Visoka vrednost NO3, motna voda, kako naprej ?

Moderator: Ekipa Aquanubis

hucho

Re: Visoka vrednost NO3, motna voda, kako naprej ?

OdgovorNapisal/-a hucho » 20 Jan 2014, 08:51

Hvala za nasvet.

Evo, včeraj sem zamenjal malo vode kar iz pipe in danes je raven nitratov občutno manjša. Posesal sem tudi dno, ki pa je bilo precej svinjsko (posrano). V nadaljnje bom vodo staral (24 ur) ter jo kar jutri zamenjal 1/3.
Zdaj pa me zanima samo še ogljena gobica v filtru, a mora biti vstavljena že na začetku, a jo je potrebno vstaviti kasneje?

Uporabniški avatar
lifestreamer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Rakek

OdgovorNapisal/-a lifestreamer » 20 Jan 2014, 10:36

Ogljena gobica se uporablja po zdravljenju, da pobere (veže nase) zdravilo iz vode, drugače pa jo je bolje nadomestiti z navadno gobo ali čem drugim.

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 21 Jan 2014, 13:49

O.K. ampak me še vedno bega......ko sem kupil akvarij, je bil zraven priložen filter JUWEL bioflow, to je starejša verzija ki ima: 1x filc, 1x ogljena gobica, 1x groba zelena gobica, 1x modra groba gobica, 2x fina modra gobica. Gobice morajo biti postavljene po vrsti v dveh "etažah", vključno z ogljeno gobico, vmes pa je manjši prazen prostor. Tako je tudi v navodilih ... :?
A ima mogoče kdo kake izkušnje s temi starejšimi bioflow-i?

Pri novejših Bioflow-ih sem opazil, da je pumpica malce drugačna in pa tudi v tistem manjšem praznem prostoru se nahaja košarica z "makaroni". Zato predvidevam, da je moja verzija filtra že malo zadaj...me pa še to zanima če kdo ve, ali pašejo novi nosilci z gobicami v staro ohišje JUWEL bioflow in seveda ČE, ali je to smiselno zamenjati?

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 21 Jan 2014, 19:12

Novi model je, kot piše in je tudi nazorno prikazano na uradni strani Juwil-a bipolaren, oziroma po domače - ne vem kako bi se pravilno izrazil, recimo dvotirni ali pa dvosistemski :) .
Namreč hitrejši (pre)tok že vmes, se pravi pred košarico z makaroni "zavije" v prekat s pumpo, počasnejši pa gre čez makarone, kjer je poskrbljeno še za biološko filtracijo. Ne vem pa, če je v starem to ravno tako izvedeno. Vsekakor pa sta zgornja zelena in ogljena goba po določenem času neuporabni in bi ju moral zamenjati. Namesto tega bi lahko na to mesto dal dodatni biološki filtrirni material v obliki "makaronov" ali kaj drugega, ekvivalentnega temu. Po vsej verjetnosti pa bi ga moral dati v kakšno plastično mrežico, da bi se obdržal na tistem mestu, kjer sta bili prej zelena in črna goba...

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 29 Jan 2014, 08:17

No, po trenutnih testih vode je videti vse v redu (tetra lističi 6in1).....tedensko sem menjal vodo (20%), 2x sem popivnal proteinski madež, curek sem obrnil proti vrhu da voda malo valovi in je zaenkrat izginil....nisem uporabljal dodatkov, sedaj pa na 3 dni merim parametre in so konstantni.
Edino vonj se je obdržal, vendar ne tako mačan kot je bil, sumim amoniak.....je možno?

hucho

OdgovorNapisal/-a hucho » 15 Avg 2017, 10:42

hucho napisal/-a:No, po trenutnih testih vode je videti vse v redu (tetra lističi 6in1).....tedensko sem menjal vodo (20%), 2x sem popivnal proteinski madež, curek sem obrnil proti vrhu da voda malo valovi in je zaenkrat izginil....nisem uporabljal dodatkov, sedaj pa na 3 dni merim parametre in so konstantni.
Edino vonj se je obdržal, vendar ne tako mačan kot je bil.

Vrni se na “Kdaj je akvarij vtečen in kako to storimo?”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov