodaš startno kulturo, ki jo kupiš kot bakterije za filter v tekočini, samo mislim da tega (še) ni v naših trgovinah. Ali pa da das odprto posodo zunaj na balkon in se tu čez kak teden naredi zelena voda. No to sem videla na Youbutu samo zdej ne vem kok je kej res.
Ali vi ogrevate vodo od artemij? Naj bi bile na 23-27℃ taka temperatura je pa samo poleti
Lp

dejann

OdgovorNapisal/-a dejann » 23 Maj 2017, 08:46

'Startne bakterije' dobiš tudi pri nas (samo to so aerobne, anaerobne, .. bakterije, ki se uporabljajo za hitrejšo vzpostavitev biološke filtracije). Zelena voda pa je fitoplankton. No, sporoči, če bo čez en teden zelena voda v kozarcu.

Vode nič ne ogrevam.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 23 Maj 2017, 10:52

Torej se lahko namesto zelene vode uporabi Seachem Phytoplankton?

dejann

OdgovorNapisal/-a dejann » 23 Maj 2017, 13:03

V tem izdelku je koncentrat 'morske zelene vode' in iz tega ne boš dobila 'sladkovodne žive zelene vode'. Lahko pa z njim hraniš solinske rakce :)
Za živo zeleno vodo potrebuješ dobiti startno kulturo žive zelene vode.

malo pogooglej: 'How to culture freshwater Phytoplankton'
mogoče tale: https://www.youtube.com/watch?v=nf9akIU_-2c&t=20s

lahko pa enostavno daš na okensko polico in premešaš 1-2x na dan (ker se posede).

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 29 Maj 2017, 20:35

V račjem ribniku je nastala zelena voda :happy . Samo zdej ne vem če je ravno primerna startna kultura za v kozarc saj voda zelo smrdi. Verjetno zaradi račjih kakcev in hrane ki sta jo zmetale noter :?
Jutri dobita svežo vodo v ribnik
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 17 Jun 2017, 07:10

Alge so pocrkale. No uceraj sem kupila jajčeca za artemio JBL in mikro termometer velik samo 4cm (je kar točen), vodnih bolh pa žal niso več imeli. Danes pom poiskusila čisto malo jajčec izvaliti in vzgajati kakor dolgo bodo sli. Imamo pa v soli zelo lep opis artemije in tudi kako jo gojiti (natančno napisano kaj vse daš v vodo in koliko na liter)
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 17 Jun 2017, 19:31

Tako
V pol litra vode sem dala 18g soli in cca 1g sode bikarbone. Dala sem čisto malo jajčec in zdaj se to že eno uro meša z zračno črpalko, ponoči bom pa ugasnila
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 18 Jun 2017, 16:04

Aja pozabila sem napisati približne parametre:
Temperatura: 24℃
Ph: 9
Kh: 40 (dvomim ce kaze prav)
Gh: 8.4-16.8
No3: 10
No2: 0
Slanost: cca 30ppt
Lp

anamarija

OdgovorNapisal/-a anamarija » 18 Jun 2017, 21:19

So se že izvalili. Jej :happy še kak dan bodo v tem kozarcu potem pa grejo v vecjo posodo. Obstajajo kake rastline ki bi jih lahko dala zraven njih v akvarij? Se sploh dobi kako morsko rastlino v mr petu?
Lp

Vrni se na “Akvariji naših članov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost